Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8320
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-06, 17:57   

W Samotni było ch...owo jak dla mnie. Wyjątkowość i niesamowitą klimatyczność podkreślano przede wszystkim wysokimi cenami i gburowatością obsługi. No bo przecież obsługa w takim miejscu też jest klimatyczna i wyjątkowa. W ostatnich miesiącach występowała pewna histeria związana z tym miejscem i rodziną, która je prowadziła, po której można było odnieść wrażenie, że oni mają te dzierżawę na zawsze, za zasługi i w ogóle są tak cudowni jak rurki z kremem. A w rzeczywistości był to typowy magiel na trzepanie kasy, nic więcej.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2024-02-06, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14404
Wysłany: 2024-02-06, 18:24   

Podobne motywy z rodzinami są i w Tatrach.

Nie wiem co jest gorsze - zasiedziałe rodziny czy nowomodni inwestorzy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8320
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-06, 18:25   

Zasiedzieli inwestorzy!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1947
Wysłany: 2024-02-06, 19:26   

Jak patrzę na efekty inwestycji - to chyba wolę zasiedziałe rodziny.
Może kiedyś ktoś do któregoś schroniska wpuści trochę świeżego powietrza nie zamieniając go w fast food z wymuszoną funkcją noclegu.
Ale wątpię.
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1110
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2024-02-06, 21:03   

Prezes napisał/a:
Jak patrzę na efekty inwestycji - to chyba wolę zasiedziałe rodziny.
Może kiedyś ktoś do któregoś schroniska wpuści trochę świeżego powietrza nie zamieniając go w fast food z wymuszoną funkcją noclegu.
Ale wątpię.


Mi się Stare Wierchy dobrze kojarzą, gdzie wszystko jest tak odwalone nowocześnie, ale klimat schroniska jak dla mnie był spoko.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2024-02-06, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1947
Wysłany: 2024-02-06, 21:35   

Tymczasem pod Tatrami sielsko.
https://podroze.gazeta.pl...d=1707216800109
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2024-02-06, 22:28   

Prezes napisał/a:
Tymczasem pod Tatrami sielsko.
https://podroze.gazeta.pl...d=1707216800109


Jest ziarnko nadziei, że ludzie się w końcu obrażą i następnym razem pojadą gdzie indziej :lol
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1947
Wysłany: 2024-02-07, 08:15   

Wątpię. Mam pewne skojarzenia z syndromem sztokholmskim.

Siedziałem parę dni na nartach w Austrii. 7 godzin jazdy. Na wyciągach nie ma kolejek. Parkingi pod wyciągami za friko. Z żadnego komina nie leci nic, co śmierdzi, ludzie są uprzejmi i nikt nie chciał mnie zrobić w bambuko. Ceny podobne do naszych, wiele rzeczy tańszych.
W jeden dzień gorszej pogody przypadkiem odkryłem całkiem sporą sieć szlaków pieszych, chyba wrócę latem.

Serdecznie pozdrawiam Podhale :lol
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1110
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2024-02-07, 08:55   

To jest ciekawsze na temat zakopanego xD
https://podroze.wprost.pl...trudnienia.html
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14404
Wysłany: 2024-02-08, 07:00   

Trochę to już nudne z tymi artykułami o Zakopanem. Przecież co roku jest tak samo - chamstwo i pazerność miejscowych, umęczeni przyjezdni, dziwne inwestycje i remonty, bełkot "górali" jacy to biedni są i jak to z sercem na ręku wychodzą na przeciw potrzebom całego Kosmosu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 562
Wysłany: 2024-02-08, 09:40   

Cytat:
Trochę to już nudne z tymi artykułami o Zakopanem. Przecież co roku jest tak samo - chamstwo i pazerność miejscowych, umęczeni przyjezdni, dziwne inwestycje i remonty, bełkot "górali" jacy to biedni są i jak to z sercem na ręku wychodzą na przeciw potrzebom całego Kosmosu.


Są tacy, to nie żart, co jezdżą tam i płaca za spędzenie sylwestra i Nowego roku. :D
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 562
Wysłany: 2024-02-08, 09:45   

Chciałem dzieciaki zabrac jak za dawnych lat, na wycieczke autokarową z bielskiego PTTK, niestety od niedawna wg nowego regulaminu trzeba być "członkiem" tej wątpliwej organizacji.


 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14404
Wysłany: 2024-02-08, 09:57   

Tomasz napisał/a:
Są tacy, to nie żart, co jezdżą tam i płaca za spędzenie sylwestra i Nowego roku. :D


Kłuje Cię to w oczy.

Tomasz napisał/a:
Chciałem dzieciaki zabrac jak za dawnych lat, na wycieczke autokarową z bielskiego PTTK, niestety od niedawna wg nowego regulaminu trzeba być "członkiem" tej wątpliwej organizacji.


Przyjme wpłatę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8320
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-08, 10:59   

Dziwne. Co rusz spotykam propozycje wycieczek z różnych kół PTTK i w żadnym nie było wymogu członkostwa, a jedynie różne ceny (różnice bardzo minimalne).
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1947
Wysłany: 2024-02-08, 12:51   

Ja też zazdraszczam tego Sylwestra w Zakopanem.
Ból mojej duszy koi tylko to, że nie byliście na wspaniałej imprezie plenerowej z gwiazdami muzyki popularnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group