Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zimowe Granaty 2.03.2014

Autor Wiadomość
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-04, 21:30   Zimowe Granaty 2.03.2014

Po dość długim dla mnie "odwyku", nastał czas na powrót w Tatry. Moja rozłąka z tym górami trwała nieco ponad 4 miesiące - zdecydowanie zbyt długo. No ale czasem tak bywa, za to lepiej poznałem Beskidy w tym czasie ;) No i udało się pierwszy raz zawitać w Sudety... No ale wracając do Tatr, zima już się kończy więc trzeba było się wybrać na coś w miarę ciekawego. Wybór padł na Granty. Szybko znalazłem chętnego w postaci gazy, później chęć spróbowania swoich sił wyrazili także Inga i Tonianin :) I tak w kwartecie ruszamy w niedzielę rano z Kuźnić przez Boczań do Murowańca.



Po drodze ładnie widać Babią i Pilsko, nie gorzej prezentuje się też Giewont. Widoczność niezła, świeci słonko, doskwiera nam tylko... wyjątkowy gorąc, w słońcu ponad 10 stopni. Nieźle, biorąc pod uwagę, że wciąż mamy zimę ;) Na szczęście widoczki po dojściu na Halę Gąsienicową pozwalają mi zapomnieć o wszelkich niedogodnościach :)



W Murowańcu szybkie śniadanie i ruszamy dalej w trasę. Nad Czarnym Stawem mały postój. Adam poddaje w wątpliwość wytrzymałość lodu ;) Ja natomiast jestem zdania, że spokojnie można by nim jeździć Rosomakiem :lol : W każdym razie lód wytrzymuje niebotyczny ciężar naszej czwórki i szybko rozpoczynamy podejście na Skrajny Granat.



Plan jest taki, że Inga z Adamem chcą dojść na Skrajny Granat i wrócić tą samą drogą. Ja z Łukaszem mamy natomiast zamiar pokonać kawałek grani i zaliczyć wszystkie trzy Granaty. Na podejściu jednak Adamowi pęka rak i jak najbardziej słusznie postanawiają i z Ingą zawrócić.



Ja z Łukaszm natomiast doganiamy trójkę co szła przed nami. I w takiej już pięcioosobowej ekipie przyjdzie nam iść prawie całą trasę aż do zejścia. Niestety w partii szczytowej szlak jest nie przetarty, ślady gdzieś giną i jak się okazuje po wejściu na szczyt robimy Skrajny Granat jakąś zupełnie nową drogą :lol : No ale nie jest źle, na szczycie jesteśmy około 14.00. Pogoda już troszkę gorsza niż rano ale widoki jeszcze całkiem, całkiem.





Po krótkiej przerwie ruszamy dalej. Przed nami całkiem ciekawa grań. Jest fajnie :) Trochę łatwej wspinaczki, ręce pracują - to lubię :) Mogę śmiało polecić ale tylko osobom z dużym doświadczeniem w zimowym chodzeniu. Jak ktoś nie czuje się pewnie lepiej się nie pchać, bo jest gdzie spaść ;)



Nieco ponad pół godzinki zajmuje nam dojście do Zadniego. Tam jeszcze kilka zdjęć i pora schodzić. Zejście bez historii. W schronisku Inga z Adamem witają nas Mandarynką i pysznymi ciastkami z żurawiną. Dzień jak najbardziej na plus :) Na zejściu pstrykam jeszcze ostatnie zdjęcia Babiej w promieniach zachodzącego słońca.



Nieco więcej zdjęć: https://picasaweb.google....Granaty2032014#
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-05, 10:31   

Bardzo pięknie i fajne zdjęcia, takie jakby inne te Tatry ;) Tzn. nie znam tych rejonów, więc dla mnie to wszystko tam nowe, a widoki doprawdy zacne.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 17:50   

Dobra akcja, pogoda też, ale ten śnieg to jakaś masakra, w tamtym roku pod koniec kwietnia było go ze dwa razy tyle jeszcze. ;) No ale dla mnie to akurat dobrze, bo mniej żałuję, że musiałem odpuścić całkowicie tą zimę. :-o Ale, że Ty tak odpuściłeś, to aż dziwne. ;)
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-05, 18:06   

Zima się jeszcze nie skończyła ;) Choć fakt, trochę odpuściłem w tym roku zimę. No ale też dość marna pogoda w ostatnim czasie była.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 18:26   

Wiesz to tak trochę jak kiedyś gadaliśmy, że pod koniec marca, to już wejście zimowe nie jest zimowe, a w tym roku to wszystkie zimowe wyglądają tak jak te tylko w zimowych warunkach, albo nawet i nie... ;)
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-05, 18:30   

Ale kalendarzowo zima :)
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-05, 19:36   

No dokładnie i w sumie urodzaj jest, możesz sobie pyknąć jeszcze zimowe Rysy, albo wybrać się na krokusy do Chochołowskiej, do wyboru do koloru. ;)
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-05, 19:52   

Zimowe Rysy mam już zaliczone, więc chyba Krokusy :)
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-03-06, 07:06   

Vision napisał/a:
że pod koniec marca, to już wejście zimowe nie jest zimowe,


A wejście np w czerwcu na coś powyżej 4 000 m to jakie jest ? :D

P.s. Adrianie, jak możesz to pozdrów Ingę od Dobromiła Zbanowanego.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 07:16   

Chodziło mniej więcej o to, co jest w Himalajach, jak zima się kończy to już wejścia nie są uznawane za zimowe. ;) Więc w Alpach to co najwyżej w warunkach zimowych, ale nie zimowe. :) Chociaż oczywiście to tylko teoria...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-03-06, 07:24   

To się załamałem :D Wychodzi mi na to , że najwyżej "zimowo" ;) to wlazłem tylko na Świnicę. Triglav, Glockner, Koprowy i Breithorn to jeno wycieczki wiosenne :)

P.s. A jak w wersji zimowej wygląda legendarna, krwiożercza, potworna i straszliwa przepaść między Granatami ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 07:29   

Ja nie mam, bo byłem w środku kwietnia niestety, więc też nie zimowo ;) , ale tego śniegu to tam było z dwa razy tyle co teraz, z tego co widzę. No ale dziwne, że fotki przepaści nie ma, może zasypana była...
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-06, 07:50   

Jakiej przepaści? :) Tej co wisi nad nią 127cm łańcucha?

PS: Dobromile, oczywiście przekaże.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-06, 07:53   

Oczywiście, że tej...



Powiedz jeszcze, ile oczek ma ten łańcuch, bo centymetry nic mi nie mówią. ;)
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-03-06, 09:16   

Ta przepaść to jest mocno przereklamowana. Wystarczyło zrobić solidny krok i tyle :) Wiem, że w lecie ludzi czasem obchodzą dołem, natomiast teraz nie było takiej potrzeby.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group