Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zima się zbliża dużymi krokami

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-16, 17:30   Zima się zbliża dużymi krokami

Witam Was gorąco, bo zima idzie !

Po zablokowanym październiku, nadejszła to piękna chwila kiedy można wybierać przepracowane soboty i wypracowane godziny :D

Oczywiście po pięknym październiku, musiał w końcu nadejść nijaki listopad …

Mój dzień na wolne w pracy to poniedziałek, mam go już od kilku lat, bo mi pasuje najbardziej :) Więc planuję jakiś poniedziałkowy wypad, pierwszy plan to Pilsko, ale pogoda nie jest zbyt optymistyczna i jest duża szansa że szczyt będzie w chmurze cały dzień ?

Ostatecznie wybieram szlak: Soliska - Malinów -Malinowską Skałę - Skrzyczne (schronisko) - Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska - Solisko.

https://l.facebook.com/l....6_Mxfxw0QoLhd0w
(końcówka nartostradami do Soliska)

Zielony szlak z Soliska już nie istnieje, szkoda bo jest bardzo fajny, teraz jest tam nartostrada i wyciągi, poza sezonem zimowym nie ma problemu, z resztą w zimie pewnie też ;)
Na Białym Krzyżu robię szybki postój na fotkę.
W Solisku poza sezonem parking jest za friko i jest dużo wolnego miejsca.
Wartkim krokiem ruszam w górę, jest zimno jak diabli więc staram się iść szybko, ale za plecami zaczyna się przedstawienie, słońce zaczyna przyświecać na szczyty leżące po drugiej stronie doliny :lol
Pojawia się pierwszy śnieg na nartostradzie, dodatkowo zaczęło solidnie wiać na wolnej przestrzeni, ale co mi tam, przecież miało by zimno :P
Zamieniam cienką czapkę, rękawiczki i komin, na cieplejszy wariant, dobrze że jestem odpowiedzialnym i przewidującym turystą i zabrałem wszystko co niezbędne do zimowych wycieczek, no może oprócz raczków ;)
Po minięciu górnej stacji kolejki wchodzę między ośnieżone choinki, jest ładnie, za mną słońce ładnie podświetla nadciągające chmury, a przede mną szarość i końcowe podejście na Malinów, akurat tego odcinka nie lubię, mam wrażenie że misiek czai się gdzieś w krzakach, ciekawe czemu ?

















Wyskakuje na główny szlak z Białego Krzyża, normalnie byłby cały w błocie, ale tym razem jest cały w lodzie ! Idzie się całkiem fajnie, trzeba się przyzwyczaić na najbliższe miesiące ;)
Idę pod Jaskinię napić się herbaty, mało brakowało a termos poszedłby w las, na szczęście się zatrzymał i skończyło się na otarciach.
Do jaskini tym razem nie wchodzę, zawsze boję się zostawić rzeczy na górze, że jak wyjdę to już sprzętu nie będzie :lol
Mgła jakby zgęstniała, zrobiło się mocno szaro, klimatycznie …
Ścieżka przeplatała między obwisłymi od ciężkiego śniegu gałęziami.
Idąc tak w tej nostalgii ciągle liczyłem na to, że kiedy dojdę na Malinowską Skałę to chmury zaczną się przewalać, a słońce zrobi niesamowity klimat, będę tylko ja i to całe przedstawienie, chwilę później się obudziłem na ławce pod jaskinią i dalej była tylko mgła ;) :lol
Wychodzę na grań i nic … Nic nie widać, a tam chuj myślę sobie i tak jest fajnie, zasiadam na ławeczce pod skałą i robię przerwę na szamanko, chwilę gadam ze starszym gościem z Jastrzębia i ruszam dalej.

















Kto zna ten szlak to wie że tam zawsze jest syf i bagno, tym razem nie było lepiej, dodatkowo wszystko było pod lodem, więc kilka razy wpadłem w bagno myśląc że to twarde podłoże.
Na prawo jakby coś drgnęło, a jednak nie ;) ale z lewej z kolei zrobiło się sympatycznie, wszystko się ładnie odsłoniło, co prawda tylko na kilka chwil, ale zawsze coś.
Na sekundy pojawiają się jakieś błękitne plamki, wszystko zaczyna się robić mocno dynamiczne, zacieram ręce i do przodu :)
Nadajnik raz się pojawia, raz znika, podoba mi się, jest fajnie !
Witam się z żabą i ruszam do schroniska, dwa ujęcia w przeciągu kilkudziesięciu sekund, ale te chmury i mgła zapierdzielają !
Dzień dobry wszystkim i zasiadam przy stoliku, zamawiam kawę i gulasz, do tego magnes, wpinka i naklejka, ale się obłowiłem, a jest jeszcze jeden rodzaj wpinki, której akurat nie mają, przyjdę zaś ;)
Jest ciepło i przyjemnie, młodziak z obsługi sympatyczny, z głośników leci jakaś smętna melodia, robiąc właśnie ten klimat, ten który powinien tam być w tej właśnie chwili :)







































Kilkadziesiąt sekund i zmienia zupełnie wszystko !


Po niecałej godzinie ruszam w drogę, na zewnątrz nic się nie zmieniło.
Odbijam na nartostradę przy górnej stacji kolejki, są stamtąd fajne widoki na całą grań, od Błatniej po Magurę, akurat przetaczają się nad nimi chmury, przez które przebijają się promienie słońca robiąc ładne przedstawienie, dla mnie ;)
Z drugiej strony mgła zdaje się ustępować i odsłaniają się kolejne szczyty - Kotarz, Czantorie i Równica.
Pierwszy raz schodzę z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską, a dodatkowo okazuje się, że idąc od wyciągu mamy naprawdę świetne widoki.
Przejaśniło się, pewnie dla tego że zszedłem niżej, Hala Skrzyczeńska to typowo zimowe miejsce, więc nie dziwie się że nigdy tam nie trafiłem, tuż obok nartostrady i wyciągów jest zbiornik wypełniony wodą, kilka razy zastanawiałem się widząc go z grani, co to i że muszę w końcu tam pójdę, no i jestem :)
Znakiem rozpoznawczym tego miejsca jest chyba olbrzymi dzwonek, taki góralski, tylko rozmiar XXXXXXXXXL.
Przez chmury przebija się bardzo ostre światło chwilami robiąc lasery …
Im niżej tym bardziej jesiennie, słońce schodziło już nisko, kolory zaczęły robić się ciepłe i przyjemne, całkiem fajna końcówka tej wycieczki, jedyny minus to schodzenie nartostradą, momentami stromo, ale za to szybko ;)





































I taka to była wycieczka.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2023-11-16, 18:37   

Adrian napisał/a:
I taka to była wycieczka.

Nie było najgorzej,coś niecoś zobaczyłeś.Liznąłeś odrobinkę zimy.Ale do ciepłych ubrań to już musimy się przyzwyczajać.Ja nawet ostatnio ubrałem rękawiczki.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2023-11-16, 18:59   

Adrian napisał/a:
a tam chuj


Bardzo się cieszę, że dobrze napisałeś słowo "chuj".

Adrian napisał/a:
młodziak z obsługi sympatyczny, z głośników leci jakaś smętna melodia


Młodziak do zwolnienia. Ładnych kilka lat temu weszliśmy z Dzikim Dzikiem do schroniska o bardzo wczesnej porze. Na zewnątrz minus kilkanaście stopni, w środku trzaskający ogień w kominku i muzyka Breakout na powitanie.

Co do warunków na Malinowskiej to tak ma być. Byłem tam 1 listopada tego roku i było równie chujowo. Tak trzymać.

Gratuluję bezsensownie spędzonego czasu.

Dobranoc.

P.s. To mi się podoba.


_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2023-11-16, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5528
Wysłany: 2023-11-16, 19:31   

Adrian napisał/a:
no może oprócz raczków
Wstyd!

Na wielu zdjęciach warunki wydają się przyjemne :)
Dlaczego żaba ma pomnik na Skrzycznem?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-16, 19:48   

¢
marekw napisał/a:
Adrian napisał/a:
I taka to była wycieczka.

Nie było najgorzej,coś niecoś zobaczyłeś.Liznąłeś odrobinkę zimy.Ale do ciepłych ubrań to już musimy się przyzwyczajać.Ja nawet ostatnio ubrałem rękawiczki.


Nie narzekam, bo było fajnie, choć oczekiwałem nieco bardziej dynamicznych warunków.

Miałem na sobie kalesonki merino :P


Cytat:
Bardzo się cieszę, że dobrze napisałeś słowo "chuj".


Jedyna słuszna wersja ;)

Cytat:
Gratuluję bezsensownie spędzonego czasu.


Czuje się doceniony.



Cytat:
P.s. To mi się podoba.


Były trzy takie same zdjęcia, cyknięte jedno po drugim i każde zupełnie inne, przez mgłę.
Mam jeszcze takie ;)
[/URL]

Cytat:
Wstyd!

Na wielu zdjęciach warunki wydają się przyjemne :)
Dlaczego żaba ma pomnik na Skrzycznem?


Wstyd to mi jest w tym chodzić :lol

Bo były przyjemne warunki, chwilami :)

Też tego nie czaję o co chodzi z tą żabą, to musiała być wyjątkowa żaba!
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2654
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2023-11-16, 20:01   

Adrian napisał/a:
Do jaskini tym razem nie wchodzę, zawsze boję się zostawić rzeczy na górze, że jak wyjdę to już sprzętu nie będzie :lol

Musisz najpierw wrzucić sprzęt do jaskini, wtedy będziesz musiał wejść do środka :lol
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-16, 20:34   

włodarz napisał/a:
Adrian napisał/a:
Do jaskini tym razem nie wchodzę, zawsze boję się zostawić rzeczy na górze, że jak wyjdę to już sprzętu nie będzie :lol

Musisz najpierw wrzucić sprzęt do jaskini, wtedy będziesz musiał wejść do środka :lol


Tego jeszcze nie stosowałem :haha
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-11-16, 20:57   

Począteczek całkiem ładny, potem różniasto, nie jest to jeszcze prawdziwa zima, takie bardziej przedzimie. Breja błotno-śniegowa strrraszna, ale najważniejsze, że zażyłeś świeżego powietrza. Trasa mi cuś przypomina :) Schodziłeś na dół wzdłuż wyciągu, czy zjechałeś kolejką? Relacja o tym milczy, a finisz na mapie nie jest tam, gdzie start.

P.S. Czy śnieg już chrumkał odpowiednio?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-11-16, 21:19   

Adrian napisał/a:
Mam jeszcze takie

Jednak tamto lepsze :)

Fajna trasa, choć środek trasy (spod jaskini) to chyba Cię przeniosło na chwilę w Złote - dokładnie ten sam klimat ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-17, 07:36   

Sebastian napisał/a:
Począteczek całkiem ładny, potem różniasto, nie jest to jeszcze prawdziwa zima, takie bardziej przedzimie. Breja błotno-śniegowa strrraszna, ale najważniejsze, że zażyłeś świeżego powietrza. Trasa mi cuś przypomina :) Schodziłeś na dół wzdłuż wyciągu, czy zjechałeś kolejką? Relacja o tym milczy, a finisz na mapie nie jest tam, gdzie start.

P.S. Czy śnieg już chrumkał odpowiednio?


Takim wariantem trasy szedłem pierwszy raz i końcówkę schodziłem nartostradami do Soliska, jest wzmianka pod linkiem z mapą i jest ostatnie zdanie " całkiem fajna końcówka tej wycieczki, jedyny minus to schodzenie nartostradą, momentami stromo, ale za to szybko ;) ".

Śnieg jeszcze nie chrumka, raczej bulgocze :D

Cytat:

Jednak tamto lepsze :)

Fajna trasa, choć środek trasy (spod jaskini) to chyba Cię przeniosło na chwilę w Złote - dokładnie ten sam klimat ;)


Nie zawsze się udaje wstrzelić ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-11-17, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-11-18, 00:07   

Trzeba przyznać, że wyciągnąłeś z tej ujni troche fajnych ujęć :)

W sumie to nie lubię takich okoliczności. Ani to jesień, ani zima :rol
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-18, 08:23   

Piotrek napisał/a:
Trzeba przyznać, że wyciągnąłeś z tej ujni troche fajnych ujęć :)

W sumie to nie lubię takich okoliczności. Ani to jesień, ani zima :rol


Starałem się jak mogłem ;)

Tak, te okresy przejściowe są takie nijakie ...
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-11-18, 09:14   

Adrian napisał/a:
Tak, te okresy przejściowe są takie nijakie ...

Teraz będzie tylko lepiej.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2023-11-18, 09:54   

Sebastian napisał/a:
Adrian napisał/a:
Tak, te okresy przejściowe są takie nijakie ...

Teraz będzie tylko lepiej.


W górach dosypało solidnie !
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-11-18, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-11-18, 10:40   

Co dostało w górach? :D ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group