Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Żywiecki z Ekipą

Autor Wiadomość
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1094
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-08-16, 19:13   Beskid Żywiecki z Ekipą

Hej
Postanowiłem zabrać moich znajomych w góry, pokazać im nasze piękne Beskidy. Wszystko starannie przygotowane i ruszyliśmy.
Po 180km samochód przestał współpracować i zostaliśmy bez auta w Strzelcach Opolskich, wszelkie próby reanimacji nie pomogły. Stwierdziliśmy, że nie ma co tracić czasu, samochód został na parkingu, a my pojechaliśmy pociągiem do Zwardonia. Na nasze szczęście nocleg mieliśmy kawałek od stacji. Mój piękny plan się cały posypał. Dojechaliśmy do Zwardonia po 18:00 zjedliśmy obiad i gnaliśmy z wielkimi tobołami do Chatki Skalanki.


3km pod lekką górkę, na szczęście widoki dopisywały i po drodze można było przysiąść w aletance czy na polanie.






W takich właśnie warunkach testowałem swój nowy aparat, jeszcze sporo do ogarnięcia mam.








W chatce spokój, tylko parę osób. Popiel jako chatkowy. Rozpakowaliśmy się, a ja sam pognałem na zachód słońca, coś z tego dnia musiałem mieć.








Gdy wróciłem zastałem na miejscu Dawida, wieczór upłynął w spokojnej atmosferze.


Rano wstaliśmy w dwójkę na wschód słońca. Mgiełki mają swój urok.














Jako, że nie mieliśmy samochodu, to musiałem wymyślić coś na nowo, długo kombinowałem, żeby zrobić fajne kółko, aż tu w głowie mi się oświeciło, że Sebastian robił koło z Rachowcem, Ozną i Skalanką. Link do mapy wszystko jest, trasa akurat dla początkujących, zajebiście.
Z tego miejsca Sebastian DZIĘKUJE :D
Trasa: https://mapa-turystyczna.pl/route/35dxq

Z rana padało, nie opłaca się czekać, założyliśmy przeciwdeszczówki i ruszyliśmy. Dobry humor nam towarzyszył do pierwszego podejścia pod Beskid, wiedziałem, że tak będzie, ale ekipa dzielnie dawała radę :D Dalej poszliśmy w nieznane mi tereny, pozaszlakowe. Byłem pozytywnie zaskoczony krajobrazem tej drogi. Ekipie też się podobało, to jednak jest inny wymiar w porównaniu z najbardziej popularnymi szlakami w Polsce. Pogoda zaczęła się poprawiać, w końcu mogłem wyciągnąć aparat :D










Próby zoomu w aparacie, platforma na Rachowcu ładnie widoczna :D


Niedługo potem znowu się rozpadało, większość podejścia pod Rachowiec w folii, na widoki na Tatry nie było szans.


Na górze przerwa, trochę posiedzieliśmy.
Na zdjęciu Bendoszka Wielka, na której według pierwotnego planu mieliśmy być.










Zaczęliśmy się rozglądać za obiadem i wynaleźliśmy tuż pod Rachowcem Karczme Swojskie Klimaty. Polecam, bardzo pyszne jedzonko w przystępnej cenie.


Na zejściu znów do Zwardonia, trzeba było uzupełnić zapasy w sklepie, a potem na skróty na Skalankę, tutaj trochę przypaliło stopy :D










Ekipa była bardzo zadowolona z trasy, choć było widać, zmęczenie w ich oczach :D Ja kolejny raz wybrałem się sam na zachód słońca, pobawić się trochę aparatem.












Co najlepsze okazało się, że cała chatka jest dla nas, wieczór spędzony na degustacjach, rozmowach przy grillu, między innymi o tym, że Schronisku pod Skalanką niezłe wałki idą xD




Ostatni dzień w przypadku braku auta był zarezerwowany na powrót.


Ja w Katowicach pożegnałem się ze znajomymi i przesiadłem się do Strzelców Opolskich spróbować ogarnąć auto, niestety średnio się udało i wyszło na to, że wszystkie pociągi zaklepane i nie mam za bardzo czym wrócić. No to sobie zacząłem łapać stopa, 20min podwózka 5km, 20min podwózka 10km.
Rondo w Zawadzkie 150km od domu, ciemno się robi, a ja nic nie mogę złapać i w końcu stanął typ i na całe szczęście jechał aż do Kępna, skąd już miałem transport załatwiony do domu. Nie ma co ukrywać była to wielka przygoda, szkoda, że plan został tak bardzo okrojony, dobrze, że chociaz ten jeden dzień tak spoko wypalił.
Koszt sprowadzenia auta 700zł, usterka to koszt zerowy, trzeba było polutować kabel od wtyczki czujnika wału :D
Największy plus jest taki, że ten wyjazd długo pozostanie w mojej pamięci :D
Mam nadzieję, że jeszcze uda się gdzieś wyciągnąć znajomych :)

PS: Zdjęć mam znacznie więcej, ale w większości na nich sami znajomi
Jak Wam się będzie wolno ładowało, to następnym razem wrzucę w jeszcze niższej rozdzielczości.
Dzięki za foty Opawski ;)
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2023-08-16, 19:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-16, 21:05   

Zdjęcia się ładowały normalnie.

Fajne te trawy, łąki na szlaku! :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-08-16, 21:10   

Cytat:
między innymi o tym, że Schronisku pod Skalanką niezłe wałki idą xD


Jakie ?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-08-17, 08:43   

Na przyszłość w ubezpieczeniu zawsze sobie bierz assistance z holowaniem. Mnie się już dwa razy przydało :o-o
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-17, 09:11   

sokół napisał/a:
Mnie się już dwa razy przydało

Mnie raz, jechałem na kurs fotografii w Istebnej i w BB auto padło.
Coldman napisał/a:
Koszt sprowadzenia auta 700zł, usterka to koszt zerowy, trzeba było polutować kabel od wtyczki czujnika wału

Miałem bliżej, więc 350 zł i czujnik 350 - od turbiny. Ot nowoczesna motoryzacja... :-/
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-08-17, 09:30   

Ten grzbiet od Oźnej w kierunku wschodnim jest bardzo fajny :)
A samochód... widać czas na nowy ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-17, 11:11   

Toyota? :zso
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-08-17, 11:21   

laynn napisał/a:
Toyota?

We wtorek jak wracaliśmy z gór wyprzedziła mnie Kia GT. Bardzo sprawnie koleś nią jechał, aż sobie następnego dnia test obejrzałem. 204 KM, 7 biegowy dwusprzęgłowy automat, fajny wygląd, duża pakowność, spoko cena. Naprawdę fajne autko. Tak że Coldman, polecam ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1094
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-08-17, 18:46   

Adrian napisał/a:
Cytat:
między innymi o tym, że Schronisku pod Skalanką niezłe wałki idą xD


Jakie ?


Wiedziałem, że zaraz będzie oto pytane. W skrócie powiem, że podpierniczanie ludzi ze Skalanki(chociaż ludzie powinni ogarnąć, że nie tu trafili xD), obrażanie ludzi ze Skalanki itp.
Zobaczymy jak będzie na zlocie :D

sokół napisał/a:
Na przyszłość w ubezpieczeniu zawsze sobie bierz assistance z holowaniem. Mnie się już dwa razy przydało :o-o

Polak mądry po szkodzie.

sprocket73 napisał/a:
Ten grzbiet od Oźnej w kierunku wschodnim jest bardzo fajny :)
A samochód... widać czas na nowy ;)

Na tyle wycieczek tysięcy kilometrów tylko raz mu się zdarzyło, więc mu daruje, auto jeszcze 200tys nie ma, rocznik 2010, jeszcze dziadkiem nie jest :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2023-08-17, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-08-17, 20:42   

No właśnie zobaczymy na zlocie.

Tylko coś mi się zdaje że to będzie tak mała wojenka między nimi ?

Dwie chatki blisko siebie, to musi być wojenka ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-08-17, 20:47   

A wiadomo, w której mamy zlot?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-08-17, 20:50   

W tej obgadującej na to wychodzi :lol
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2023-08-18, 18:29   

Ale Wam zazdroszczę tego wypadu.
A co do dobrego żarcia pod Rachowcem to potwierdzam.
Jak widać na zdjęciu porcje dalej maja ogromniaste.
Coś w sam raz dla górskich włóczykijów :lol
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-19, 11:51   

Trasa oczywiście bardzo fajna :) , choć pierwotny pomysł trasy pochodzi od Sprocketa73

Zastanawiam się, czy wszyscy rzeczywiście ubezpieczają swoje auta i wykupują pakiet assistance? Ja miałem awarię kiedyś na wycieczce na Koziarz, auto mi zdechło tuż za Zabrzeżem, ale już w drodze powrotnej, więc wycieczka się odbyła. Wróciłem do Krakowa z autem na lawecie - poszło sprzęgło.

Coldman napisał/a:
W takich właśnie warunkach testowałem swój nowy aparat, jeszcze sporo do ogarnięcia mam.

Ucz się, próbuj, eksperymentuj

Ładne mgiełki poranne.

laynn napisał/a:
Toyota? :zso

Podobno są niezłe i niezawodne. Tylko nie bierz czerwonej :P

Coldman napisał/a:
Na tyle wycieczek tysięcy kilometrów tylko raz mu się zdarzyło, więc mu daruje, auto jeszcze 200tys nie ma, rocznik 2010, jeszcze dziadkiem nie jest :D

Moje auto też nie miałeo jeszcze 200 tys. km, choć rocznikowo było starsze (2005), ale zaczęło się sypać i już go nie mam.

W ten sposób komentarze samochodowe wzięły górę nad krajobrazowymi :P
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-21, 20:51   

Cytat:
szkoda, że plan został tak bardzo okrojony, dobrze, że chociaz ten jeden dzień tak spoko wypalił

Ważne, że się wycieczka nie zakończyła w miejscu awarii - za to było poracie żeby jednak kontynuować.
To się nazwa pozytywna postawa. Albo ... kufel w połowie pełny :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime