Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wiosenna Jura Krakowsko-Częstochowska

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5534
Wysłany: 2015-04-26, 12:48   Wiosenna Jura Krakowsko-Częstochowska

Jakoś tak się złożyło, że w kwietniu odwiedziliśmy trzy razy Jurę podczas jednodniowych wycieczek. Połączony materiał z tych wiosennych wycieczek postanowiłem umieścić na picasie. Serdecznie zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji :)

na zachętę trzy foteczki:





_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-04-29, 17:26   

Psiaki dzielnie sobie radzą w skałkach i to bez zabezpieczenia :o-o jak psie urwisy.
Gdzie uprząż i lina ?

Nie zabieraj ich na Sokolicę ;) bez ,,szpeju"

Dałbyś kiedyś dla przykładu, jak wygląda zdjęcie ,,bezpośrednio z aparatu" i to samo zdjęcie po obróbce....Jestem ciekaw różnicy.

P.s. Odwiedzasz Strzępka, czy wolisz to miejsce ,,wymazać" z pamięci ?
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2015-04-29, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5534
Wysłany: 2015-04-29, 17:53   

Wybrałem oczywiście takie zdjęcia, gdzie psia wspinaczka wygląda groźnie. W rzeczywistości nie zabieram ich w miejsca, gdzie mogą w sposób niekontrolowany spaść ze zbyt dużej wysokości. Zresztą same mają swój psi rozum i instynkt - nie pchają się w zbyt trudne sytuacje.

Strzępka odwiedziliśmy do tej pory jeden raz. Nie gościmy zbyt często w tamtych stronach, to jednak trochę daleko z Jaworzna. Na pewno jak kiedyś będę ponownie w pobliżu to choćbym miał nadkładać drogi to go odwiedzę. Tęsknie za nim. Mam go na tylu zdjęciach, że ciągle jest w zasięgu mojego wzroku... np. dokładnie w tym momencie mam go w foto-ramce z losowo wybieranym zdjęciem.

Jak już o zdjęciach mowa, to ciężko zrobić porównanie zdjęcia bezpośrednio z aparatu, z obrabianym... bo obrabiane po prostu nie istnieją. Wszystkie moje zdjęcia to jpg prosto z aparatu, niedotykane w żadnym programie graficznym. Oczywiście w aparacie mam ustawiony styl obrazu z podbitymi kolorami, a podczas robienia zdjęć w zależności od potrzeb ręcznie zmieniam balans bieli i ekspozycję. Potem jak przychodzę do domu, to już tylko zgrywam zdjęcia i od razu są gotowe do obejrzenia.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-01, 08:24   

Witam.
Te zdjęcia ( i te z innego Twego wątku ) od razu zwróciły moja uwagę . Jak przeczytałem wypowiedzi na F.mnpm , że obrabianie zdjęć ( i to z mocną ingerencją kompa) to norma , oczywista oczywistość etc , to bardzo sceptycznie podchodzę do ocen fotografii zamieszczanych w necie .
Tu , ja bym ujął tej ultramaryny ;) , ale to kwestia upodobań. Gdyby zamienić roślinki na suchorośla a drzewa na oliwki to byłby Peloponez ;)

Jura to jednak piękny kawałek naszego kraju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group