Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zamiast dzwonu był zwierzaczek.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 08:44   Zamiast dzwonu był zwierzaczek.

Dzień dobry.

Warto raz za czas odwiedzić to samo miejsce. I zobaczyć jakie zmiany tam zaszły. Ujrzeć jakie straszne potwory tam grasują. Zwierza straszne i żarłoczne.

W sierpniu 2013 w tym miejscu stało takie coś :



19 lipca 2015 w tym miejscu żerował i rządził ten osobnik:



Pożarł cały dzwon. Aż boję się pomyśleć co stało się z tą dziewczyną.

... chwila ciszy ...

Podczas styczniowej narady KG padł pomysł trzeciego, klubowego, podejścia na Czerwoną Ławkę. Pierwsze podejście zakończyło się w Jaskini Bielskiej, drugie skończyło się na odwołaniu wyjazdu. Czyli rokowania mieliśmy dobre. Ustalilismy datę 19 lipca 2015 roku, skład maksymalnie 20 osób. Data wyjazdu się zgodziła, ilość nie - pojechaliśmy w 17 sztuk.

Wyjazd o 5 rano, przemknięcie przez piękne drogi ( jechalismy przez Suchą, Nowy Targ i Jurgów, omijajcie przejazd przez Korbielów, traficie na 6 czerwonych świateł przy remoncie drogi :D ) i meldujemy się w Smokowcu Starym. Kierowiec parkuje busa, my podążamy do kolejki. Bez trudu zakupujemy bilety góra - dół ( 9 euro ) i ruszamy. Rzeknę, że mało miejsc siedzących jest w tym wagoniku. Powinni się poprawić. Mimo tej niedogodności docieramy do górnej stacji i witamy się z widokami.




Ruszamy. Pierwszym celem jest Schronisko Zamkowskiego.

Na powitanie elementy wodne płynące:



I bryza z wodospadu nad mostkiem:



Z nogi na nogę docieramy do Schroniska. Masowo okupowanego przez masową wycieczkę obcojęzyczną. Były to masowe młode Francuzki. Pytanie - jakie turystyczne masowe zło One uczyniły ? Amen.

My zasiedlismy tam na 22 minuty i poszliśmy dalej. Przez Dolinę Małej Zimnej Wody i Złote Spady do Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Uczyniliśmy to w 72 minuty - Chata Terrego czekała i powitała nas ziołową herbatą. A pić się chcialo bo tego dnia słońce było bezlitosne.

Widoki na tym odcinku są bardzo miłe - po prawicy typy związane z Łomnicą, po lewicy Rywociny , Kościoły ( :D ), Pośrednia Grań, Żółta Ściana ( łza w oku mi się zakręciła jak wspomnialem sobie moje pobyty na tych szczytach ), na wprost ściana stawiarska z pojawiającym się i znikającym schroniskiem.











W Ch. T. przebywamy okolo 25 minut. Nie ma co siedzieć, kolejny cel przed nami - Czerwona Ławka. Ostatnio Tępy tam był i aparat popsuł. szczerze Mu współczuję jeśli nie odzyska zdjęć. Widokowo to dla mnie piękny teren. Rosnące z każdym krokiem Baranie Rogi, grupa Durnego i Łomnicy, ponury teren pod Lodową Przełęczą, potęga Pośredniej Grani i Żółtego Szczytu, odpychające rumowisko pod Czerwoną Ławką, majestatyczna Spąga. Czyli po prostu pięknie. Ale żeby nie było za sympatycznie to na pewien czas pogoda się lekko zmieniła. Chmury się zaczerniły. Ale uprzedzając fakty - do pobytu w Zbójnickiej nic nie padało.

Na Czerwoną Ławkę dotarłem pierwszy raz. Wcześniej słyszałem, a nawet :D ;) czytałem, że to miejsce straszliwe, groźne, trudne i mordercze. To teraz wiem - owszem, jest stromo, pochyło, trzeba uważać ale poza tym to miejsce miłe i przyjemne. Dla przykładu napiszę, że do i z Przełeczy nie dotknełem grama łańcucha, z klamer skorzystałem. Oczywiście jakby skala była śliska to bym skorzystał z ubezpieczeń. Tak więc idźcie tam i cieszcie się widokami.


















Na podsumowanie mitycznych trudności zamieszczę to zdjęcie. Proszę zauważyć rewelacyjna technikę tego osobnika :

_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-07-22, 10:32, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 10:53   

Czerwona Ławka jest miejscem wąskim i ruchliwym więc trzeba innym je udostępnić i żwawo pomknąć w Dolinę Staroleśną, do Zbójnickiej Chaty. Pomyka się wśród licznych stawów i pod pięknymi szczytami. Co widać ? Tatry. Np Sławkowski, Rogatą, Staroleśny Szczyt, Jaworowy Szczyt, Siwego Mnicha, Ostry Szczyt, Mały Lodowy, Spągę, Sokolą Turnie, Żółty Szczyt. I coś tam jeszcze, np płaską z tej strony Strzelecką Turnię. Poźniej się wyturniła ;) Schodząc niżej zobaczylismy jeszcze np Małą Wysoką, Dziką Turnię i Krzesany Róg. Ładna nazwa ale mi się bardziej podoba Lodowy Ząb widziany przez nas wcześniej, nad 5 Stawami Spiskimi.





_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-07-22, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-07-22, 11:17   

Z Twoich zdjęć aż emanuje upał jaki tam był na podejściu.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 11:24   

Basia Z. napisał/a:
upał jaki tam był na podejściu.


W zejściu też było wesoło - po deszczu upał dość szybko wrócił na tron.

Ciąg dalszy zejścia do Zbójnickiej.














_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 11:31   

Docieramy do Zbójnickiego w dobrym czasie, 15 minut poniżej tabliczkowego. Nasza grupa znajduje miejsce na tarasie w pięknym słońcu. Taaa ... Sielanka ? Nie ... !!! Na początek potwór zamiast dzwonu.






Na szczęście nikogo nie zaatakował. Prawdopodobnie właśnie trawił ofiarę.

A potem ... Ponownie się zaczerniło, zawyło z lekka i zaczeło padać.



Zdołalismy opanować stoły na jadalni i rozgościliśmy się na dłużej. Jako rutyniarze, fachowcy, wręcz mistrzowie turystyki pieszej wiedzieliśmy jak długo siedzieć na miejscu co by potem w słoneczku zejść na Hrebieniok. Ci co wyszli przed nami zostali skarceni deszczem i wiatrem. Niech się uczą.

Droga w dół wyglądała tak :



















W dobrym stylu ( 9 godzin i 20 minut od wyjścia z kolejki do wejścia do kolejki ) kończymy wycieczkę. Wśród uczestników był też Dziki, miał być jeszcze jeden forumowicz ale zrezygnował. Cieszy mnie ta wycieczka - w ciągu tygodnia przeszedłem dwa nowe dla mnie szlaki w Tatrach Wysokich Słowackich. Ostały mi się Mała Wysoka i Polski Grzebień. I one kiedyś padną ;)

Dziękuję za uwagę - strzeżcie się.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-07-22, 11:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-22, 13:38   

Czerwona ławka... aż dreszze mnie przeszły, jak wspominam tamte miejsce. Ledwo dałem radę kilka lat temu.
Przez moment szedłem głową w dół, aż mi wszystkie plomby powylatywały.

Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-22, 16:25   

Dla mnie to była jedna z ładniejszych wycieczek w Tatrach. No, może jeszcze Mała Wysoka i Otargańce tak mi się podobały.
Pogoda wiele dała, bo choć ciepławo to jednak nie piekło za mocno, niebo ładne i urozmaicone, aż zdjęcia same leciały z aparatu :-) . Natomiast spodziewałem się jakichś konkretnych trudności w rejonie Czerwonej Ławki, bo wiele słyszałem o tym miejscu, a było do przejścia na luzie :-)

Wypad był zarąbisty! (oczywiście prócz mistycznych dyskusji o pięknie gór i przyrody pojawiały się tematy poboczne, n.p. burzliwy muzycznie wrzesień :) )

Dobromił dał zdjęć sporo, więc tyko kilka moich dla uzupełnienia.



A więcej na stronce-> http://www.zuziawdrodze-a...wonalawka072015
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-22, 18:10   

Szaleni. Zajebiste rejony.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-07-22, 19:34   

Taka tam przełęcz która jest już dawno przereklamowana . Szlak fajny chociaż na mnie nie zrobił specjalnego wrażenia . Na Twoich fotkach wydaje się jakby były tam pionowe ściany . :D . Nie wprowadzaj ludzi w błąd! ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-22, 20:35   

Monitor masz za bardzo nachylony, to Ci się tak zdaje :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-23, 07:34   

sokół napisał/a:
Przez moment szedłem głową w dół


Ponoć sam Misc Mosorcyk ma to opisać w 5 tomie opisu trasy na Czerwoną.

Piotrek napisał/a:
burzliwy muzycznie wrzesień


Znalazłeś ten nowy utwór Slayer ?

bton1 napisał/a:
Zajebiste rejony.


Są cool i extra.

Tatrzański urwis napisał/a:
Nie wprowadzaj ludzi w błąd!


Milcz !!! Niech Naród drży !!!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-07-24, 17:56   

Dobromił napisał/a:
19 lipca 2015 w tym miejscu żerował i rządził ten osobnik:

Tego chama tam z pewnością nie było 11 lipca tego roku. Ciekawe, kto go tam podrzucił ?

Dobromił napisał/a:
Bez trudu zakupujemy bilety góra - dół ( 9 euro ) i ruszamy

Zgodnie ze statutem GAC, przejazd kolejką. Prezes z pewnością to doceni i hojnie wynagrodzi.

Dobromił napisał/a:
To teraz wiem - owszem, jest stromo, pochyło, trzeba uważać ale poza tym to miejsce miłe i przyjemne.

Moim zdaniem, przełęcz Rohatka jest technicznie bardziej wymagająca. Wielu zalicza ją do najtrudniejszych technicznie szlakowych miejsc w Tatrach Słowackich.
Ale nijak to się ma to Orlej Perci.

Dobromił napisał/a:
Ostatnio Tępy tam był i aparat popsuł. szczerze Mu współczuję jeśli nie odzyska zdjęć.

Odzyskałem. W ,,cudnej" rozdzielczości ....204 na 154 pikseli czyli tak jak bym ich nie odzyskał.
Ale pooglądałem w ramach rekompensaty, Twoje zdjęcia ;)

Dobromił napisał/a:
Na podsumowanie mitycznych trudności zamieszczę to zdjęcie. Proszę zauważyć rewelacyjna technikę tego osobnika :

Panie, rewelacyjnie ,,przekłamałeś" to zdjęcia. Tu młodych i starych zachęcać trzeba i nie zniechęcać ;)

Dobromił napisał/a:
Ponoć sam Misc Mosorcyk ma to opisać w 5 tomie opisu trasy na Czerwoną.

Był Świerz, Chmielowski, Paryski, czas na Mosorczyka :ok5
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-24, 19:56   

Tępy dyszel napisał/a:
Panie, rewelacyjnie ,,przekłamałeś" to zdjęcia.


Panie !!!! Ja też jestem na tym zdjęciu i też radośnie pomykam do celu !!!! Tu nie ma przekłamania !!!!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2015-07-24, 20:52   

Tępy dyszel napisał/a:
Zgodnie ze statutem GAC, przejazd kolejką. Prezes z pewnością to doceni i hojnie wynagrodzi.

Doceniam.

Nagrodą będzie przychylne spojrzenie Prezesa.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-27, 09:12   

Te, Chamski Chamie, doceń moją wczorajszą dobroć i chęć do dalszej wędrówki. I sielanki.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group