Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10876
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-27, 21:50   

Górski celebrytyzm :-)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14417
Wysłany: 2015-07-28, 07:26   

Tępy dyszel napisał/a:
nie wiem, czemu mają służyć tego typu ,,osiągnięcia"......


Zacytuję artystów z Kobranocki : "jest w głupocie wielka moc"
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 08:21   

Na Wielkiej Fatrze spotkałem rodzinę idącą boso. Ale o nich cisza...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-07-28, 10:47   

Tępy dyszel napisał/a:
Wszedł boso na Rysy:
http://tatromaniak.pl/filmy/c/boso-na-rysy-film

Spróbuję kiedyś wejść na Rysy z polskiej strony idąc tyłem albo w kostiumie wilka.

Pisząc poważnie - nie wiem, czemu mają służyć tego typu ,,osiągnięcia"......


Jak mozna chodzic po Beskidach wysprzeconym jak w Himalaje, przychodzic na kapielisko latem w piance albo isc jezdzic na rowerze po parku w stroju jak na tour de France to widac mozna i w druga strone... :lol Moze to wlasnie objaw sprzeciwu na obecnie modne sprzeciarstwo na gorskich wedrowkach?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-07-28, 10:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-07-28, 11:07   

buba napisał/a:

Jak mozna chodzic po Beskidach wysprzeconym jak w Himalaje, przychodzic na kapielisko latem w piance albo isc jezdzic na rowerze po parku w stroju jak na tour de France to widac mozna i w druga strone... :lol Moze to wlasnie objaw sprzeciwu na obecnie modne sprzeciarstwo na gorskich wedrowkach?


Jedno i drugie to głupota.
Ale ostatecznie "przerost formy nad treścią" - czyli ubranie pianki na kąpielisko (i podobne szpejenie się) uważam za mniej szkodliwe w razie nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych.

Teraz kiedy byłam na Turbaczu jedna z dziewczyn zabrała tylko krótkie spodnie. Trochę w tym było mojej winy, bo nie dopilnowałam, ale nie przyszło mi do głowy pilnować ludzi dorosłych, a okazało się, że akurat ta dziewczyna jest w górach pierwszy raz.

No i o ile pierwszego dnia było praktycznie prawie cały dzień ponad 25 stopni, to drugiego dnia rano temperatura spadła do około 10 stopni, przy jednocześnie dokuczliwej mżawce.
Niefajnie by było schodzić w takiej temperaturze i w deszczu w całkiem krótkich spodniach z odsłoniętymi udami i kolanami.

No na szczęście w miarę upływu dnia pogoda poprawiła się, a dziewczyna pewnie zapamięta, ze w górach pogoda jest zmienna.

edit:

Nie mam nic przeciwko chodzeniu boso po miłej miękkiej trawie, jeżeli jednocześnie ma się w plecaku porządne buty.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2015-07-28, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 12:48   

Basia Z. napisał/a:
Niefajnie by było schodzić w takiej temperaturze i w deszczu w całkiem krótkich spodniach z odsłoniętymi udami i kolanami.

Ja pamiętam jak kiedyś (wspominałem to nie raz) w napadzie zimy na Rakoniu w czerwcu, wyglądały łydki koleżanki, która miała takie spodenki. Sine. Brrr.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-07-28, 13:41   

Basia Z. napisał/a:

Nie mam nic przeciwko chodzeniu boso po miłej miękkiej trawie, jeżeli jednocześnie ma się w plecaku porządne buty.


Chodzilam kiedys po Gorganach z gosciem, ukrainskim przewodnikiem gorskim, ktory od wiosny do jesieni nie uznawal innych butow gorskich jak piankowe klapki wkladane na bose stopy. I tam gdzie wszyscy w butach za kostke wykrecali nogi - on skakal jak kozica po kamulcach!
Potem my suszylismy przez kilka dni buty w ktorych chlupotalo a on w schronisku/bacowce wycieral stopy, klapki i wkladal suche skarpetki.

Acz dobrze jak takie rzeczy sa wynikiem wyboru osoby swiadomej na co sie pisze a nie wystepuja z powodu niepomyslenia, zapomnienia czy nieswiadomosci
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2015-07-28, 14:52   

Eee, jakby zimą wlazł na bosaka to byłaby sztuka, latem każdy da radę.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14417
Wysłany: 2015-07-28, 14:59   

R0BERT napisał/a:
jakby zimą wlazł na bosaka to byłaby sztuka


No chyba, że ma stopy jak mały Yeti z komiksu Baranowskiego.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-07-28, 22:56   

Kiedys ktos lazl boso po sniegu z Kocierza Basie w strone Potrojnej, szlismy jego tropem. Acz w polowie drogi do chatki trop sie urwal... :-( A juz mielismy nadzieje na poznanie ciekawej osoby :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-07-29, 15:41   

Basia Z. napisał/a:
Kierowca miał wszystkie papiery ale dostał mandat 100 zł i 1 pkt. za to, że zatrzymał się na przystanku a podobno nie miał prawa (czego nie rozumiem, a gdzie miał stanąć ?).

Pewnie koncesja nie obejmuje tego przystanku.
Stówka to i tak pikuś;) gdyby wysadził ludzi poza przystankiem, to kosztowałoby go to 3000zł;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10876
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-29, 21:49   

Przystanki są czyjąś własnością-gminy, miasta, przewoźnika i jeżeli inny przewoźnik chce z nich korzystać to musi podpisać pewnie jakąś umowę i bulić.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-07-29, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-07-30, 07:28   

Vlado napisał/a:
Basia Z. napisał/a:
Kierowca miał wszystkie papiery ale dostał mandat 100 zł i 1 pkt. za to, że zatrzymał się na przystanku a podobno nie miał prawa (czego nie rozumiem, a gdzie miał stanąć ?).

Pewnie koncesja nie obejmuje tego przystanku.
Stówka to i tak pikuś;) gdyby wysadził ludzi poza przystankiem, to kosztowałoby go to 3000zł;)


Dokładnie, tak nam mówił.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-07-30, 13:45   

Gdzie te czasy kiedy sie prosilo kierowce PKSu zeby sie zatrzymal i wysadzil na tym zakrecie albo pod tym sklepem... :-(
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2015-07-30, 17:00   

Gdzie te czasy kiedy kierowca PKSu zatrzymał się (na prośbę) pod tym sklepem, wypił ze mną piwo pod tymże samym sklepem...i pojechał w siną dal... :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -