Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Żywiecka (i Makowska) klasyka

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8299
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-07-10, 00:24   

buba napisał/a:


Niekoniecznie chyba... Moze po prostu wlasciciel firmy mniej by sie niechapal?

bluźnisz :P znajdź właściciela firmy który chce mniej się nachapać :P

Cytat:

Jakos nie zauwazylam spadku cen uslug od kiedy pracuja tam Ukraincy....

ale od czego spadek? Ukraińcy po prostu przejęli stawki tych, którzy kiedyś tam robili za te stawki, a teraz poszli w pizdu albo za granicę :) Wersje powinna być taka: dzięki Ukraińcom nie zauważyłam wzrostu usług :P

Cytat:


Raczej wszyscy Ukraincy pracuja, nie slyszalam o takich coby tu przyjechali nic nie robic. To chyba raczej jakies jednostki jak juz

dlatego nie ma mowy o uchodźcach. To są normalni ludzie, a teraz słowo "uchodźca" jest po prostu synonimem roszczeniowego nieroba. Więc nie warto obrażać tym określeniem uczciwych ludzi ;0
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-07-10, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2017-07-10, 06:49   

Pudelek napisał/a:
Z drugiej strony, skoro wieszają jakieś biało-czerwone barwy


Co to ma być! Pisz o polskiej fladze należycie ukryta opcjo.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-07-10, 09:01   

Pudelek napisał/a:
Ukraińcy po prostu przejęli stawki tych, którzy kiedyś tam robili za te stawki, a teraz poszli w pizdu albo za granicę


No nie do konca... Z kilku miejsc pracy w rejonie wiem ze Ukraincy sa gotowi pracowac za sporo nizsze stawki. A jesli za te same to np. robic darmowe nadgodziny, nie domagac urlopu itp (co sprowadza sie do tego samego). I dotyczy to dosc roznych branzy niestety. Co nie zmienia faktu ze przewaznie to sa uczciwi, mili i sympatyczni ludzie i
w ich towarzystwie czuje sie bardziej swojsko niz wsrod roszczeniowych Polakow ktorzy maja czesto poprzewracane we łbach.

Pudelek napisał/a:
bluźnisz znajdź właściciela firmy który chce mniej się nachapać


No pewnie ze tak jest! ale jesli mialby do wyboru- splajtowac, cala robote robic sam z braku pracownikow- to chcial nie chcial- wersja "mniej nachapac" bylaby jedyna... I musialby sprawiedliwie zaplacic pracownikom. I nie rozumiem czemu mialyby wzrosnac ceny uslug. Lidl w Gubinie i Gubenie. Gadalam ostatnio z ludzmi- po niemieckiej stronie pracownicy zarabiaja 2 albo 3 razy wiecej. A ceny zarcia nie sa 3 razy wyzsze. Firma jest ta sama. I co? jakby Ukraincy nie przyszli to Lidl w Polsce musialby podniesc płace bo nie byloby komu robic. Albo sie zamknac- ale nie sądze.. Bo skoro kawalek dalej sie oplaca to czemu nie i tu? Co powoduje ze 2 km od siebie sa takie roznice stawek? To ze tu sa chetni zeby robic za miske ryzu. A jak nie ma to co sie robi? Sprowadza sie takich zeby byli chetni. Smutne dla mnie. To nie nazywa sie gospodarka tylko wyzysk. Chyba ze obecnie te slowa sa rownoznaczne...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-07-10, 09:10, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-07-10, 09:42   

Piszecie troszkę bez sensu jak miejscowi. Praca, aby się nachapać?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na podstawowy sens słowa praca. Najczęściej kojarzy mi się z wykonywaniem dóbr, czyli czymś pożytecznym dla społeczeństwa, czymś, co komuś może sprawić radość. Ta radość jest obopólna, bo podnosi się również własne ego, bo coś się potrafi i bywa przydatnym dla innych. Można rzec, że skutkiem ubocznym jest jakaś kasiorka, bo nawet pracując w ramach wolontariatu odpowiednie służby (a jakże za nasze podatki) potrafią dostrzec i wyliczyć nieopodatkowany dochód usługobiorcy, a zatem upomni się i ZUS.
Strach wyprowadzić sąsiadce pieska na spacer, bo urząd dostrzeże obopólne usługi nieopodatkowane i naliczy według swego uznania. A że nie "korzystałem z usług sąsiadki", to urzędu nie interesuje.
Przynajmniej ja pracuję dla słusznej idei, która sprawia mi radość, bo najważniejsze jest tworzone dobro, zaś skutkiem ubocznym jest napełnianie mieszka. :P

Edit: zabrakło jednego słowa "usług"
Ostatnio zmieniony przez ceper 2017-07-10, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-07-10, 09:46   

ceper napisał/a:
Przynajmniej ja pracuję dla słusznej idei, która sprawia mi radość


Wlasnie ceper- czym ty sie zajmujesz? bo wiele razy piszesz tak cieplo o swojej pracy wiec widac jest ona powiazana z twoimi zaintersowaniami albo co? nie wiem czy juz kiedys wspominales o tym na forum a przegapilam? chyba to nie jest tajemnica?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-07-10, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-07-10, 10:04   

Siedzę całymi dniami /czasem nocami/ na forum i piszę Wam słodziutkie teksty, które sprawiają mi radość. :P
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-10, 10:20   

Pudelek napisał/a:
byle bez larma dla sąsiadów

No cóż, moje dziecko przy obcych jest nieśmiałe, nawet nie awanturuje się jak to niektóre dzieci mają w zwyczaju, więc raczej larma nie będzie :)
Pudelek napisał/a:
jak dla mnie to jest osoba uciekająca przed wojną/śmiercią itp. Czyli ucieka się do bezpiecznego miejsca, a nie do tego, które daje najwięcej kasy

To, że media lansują rozbieżne nazwy nic nie oznacza. Uchodźca ucieka przed wojną, a w poszukiwaniu lepszego życia wędruje migrant.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8299
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-07-10, 10:40   

buba napisał/a:
I nie rozumiem czemu mialyby wzrosnac ceny uslug. Lidl w Gubinie i Gubenie. Gadalam ostatnio z ludzmi- po niemieckiej stronie pracownicy zarabiaja 2 albo 3 razy wiecej. A ceny zarcia nie sa 3 razy wyzsze. Firma jest ta sama. I co? jakby Ukraincy nie przyszli to Lidl w Polsce musialby podniesc płace bo nie byloby komu robic. Albo sie zamknac- ale nie sądze.. Bo skoro kawalek dalej sie oplaca to czemu nie i tu? Co powoduje ze 2 km od siebie sa takie roznice stawek? To ze tu sa chetni zeby robic za miske ryzu. A jak nie ma to co sie robi? Sprowadza sie takich zeby byli chetni. Smutne dla mnie. To nie nazywa sie gospodarka tylko wyzysk. Chyba ze obecnie te slowa sa rownoznaczne...

zawsze będą jacyś chętni, ewentualnie ograniczy się liczbę pracowników i da trochę wyższą pensję aby wyszło na to samo :D Nie wiem czy zauważyłaś, ale kiedyś w marketach było więcej obsługi, więcej kas otwartych. Ale są cięcia, bo pensje idą w górę, więc trzeba przewietrzyć skład ekipy. Nawet sami pracownicy to potwierdzą.

Analogicznie w ukraińskim sklepie przy granicy też powinni mieć pensje polskie bo przecież dwa kilometry dalej w polskim sklepie ludzie zarabiają więcej, a ceny w produktach sklepowych nie są takie różne jak pensje :D

Tak to już zawsze wyglądało, że z krajów biedniejszych jeździ się do pracy do bogatszych. A że Polska obecnie awansowała w oczach wielu zagranicznych na kraj bogaty, więc taką mamy migrację z takimi kierunkami. Wielu Anglikom też się nie podobał zalew ludzi z Polski u nich i był to niewątpliwie jeden z powodów Brexitu. A to, że wielu Angoli do roboty się nie ruszy nawet za wyższą stawkę to inna sprawa, chyba roboty powinni sobie sprawić ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-07-10, 11:03   

W kwestii pracy nie jestem dobrym adwersarzem, bo harowałem ponad 20 lat temu, zaś ponad 10 lat temu pozbyłem się pasibrzucha (na pełnym etacie w porywach pracował 2-3 dni w miesiącu), w sprawie którego dzwonią jeszcze firmy windykacyjne. Syn powróci jesienią z /e/migracji (haruje na zmywaku), to dopytam o szczegóły pracy w innych krajach, chociaż słowo praca chyba jest mu obce. Rozważałem przyjęcie rodziny emigrantów, którzy by zagospodarowali leżące "odłogi", jednak mam obawy, czy nie dołożyłbym zbyt wiele do interesu (przygotowanie miejscówki i ich utrzymywanie).
W przeciwieństwie do Pudelka nie mam doświadczenia w supermarketach, chociaż też wiele rzeczy wykładałem (chodzi o szkolenia). W pobliskiej Biedronce kiedyś było dość krzątającej się obsługi, obecnie w sam raz. Podobnie należałoby przewietrzyć wszystkie urzędy lub je zlikwidować. Każdy akceptuje swą pracę (nakłady i przychody), póki co nie ma przymusu pracy.
Wola pracy wzrosłaby w narodzie, gdyby zlikwidować zasiłki (zwłaszcza 500+), bo nie ma lepszej motywacji do pracy niż śmierć z głodu. :P
Jest jeszcze idea. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-07-10, 14:14   

Nie kumam do końca sprawy tych flag :ops - powiesili Polską i UE i to jest jakaś manifestacja polityczna? Baza jest w Polsce, w UE więc...w czym rzecz? :-)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8299
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-07-10, 16:12   

Biorąc pod uwagę antyunijną postawę rządu oraz demonstracyjne usuwanie przez nich flag unijnych z różnych miejsc politycznych to wywieszenie takiej flagi uznałem za demonstrację swojego stosunku do EU przez włodarzy bazy :)

Oczywiście mogę się mylić, ale przy ilu schroniskach w Polsce widziałeś wywieszoną flagę unijną? :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2017-07-10, 18:11   

To trochę tak jak z gołąbkiem pokoju....
https://pl.wikipedia.org/...:Peace_dove.svg
....symbolem ludzi dobrej woli skupionych w ...
https://pl.wikipedia.org/...owa_Rada_Pokoju
...i walczących z rakietami "Pershing"i "Cruise".


Obecnie flaga z "Gołąbkiem Pokoju" jest passé na schroniskach. :-(
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-07-10, 19:35   

Pudelek napisał/a:

Analogicznie w ukraińskim sklepie przy granicy też powinni mieć pensje polskie bo przecież dwa kilometry dalej w polskim sklepie ludzie zarabiają więcej, a ceny w produktach sklepowych nie są takie różne jak pensje :D


Z tego co mi wiadomo z Ukraina nie jestesmy w zadnej unii- a z Niemcami tak- chyba ze jestem zle poinformowana ;) Po drodze z Ukraina mamy prawdziwa granice, z paszportami, cłami, trzepaniem bagazu. Wiec bardziej rozumiem roznice płac i nie przeszkadza mi to. Gdybysmy na zachodzie mieli normalna granice tez bym uznawala to za rzecz normalna ze odgranicza ona dwa rozne swiaty. Ale widac te układy i unie dotyczą tylko tego ze mamy przyjmowac na rowni pedalskie wzorce albo islamskich migrantow a pensje jak sie roznily tak roznia. Bo tak! Bo nie jest to zadna unia gospodarcza tylko kulturowa...

Pudelek napisał/a:
Nie wiem czy zauważyłaś, ale kiedyś w marketach było więcej obsługi, więcej kas otwartych.


Pewnie zbyt rzadko bywam aby to zauwazyc ale niewykluczone ze masz racje.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-07-10, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-10, 20:05   

buba napisał/a:
Pewnie zbyt rzadko bywam aby to zauwazyc ale niewykluczone ze masz racje.

Ma rację, ale w tych obrotowych to obsługa jest w miarę. Gorzej jest w tych słabszych obrotowo.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-07-10, 21:08   

Pudelek napisał/a:
Biorąc ......

No faktycznie, flag nie kojarzę przy schroniskach, chyba nigdy się nie natknąłem by wisiały.

Cóż, pożyjemy-zobaczymy ile w takim razie baza pociągnie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group