Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

O dwóch bacach i psie

Autor Wiadomość
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-02, 20:15   O dwóch bacach i psie

W ślad za najnowszą relacją kamykusa z rejonu Baraniej Góry dołączam się do tematu wstawką z naszej wspólnej eskapady w te same rejony z przed kilku tygodni wcześniej :) .

Przez dwa dni robiliśmy z kamykusem za zimowych baców :rol . Chyba z dobrym skutkiem :lol . Do pomocy wzieliśmy psa kamykusa . Wybraliśmy się w okolice Baraniej Góry gdzie na nocleg wybraliśmy bacówkę w klasie lux + :) . Opuszczoną po sezonie letnim przez prawdziwych kaprów . Mieliśmy nocować gdyby była pusta . Gdyby się nie załapaliśmy , to był też plan awaryjny w klasie standard mini :/ , ale na szczęście nie trzeba było z niego korzystać . Faktycznie bacówka niczego sobie :) . Bez dwóch zdań łapie się do pierwszej klasy turystycznej . I miejsce jak marzenie , bardzo widokowe i klimatyczne .












Aza też była zadowolona :) . Generalnie bacówka uratowała nam dooopy . Pod wieczór zerwał się halny , zrobiło się strasznie zimno . Myśleliśmy , że dach się urwie , ale spoko :rol . Przez ten wiatr strasznie wywiewało ciepło i nie dało się nagrzać . Dopiero po małych modyfikacjach piec zaskoczył :P . Szybko nagrzał w szałasie z 0 C do .... 21 C :) . I to mimo wielkiego wiatru , który wszystko wywiewał .



ugotowaliśmy sobie zupę z wkładką :) . Potem na tym samym piecu usmażyliśmy sobie kiełbaski . Oczywiście rano temperatura znowu spadła do normy czyli w okolice 0 C , ale dało się wytrzymać .






Rano pogoda zrobiła się taka luksiorska aż żal było ruszać na trasę .Leń i błogostan nas ogarnął .







drugiego dnia zrobiliśmy sobie trasę spod Baraniej na główny czerwony szlak do Węgierskiej Górki . Po drodze mijaliśmy dosłownie dziesiątki
turystów . Dawno takich tłumów nie widzieliśmy roll .
Na plus można dodać , że na pewno nie był to nikt z leszczy ... :P




moda na husky ;)
_________________
easy rider
Ostatnio zmieniony przez maurycy 2014-04-03, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-02, 20:24   

Przy tej bacówce co roku odbywa się redyk, imprezka związana z wyprowadzaniem owiec na halę. Leniwych nawet autami podwożą w pobliże.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-02, 20:29   

Piotrek napisał/a:
Przy tej bacówce co roku odbywa się redyk, imprezka związana z wyprowadzaniem owiec na halę. Leniwych nawet autami podwożą w pobliże.
Nie wiedziałem . Ale co tam , nas interesują tylko zimowe wypady w te rejony :) .
( z bacówkowaniem pełną gębą :) )
_________________
easy rider
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-02, 20:32   

Ale ja to mówię jako ciekawostkę, nie zeby sugerować że brykami podjechaliście pod chatę :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-02, 20:34   

A gdziez to ranczo stoi dokładnie? Na Hali Baraniej?
Profil Facebook
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-02, 20:48   

Piotrek napisał/a:
Ale ja to mówię jako ciekawostkę, nie zeby sugerować że brykami podjechaliście pod chatę :)
Wiem , wiem :-o , zresztą kto mnie zna to nawet na taki pomysł by na to nie wpadł :P .

Sokół - info o bacówce podaje tylko zaufanym osobom na priv . Oczywistym jest , że nie mam na nią monopolu i kto chce to i tak się dowie , ale czym mniej ludzi wie tym lepiej :) . Tak więc specjalnie nie podaje szczegółów na forum .
_________________
easy rider
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-02, 21:17   

Dobra, jasne, dość zrozumiała postawa.

na 99% wiem, gdzie ta chata stoi, jakoś mi się kojarzy... :)
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-04-02, 21:46   

Słuusznie - należy chronić tajemnice :)
maurycy obawia się, że mógłbym się w tej chatce zamelinować na cały sezon
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
kamykus 

Wiek: 35
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 72
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-04-02, 22:12   

Ogólnie chatka została już 2x zdewastowana. Szkoda po prostu ujawniać publicznie namiary, kto łazi po górach i zna Beskid to na nią trafi nie ma siły. Nie leży gdzieś na uboczu w krzakach, a przy przy głównym szlaku. Ale niestety żyjemy w kraju takim a nie innym, gdzie banda gimbazy wpadnie na głupi pomysł urządzenia sobie sylwestra w górach, bo przypadkiem znajdzie namiary na takie obiekty i znów je zniszczy. A znam takie przypadki, tak było z inną chatką którą potem własnymi rękoma odremontowałem.

A ode mnie kilka ciekawszych zdjęć

























Więcej
_________________
Blog - FB

PS: Napełniam jednorazowe kartusze turystyczne smile
Ostatnio zmieniony przez kamykus 2014-04-02, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-02, 22:28   

Ładne zdjęcia robisz. Bardzo ładne.
Profil Facebook
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-04-02, 22:43   

Muszę się uśmiechnąć do Ciebie, to może mi pokażesz tę bacówkę :P

Tylko ci bacowie, tacy mało zimowi mimo wszystko ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-02, 22:43   

Fotki rewelka :) .Jak by nie patrzeć mieliśmy lepszą pogodę chociaż byliśmy tam w pełni kalendarzowej zimy :) . Jakoś ta pogoda zawsze się mnie trzyma :-o
_________________
easy rider
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-02, 22:52   

ceper napisał/a:
Słuusznie - należy chronić tajemnice :)
maurycy obawiam się, że mógłbym się w tej chatce zamelinować na cały sezon
Nie ma szans - Od wiosny do póznej jesieni zajmują ją prawdziwi bace :P . Plus pies , albo dwa :D . My mamy szanse tylko przez zimę , ale dla mnie to i tak na plus :)
_________________
easy rider
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-03, 07:28   

Tak w ogóle to się bardzo cieszę, ze bacówki, których kiedyś było w górach pełno a potem zniszczały teraz się odbudowują (dzięki pieniądzom unijnym "owca +").

Podobnież jest też całkiem nowa bacówka na Muńcule, w której latem rezydują bacowie, ale jeszcze w niej nie spałam.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-03, 10:13   

Basia Z. napisał/a:
Podobnież jest też całkiem nowa bacówka na Muńcule, w której latem rezydują bacowie, ale jeszcze w niej nie spałam.


Piszesz może o tej szopie?

Na początku czerwca ubiegłego roku kręciliśmy się tam z okazji pierwszej wyrypy 50 km, jeszcze pod szyldem GS, z tego co pamiętam, część uczestników miała tam przyjemność spać, baców wtedy nie było.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group