Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2022-03-30, 11:24   

Ha ! Ja tam byłem w ... 1994 roku !

Z towarzystwem z Międzybrodzia Żywieckiego. I powrót po północy do domu wójta gminy Cz. Powitał nas grą na akordeonie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-30, 11:27   

No właśnie, jak dwa lata temu tam byłem, to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.
Ale np ostatnio tak też jest z H.Jaworową, parę lat temu mało znane miejsce, dziś, a raczej rok temu w tygodniu wieczorem kilkanaście osób, z for beskidzkich też co chwila zdjęcie z niej...
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2022-03-30, 11:35   

laynn napisał/a:
No właśnie, jak dwa lata temu tam byłem, to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.
Ale np ostatnio tak też jest z H.Jaworową, parę lat temu mało znane miejsce, dziś, a raczej rok temu w tygodniu wieczorem kilkanaście osób, z for beskidzkich też co chwila zdjęcie z niej...


Niestety, tak to przy rozwoju turystyki pieszej bywa, no nic dobrze, że jest jednak sporo takich miejsc gdzie jednak mało kto dociera i jest cisza i spokój
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2022-03-30, 11:38   

laynn napisał/a:
to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.


A to dziwne dla mnie. Byłem tam kilkanaście razy, we wszystkie pory roku. I tylko podczas naszego Zlotu było tam tłocznie i lekko niespokojnie :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9399
Wysłany: 2022-03-30, 11:39   

Ja w poniedziałek leżakowałem na Kiczerze koło godziny w samotności, uroki poniedziałków w górach :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-30, 11:54   

Żeby znaleźć drzewo na opał, prawie do Porąbki trzeba było zejść.
To znak!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-03-30, 21:06   

Ja bym proponował ścieżkę w koronach drzew ale taką z Żywca na Żar. I najlepiej przez Grojec.
Oczywiście z węzłami pieszymi w każdej wsi po drodze :D 3

Cóż moi drodzy - zaczyna się od ławeczki z wiatą a kończy na wieżach. W dobie popularyzacji turystyki to rzecz nie do zatrzymania. W sumie jestem pewien, że gdyby PTTK nie był jeszcze mentalnie i organizacyjnie w erze analogowej, a przy tym bidny jak mysz kościelna, to już dawno prócz malowania szlaków na drzewach stawiali by co popadnie, gdzie popadnie. Wyręczają ich więc w tym gminy i miasta.

Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego, Pilska (tu akurat PTTK chce coś napaskudzić) i wielu innych miejsc. O dużych kompleksach hotelarsko-narciarski-kolejkowych nie wspominając.
Czasem lepiej nie wiedzieć, jakie pomysły się rodzą w głowach włodarzy i przeróżnych organizacji :rol
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2022-03-30, 21:25   

Kiedyś jak na Kiczerze nie było jeszcze żadnej wiaty ani ławeczki, to prawie nikt nie wychodził na sam szczyt. Szlak idzie trochę dołem, od południa i tylko tam było widać, że ktoś chodzi. Na polanę szczytową z widokiem na północ i wschód szło się przez gęsty las, praktycznie chaszczując.
Nie mam zdjęć, bo wtedy jeszcze nie miałem aparatu ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-30, 21:29   

Od dziś trzeba przestać pisać relację. To kolejne, unikalne miejsca zostaną tylko w naszych głowach...
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5856
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-30, 21:33   

Piotrek napisał/a:
Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego, Pilska (tu akurat PTTK chce coś napaskudzić) i wielu innych miejsc. O dużych kompleksach hotelarsko-narciarski-kolejkowych nie wspominając.
Czasem lepiej nie wiedzieć, jakie pomysły się rodzą w głowach włodarzy i przeróżnych organizacji :rol

Kompleks wyciągów na Pilsku kupiła grupa Sobiesława Zasady i będzie go modernizować. Na Halę Miziową prowadzi aktualnie tylko orczyk, a można się spodziewać szerokiej "kanapy" dla narciarzy i dla turystów zapewne też. Dzierżawcy schroniska nie mogą się pewnie już doczekać przypływu gotówki.
Jakby ktoś chciał wiedzieć, co Sobiesław Zasada ma wspólnego z narciarstwem, to informuję że grupa posiada dwa wyciągi: w Świeradowie-Zdrój (Góry Izerskie) i na Magurze Małastowskiej (Beskid Niski).
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-03-30, 22:07   

Tak więc świetlista przyszłość czeka nasze góry. Można się spodziewać, że pewna utrzymująca się równowaga w rejonie Miziowej, pomiędzy kupą turystów, narciarzy i wyciągów, a zachowaniem trzech użytków ekologicznych może zostać zachwiana.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2022-03-31, 06:58   

Piotrek napisał/a:
że gdyby PTTK nie był jeszcze mentalnie i organizacyjnie w erze analogowej, a przy tym bidny jak mysz kościelna


PTTK jest tak biedne jak kościół katolicki.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-04-03, 22:04   

W górach piękna zima, drzewa oblepione dokumentnie, nawet w sezonie nie bywało tak świetnie. Już wyczekuję wiosny, ale daruję jej falstart, bo dziś było w górach rewelacyjnie. Mimo szarości (choć zdarzały się przebłyski słońca).
Pewnie w tygodniu większość się stopi, choć znów wieszczą jakieś ochłodzenie kolejne...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-04-07, 22:18   

 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3732
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2022-04-08, 07:02   

Piotrek napisał/a:
Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego,

Co tam chcą stawiać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group