Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-04-10, 13:49   

Prezes napisał/a:
Zobaczymy, jak ze schroniskami będzie:
https://podroze.onet.pl/a...ycznych/pz4q343


jak minął obostrzenia to zamiast tachać ze sobą strawę i piwo warto kupić w schronisku ( choć nie wielu pewnie będzie na to stać)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2020-04-10, 15:22   

Jak się ten cały syf skończy, to planuję tygodniową turę po schroniskach. Każde zamierzam hojnie wesprzeć poprzez zakupy napojów wieczorową porą.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-04-10, 15:30   

"Zapytany o refleksje na temat obecnej sytuacji, nie kryje, że "wirus uderzył w najgorszym miesiącu w roku", a sytuacja finansowa robi się coraz gorsza i zmusza do desperackich posunięć."

https://podroze.onet.pl/a...ycznych/pz4q343

Takie stwierdzenie nieco naciągane.
Okres kwiecień-maj , listopad- połowa grudnia to czas kiedy w schroniskach jest najmniejsza frekwencja, za to często dokonywane są remonty w obiektach.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2020-04-10, 16:24   

To są trochę szczegóły. Faktem jest, że dostają w tyłek - nie zazdroszczę np. nowemu gospodarzowi Murowańca tej sytuacji świeżo po przejęciu obiektu.
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 836
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2020-04-10, 20:22   

W turystyce (w większości przypadków) marzec i czas do Wielkanocy to czas posuchy - tudzież przygotowywania się do sezonu. Sezon zaczyna się rozkręcać po świętach. Więc czas z jednej strony zły, bo przychody niewielkie, a z drugiej strony rewelacyjny, bo gdyby pieprznęło np. od czerwca do sierpnia to byłby dopiero dramat.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-04-13, 20:11   

Turystyka kwitnie w drugą stronę.
Z Jagiellońskiej (blisko dworca PKP).

https://tatromaniak.pl/ak...mi-miasta-film/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-13, 20:13   

Niedźwiadki też ponoć zakłopotane... ;)


 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9381
Wysłany: 2020-04-13, 21:18   

Dobre :haha
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-04-20, 10:45   

Kolejne pomysły na zagospodarowanie terenów wokół Brennej i fantastycznej hali Jaworowej

https://katowice.wyborcza...e#s=BoxLoKaImg2
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-20, 11:30   

Nie mam dostępu do płatnej wersji, więc nie przeczytam, no ale te plany to dramat...na to miejsce.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5837
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-20, 13:33   

Ja mam, to podrzucę całą treść i wizualizacje:

Pracownia Archas Design wygrała konkurs na projekt Centrum Aktywnego Wypoczynku Kotarz Arena w Brennej.

Budynki centrum wypoczynku Kotarz zaplanowano na górskich zboczach i w dolinach Brennej (pomiędzy Kotarzem, Klimczokiem i Błatnią). Całość jest zgrupowana w pięciu zespołach, których spoiwem są funkcje.

Na Kotarz składać się mają zatem budynki hotelowe (Hotel Kotarz, aparthotele, zabudowa deweloperska), handlowe (pasaże handlowe i galeria), rekreacyjne (baseny termalne, wyciągi narciarskie) oraz edukacyjne (Ścieżka Edukacyjna, Centrum Edukacji Ekologicznej) i gastronomiczne (m.in. restauracje, schronisko górskie).

– Architektura projektu, wrażliwa na sygnały płynące z otoczenia, czerpie inspiracje z natury. Okładzina z drewna barwionego na czarno miejscami uzupełniona jest lokalnym łupkiem. To według nas nowoczesna w odbiorze skorupa, o zrozumiałym rodowodzie, neutralna dla klimatu miejsca – wyjaśniają architekci z Archas Design.

Pracownia Archas Design powstała w 2005 roku z inicjatywy Macieja Zubera, szefa biura, obecnie prezesa SARP oddział Bielsko-Biała. Jednym z jego pierwszych znaczących projektów był biurowiec realizowany dla przedsiębiorstwa Polski Koks w Katowicach.



















Wg mnie od projektu do realizacji droga daleka. Swoją drogą u deweloperów zawsze wizualizacje są śliczniusie, dopiero potem wychodzą oszczędności i dykta. Niestety, w wielu miejscowościach turystycznych są realizowane takie inwestycje, ostatnio czytałem o budowie parku rozrywki u wylotu Doliny Strążyskiej, a Zakopane, Karpacz, czy Krynica zabudowują się "apartamentowcami inwestycyjnymi" na potęgę.
Nawiasem mówiąc, w Beskid Śląski i rejony Żywca nigdy mnie nie ciągnęło właśnie z uwagi na już obecnie daleko posuniętą komercyjną infrastrukturę w tych górach, choć rzeczywiście Kotarz zdawał się być przy tym oazą spokoju, co miałem okazję zobaczyć tej zimy. Na szczęście nie brakuje jeszcze w Polsce mało uczęszczanych szlaków. Ale bardzo byłoby szkoda rejonu Kotarza, gdyby powstał tam taki obiekt.
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2020-04-20, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-20, 14:21   

Coraz mniej natury, coraz więcej cywilizacji.
To mi się nasunęło już po pierwszych słowach/po pierwszym rzucie okiem na foty. Dyskutować i wyżalać się możemy.

Ale mnie przychodzi do głowy - czy możemy coś zmienić? w ogóle, w postrzeganiu natury (w bardzo szerokim znaczeniu)? w nastawieniu do niej?
A jeśli możemy, to jak?
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-20, 14:42   

No właśnie. Mu możemy narzekać, pewnie przy grubej kasie włodarze danych terenów zmienią zdanie.
Tam jedyna szansa w małej ilości wody gruntowych.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-04-20, 14:54   

Nie upadajcie na duchu.
Branża dostała mocno po dupie z powodu epidemii. Być może teraz ktoś uzna taką inwestycję za zbyt duże ryzyko.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-04-20, 22:46   

sprocket73 napisał/a:
Nie upadajcie na duchu.
Branża dostała mocno po dupie z powodu epidemii. Być może teraz ktoś uzna taką inwestycję za zbyt duże ryzyko.


Jak tak dalej pojdzie - to bedzie duzo ruin do zwiedzania... Gorzej ze zapewne beda w nich siedziec zbojcy... ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group