Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wypadki...

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-07-02, 20:53   

Malgo Klapković napisał/a:
nes_ska, oczywiście, że mam kartę, ale z niej nie mogę robić takich płatności, tylko przez konto.


Ale dlaczego ?
Zawsze robiłam takie płatności najzwyklejszą kartą Visa.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-07-02, 22:30   

Gosiu, może być też złota lub platynowa karta :)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-07, 13:51   

 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-07-07, 14:03   

Rysy nie są pechowe Wiz , to ludzie popełniają błędy i tyle........
 
 
śrubka78 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 28
Skąd: spod potrójnej
Wysłany: 2014-07-07, 21:06   

kolejny mądry
"RMF24: Ojciec z 5-letnim synem zgubili się w górach 30 minut temu

Śmigłowiec TOPR znów w akcji w Tatrach. Ratownicy polecieli szukać turysty z pięcioletnim synem w rejonie Orlej Perci.

Turysta zgubił się i nie wie nawet, gdzie się znajduje. Z opisu otoczenia ratownicy wywnioskowali, że może to być Kozi Wierch.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/m...ampaign=firefox
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-07, 21:32   

Znaleźli się:
http://www.rmf24.pl/fakty...ach,nId,1464308
Głupota ludzka nie zna granic.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-08, 11:15   

"Policja sprawdzi, czy mężczyzna nie naraził 5-letniego dziecka na niebezpieczeństwo."
ciekawe jak to będą sprawdzać?
Lepiej sprawdzić ( i to wiadomo jak :D ) czy tatuś się nie obesrał ze strachu o dziecko i siebie...
_________________
in omnia paratus...
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 903
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-07-09, 09:01   

Takich porad nigdy nie za wiele. Tym bardziej, że filmik pochodzi z TOPR.

 
 
jarek121 

Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2014-07-09, 21:36   

TNT'omek napisał/a:
"Policja sprawdzi, czy mężczyzna nie naraził 5-letniego dziecka na niebezpieczeństwo."
ciekawe jak to będą sprawdzać?
Lepiej sprawdzić ( i to wiadomo jak :D ) czy tatuś się nie obesrał ze strachu o dziecko i siebie...

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cokolwiek sie nie zrobi zawsze się wyrządzi krzywdę dziecku. Bo co mogą zrobić takiemu tatusiowi - albo jakieś zawiasy dać (czyli potencjalnie dziecko może stracić na jakiś czas ojca), albo jakąs grzywnę - kasy tatuś nie wyczaruje tylko będzie trzeba pasa zacisnąć (dziecko pewnie będzie miało obcięte wszystkie przyjemności).
Szkoda, że po prostu wp******** nie może dostać, bo przez swoją głupotę naraża kilka lub kilkanaście osób na utratę życia (ratownik nie musi wcale wrócić z takiej akcji). Co innego jakis czynnik przypadku jak załamanie pogody itp, a co innego ludzka głupota. Ciekawe ile takich przypadków musi jeszcze być by wprowadzić jakieś drastyczne kary np prace społeczne w Tatrach - lub innych parkach narodowych, zamiast urlopu 50 godzin robót :D
_________________
Http://gorskapasja.pl
Ostatnio zmieniony przez jarek121 2014-07-09, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-10, 09:15   

jarek121 napisał/a:
Szkoda, że po prostu wp******** nie może dostać, bo przez swoją głupotę naraża kilka lub kilkanaście osób na utratę życia (ratownik nie musi wcale wrócić z takiej akcji). Co innego jakis czynnik przypadku jak załamanie pogody itp, a co innego ludzka głupota. Ciekawe ile takich przypadków musi jeszcze być by wprowadzić jakieś drastyczne kary np prace społeczne w Tatrach - lub innych parkach narodowych, zamiast urlopu 50 godzin robót


Ostro jedziesz. Ty oczywiście zawsze w górach jesteś mądry, przewidujący, ubezpieczony i łaskawy dla ratowników ( którzy świadomie podejmują się takiej pracy ) ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-07-10, 11:05   

W dawnych czasach byłem z 5-6 letnim synem i żoną w Tatrach i po spacerze do Murowańca, potem przez jeziorka /piękny i zarybiony Zielony Staw!), Karb, dookoła Czarnego Stawu Gąsienicowego i syn nadal prosił "tato, idziemy tam", wskazując na Kozią Przełęcz, przy której ledwo można było dostrzec turystów. Żona podjęła słuszną decyzję o odwrocie.
A gdyby i ona uległa dziecku?
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-07-10, 12:04   

ceper napisał/a:
W dawnych czasach byłem z 5-6 letnim synem i żoną w Tatrach i po spacerze do Murowańca, potem przez jeziorka /piękny i zarybiony Zielony Staw!), Karb, dookoła Czarnego Stawu Gąsienicowego i syn nadal prosił "tato, idziemy tam", wskazując na Kozią Przełęcz, przy której ledwo można było dostrzec turystów. Żona podjęła słuszną decyzję o odwrocie.
A gdyby i ona uległa dziecku?


No ale przecież jeżeli gdzieś mam iść z tak małym dzieckiem to chyba nie na szlak, którego sama / sam nie znam ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
jarek121 

Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-07-10, 12:30   

Dobromił napisał/a:

Ostro jedziesz. Ty oczywiście zawsze w górach jesteś mądry, przewidujący, ubezpieczony i łaskawy dla ratowników ( którzy świadomie podejmują się takiej pracy ) ?


Dlaczego tak uważasz ? Człowiek wiele błędów popełnia i na nich się uczy. Ważne by te nasze błędy nie narażały innych. Ubezpieczony owszem na Słowacji bo jest taki wymóg, w Polsce nie bo nie trzeba. Zresztą co miałbym zrobić, gdyby w Polsce zaistniała taka sytuacja. Zadzwonić do TOPR/GOPR i powiedzieć przylećcie bo jestem ubezpieczony ? Z drugiej strony jestem w 100% za rozwiązaniem podobnym do tego na Słowacji. Ubezpieczenie w górach powinno być i tyle.
Przewidujący w górach - absolutnie nie, nieraz mnie warunki atmosferyczne zaskoczyły, ale na szczęście obyło sie bez pomocy.
Łaskawy dla ratowników - i tak i nie. Rozumiem ich pracę (ciężka, stresująca), ale sami sobie ją wybrali.
Nader wszystko nie cierpię głupoty w górach, a wejście z takim dzieckiem na Orlą Perć uważam za głupotę i to maksymalną. Dziecko 5 letnie ma czas by po takich skałkach pochodzić. 9-10 lat to jest rozsądna granica, gdy mozna dziecko w wyższe partie gór wziąć, ale nie takiego malucha.
_________________
Http://gorskapasja.pl
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-07-10, 16:38   

Basia Z. napisał/a:
ceper napisał/a:
W dawnych czasach byłem z 5-6 letnim synem i żoną w Tatrach i po spacerze do Murowańca, potem przez jeziorka /piękny i zarybiony Zielony Staw!), Karb, dookoła Czarnego Stawu Gąsienicowego i syn nadal prosił "tato, idziemy tam", wskazując na Kozią Przełęcz, przy której ledwo można było dostrzec turystów. Żona podjęła słuszną decyzję o odwrocie.
A gdyby i ona uległa dziecku?

No ale przecież jeżeli gdzieś mam iść z tak małym dzieckiem to chyba nie na szlak, którego sama / sam nie znam ?
Prawdopodobnie podeszlibyśmy jeszcze kilkaset metrów i, widząc trudności na szlaku, nastąpiłby odwrót. Nie twierdzę, że poszedłbym/poszlibyśmy/ do D5SP, bo taki był plan.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-11, 15:45   

Ktoś prosił... To przeniosłem o płaceniu za ratownictwo: TUTAJ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group