Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-21, 15:47   

bton1 napisał/a:
A klimat robi się samemu.

O ile obsługa Ci całonocny klimat nie zrobi, właśnie w spalonym lokalu. Jak mi kiedyś, że człowiek pół nocy nie mógł spać, bo jakiś debil się darł, waliła jakaś beznadziejna muzyka dyskotekowa.

Natomiast wiem, że wszystko zależy od ekipy i czasu. Ja na Chatkę Górzystów nie narzekam, a na naszym forum wielu tak.
Nic nie wspomniałem o cenach.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-12-21, 19:43   

Kurde... Mogl sie zjarac nowy budynek a stary zostac! ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-21, 21:38   

I tak byś nie miała tam klimatycznych noclegów, bo w starym budynku ich nie udzielano :lol

laynn napisał/a:
Ja na Chatkę Górzystów nie narzekam, a na naszym forum wielu tak.

podejrzewam, że głównie ci, którzy znali ją już długo i wiedzą, jak tam było kiedyś i teraz... Chatka się skomercjalizowała szybciej niż Miziowa ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-12-21, 22:14   

Pudelek napisał/a:
I tak byś nie miała tam klimatycznych noclegów, bo w starym budynku ich nie udzielano


Ale moze by czasowo zaczeli udzielac gdyby nie bylo gdzie indziej? :P

Pudelek napisał/a:
podejrzewam, że głównie ci, którzy znali ją już długo i wiedzą, jak tam było kiedyś i teraz... Chatka się skomercjalizowała szybciej niż Miziowa


pewnie laynn mnie mial na mysli bo ostatnio zesmy o tym gadali ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-12-21, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-21, 22:57   

buba napisał/a:
Ale moze by czasowo zaczeli udzielac gdyby nie bylo gdzie indziej? :P

nie mieliby gdzie, bo to była tylko mniejsza część dawnego starego schroniska. Musieli by zlikwidować bar - więc z czego by żyli? :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-22, 09:12   

Buba nie tylko Ciebie. Pudel zaś dobrze podsumował, jak ktoś znał dany lokal wcześniej, to potem wszelkie zmiany, może odbierać na minus. Plus ważne pierwsze wrażenie.
Ot spałem na Markowych, gdy nowe schronisko budowano. I mnie nowe nie podchodzi, mimo przepaści na plus w stosunku do tego, w którym ja spałem. Bo trafiłem na super ekipę. Było ciasno ale przyjemnie. I kameralnie. Miziowa czy Markowe to są duże obiekty, dużo ludzi potrafiące przyjąć. A wtedy wolę imprezować, przy "tłumach", np Murowaniec potrafi być wieczorno-nocną porą przyjemny. A jeszcze po spożyciu (rzepaw nie czytaj :D ), to już w ogóle, a w dzień to jest to miejsce, które wolę omijać z daleka.
Ostatnio zmieniony przez laynn 2018-12-22, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-22, 09:22   

A Ch. Górzystów, mnie na plus zaskoczyła, bo właśnie się dużo złego naczytałem. Przy informacji wiszącej na stronie, o rezerwacji, i zamknięciu chatki, nocleg dostałem. Było dobre jedzenie. Nie było tłumów. Ot dlatego ja mam z niej dobre wspomnienia.
Ostatnio zmieniony przez laynn 2018-12-22, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-22, 09:33   

laynn napisał/a:
Pudel zaś dobrze podsumował, jak ktoś znał dany lokal wcześniej, to potem wszelkie zmiany, może odbierać na minus.

nie wszelkie, np. pojawienie się pryszniców uważam za plus. I poprawę ogrzewania. Tam najbardziej zmieniło się podejście właścicieli: jakieś problemy, że nie rezerwowało się noclegu z wyprzedzeniem ("tak się teraz robi, to już nie te czasy"), jakieś zakazy czytania książek z sali ("to prywatne") i inne wydumane. Padli ofiarą własnego sukcesu i mieli pretensje nie wiadomo do kogo...
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2018-12-22, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-22, 11:25   

Nie będąc wcześniej, nie odczułem tego aż tak bardzo, choć pamiętam, że siedząc samemu w sali z miłą chęcią coś bym tam poczytał, więc ten zakaz jak najbardziej na minus. To, że dostałem nocleg, bez rezerwacji, to pewnie przez to, że byłem sam. I najpierw zacząłem od piwa, a nie rozmowy o noclegu. Może nie potrzebnie się od początku pytacie o nocleg? Najpierw zamówcie piwo, a przy drugim zachwalając je, nieśmiało spytajcie się, czy można zostać na noc ;) (żartuje).
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-22, 16:01   

laynn napisał/a:
Może nie potrzebnie się od początku pytacie o nocleg?

faktem jest, że ja się tam bez rezerwacji na pewno nie wybiorę :P Ogólnie teraz bardzo rzadko jeżdżę już bez rezerwacji, bo wiem, że są problemy. Co innego w ciepłej porze roku, to od biedy człowiek się prześpi byle gdzie, choćby pod ławką ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-22, 16:09   

To jest fakt, że ciężko teraz z tymi rezerwacjami. Szkoda, że człowiek nie może iść i w ostateczności przespać się na glebie.
Ale to widzę, że większość schronisk się skomercjalizowała :-o :P

A parę lat temu ludzie narzekali na Murowaniec, piątkę...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-12-22, 21:22   

Ale co z tymi książkami, nie wolno czytać w sali? :o-o
Czy źle zrozumiałem ?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-22, 21:33   

Przy ścianach stoi biblioteczka, ale nie można z niej skorzystać, bo "to ksiązki prywatne".
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-22, 22:14   

 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-12-22, 22:29   

To się mocno powiększyła, no, ale ja tam byłem dawno temu ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -