Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2018-11-22, 11:54   

Święty Szatanie Górski … Sensowny wpis telefona … Bez linków … Bez memów …

Czas umierać. Jutro z tego powodu pójdę do Katedry pod wezwaniem Św. Stanisława i Wacława.

P.s. Trzy razy spałem w Starym. Rewelacyjne miejsce. Byleby nie zasnąć zimą na blacie pieca :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-11-22, 13:50   

laynn napisał/a:
Wiesz, w tej kwestii podzielam zdanie buby. To są już raczej hotele niż schroniska.



W Polsce i tak nie najgorzej w Takich Czechach czy Austrii to wrzątku raczej nie uświadczysz a spożywanie własnych posiłków niemile widziane.

w starym schronisku faktycznie fajnie , jednie widok na śmietnik średni
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2018-11-22, 14:42   

Gór Ski napisał/a:
to wrzątku raczej nie uświadczysz a spożywanie własnych posiłków niemile widziane.


To akurat jest w miarę mało ważne. Prawie zawsze ( no chyba, że pogoda ma na ten temat inne zdanie ) można wyjść przed schronisko i tam skonsumować przyniesionego prosiaka na rożnie. A mityczny wrzątek to bardziej mnie śmieszy niż interesuje.

Raczej ważniejszą sprawą jest ewentualny brak możliwości noclegu ( jak to ma się do statusu PTTK ?; bo schronisko nad Morskim dalej jest PTTK - owskie a nie prywatne ) w trudnej sytuacji. Dojdzie do mordobicia u bram ? Petent zostanie pognany do Roztoki ? Pożegnany dobrym słowem i góralską gościnnością ? Ustalone zostaną dni "turystyczne" oraz dni "elitarne" ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2018-11-22, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-11-22, 15:12   

Dobromił napisał/a:
A mityczny wrzątek to bardziej mnie śmieszy niż interesuje.


Jednych śmieszy drugich interesuje ale jest tak możliwość .

Kiedyś schodziliśmy późną jesienią do schroniska PTTK w tatrach i Też była impreza zamknięta ale po krótkiej rozmowie znalazło się miejsce w łóżkach i nikt siekiery nie wbijał w plecy .

Ale zamykanie schronisk PTTK podczas imprez nie zgodne ze statutem ale takie sytuacje jednak wyjątkiem są.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2018-11-22, 17:16   

Gór Ski napisał/a:
Ale zamykanie schronisk PTTK podczas imprez nie zgodne ze statutem ale takie sytuacje jednak wyjątkiem są.

Przecież to już chyba nikogo nie interesuje, że jest jakiś status, przepisy itp. Jak coś jest niezgodne ze statusem - tym gorzej dla statusu.
Polska strona Tatr staje się jakimś chorym lunaparkiem. Imprezy zamknięte, dojazd koniem po asfaltowej drodze, prawie zablokowana droga do Łysej Polany (samochody zaparkowane po obu stronach drogi na zakazie od Łysej aż po Wierch Poroniec i żadnych służb to nie interesuje), iluminacje na Giewoncie, bankomat w Morskim Oku... Odpust jeszcze można zrobić i ustawić stragany koło Wodogrzmotów, niech se dzieci z korkowców postrzelają, a co.


Od czego jest struktura TPN, tak się zastanawiam?
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-11-22, 17:47   

Turyści też bez winy chodzą po rezerwatach ( Miedziane Opalony ) robią samojebki i wrzucają zdjęcia z "Taternickich" przejść więc nie ma środowiska bez winy . Jedynie w stosunku to Tanapu to ambon brak. W tym roku zapewne w okresie swiateczno - noworocznym topr będzie miał mnóstwo roboty w okolicach moka
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2018-11-22, 18:06   

Gór Ski napisał/a:
chodzą po rezerwatach ( Miedziane Opalony ) robią samojebki i wrzucają zdjęcia z "Taternickich" przejść

Od zawsze to tępię, gdzie mogę. Ale to walka z wiatrakami.

Zaczynam się skłaniać do skrajnych (kiedyś mi obcych) poglądów o wprowadzeniu limitu wejść do parku, bo te góry zostaną zwyczajnie zadeptane.
Kto naprawdę potrzebuje - i tak znajdzie drogę.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2018-11-26, 11:59   

Prezes napisał/a:
Zaczynam się skłaniać do skrajnych (kiedyś mi obcych) poglądów o wprowadzeniu limitu wejść do parku, bo te góry zostaną zwyczajnie zadeptane.


A może by tak Marsz Narodowców do Morskiego ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2018-11-26, 13:14   

Dobromił napisał/a:
Prezes napisał/a:
Zaczynam się skłaniać do skrajnych (kiedyś mi obcych) poglądów o wprowadzeniu limitu wejść do parku, bo te góry zostaną zwyczajnie zadeptane.


A może by tak Marsz Narodowców do Morskiego ?


Beskidy stanowią większą przestrzeń.

http://kgzdobywcy.pl/gale...kich-szczytach/

I tego się trzymajmy.
 
 
rzepaw1 

Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-26, 16:28   

Prezes napisał/a:
Gór Ski napisał/a:
chodzą po rezerwatach ( Miedziane Opalony ) robią samojebki i wrzucają zdjęcia z "Taternickich" przejść

Od zawsze to tępię, gdzie mogę. Ale to walka z wiatrakami.

Zaczynam się skłaniać do skrajnych (kiedyś mi obcych) poglądów o wprowadzeniu limitu wejść do parku, bo te góry zostaną zwyczajnie zadeptane.
Kto naprawdę potrzebuje - i tak znajdzie drogę.


Ludzie dla samojebek zrobią wszystko, nawet zdobędą Nagrodę Darwina. Ograniczenie ilości ludzi w górach przyniesie negatywne skutki dla górołazów, bo Janusze i Grażyny będę przepychać się w kolejkach do kas. Ja bym raczej wprowadził ubezpieczenia i w przypadku wypadku kogoś nieubezpieczonego na wyjście w góry (o zgrozo nie tylko w Tatry) koszty ratownictwa poniósłby "poszkodowany"

Co do samych selfie, to jak najbardziej, ale w miejscach, gdzie nikomu się nie przeszkadza i co ważniejsze- bezpiecznych
_________________
Pogodzinachpracy.blogspot.com
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2018-11-26, 20:51   

rzepaw1 napisał/a:
Ja bym raczej wprowadził ubezpieczenia i w przypadku wypadku kogoś nieubezpieczonego na wyjście w góry (o zgrozo nie tylko w Tatry) koszty ratownictwa poniósłby "poszkodowany"

To nie jest dobre rozwiązanie w zasadzie dla nikogo z wyjątkiem towarzystw ubezpieczeniowych.
Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowych (domyślam się, że o takie chodzi) ubezpieczeń od ratowania ofiar wypadków drogowych, wodnych i innych? Czym to się różni od górskich i dlaczego akurat te należy obarczyć obowiązkiem dodatkowego ubezpieczania?
Przypominam, że póki co jak się jakiś wujcio z trzema promilami rozwali tedeikiem rocznik '97 na drzewie, to partycypujemy w kosztach jego ratowania i wielkiego halo z tego nikt nie robi.

rzepaw1 napisał/a:
Ograniczenie ilości ludzi w górach przyniesie negatywne skutki dla górołazów, bo Janusze i Grażyny będę przepychać się w kolejkach do kas.


Nie widzę to negatywnego skutku dla kogoś, kto potrafi znaleźć swoją drogę. Ale - alternatywnie można (wiem, znów niemożliwe) zlikwidować szlaki. Albo skasować schroniska - porównanie ilości ludzi w dolinie Rybiego Potoku i Białej Wodzie wiele mówi o wpływie dostępności schabowego z piwem na natężenie ruchu turystycznego.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2018-11-26, 20:52   

Dobromił napisał/a:
A może by tak Marsz Narodowców do Morskiego ?

Im może być z pewnych względów bliżej do Chochołowskiej.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-11-26, 22:57   

Proponuję drobną podwyżkę cen biletów do TPN wzorem z Komodo - https://www.fly4free.pl/w...ki-cen-biletow/
Za brak biletu 100 batów. :usmi
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 23:35   

W Lądku-Zdroju (...) 'stado krów do kilku miesięcy plądruje'(...).
Cóż za horror wyborcza stworzyła:
http://wiadomosci.gazeta....4&s=BoxNewsLink
:D
Ostatnio zmieniony przez laynn 2018-11-26, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 16:52   

Tym razem dobre wieści:
http://bielskobiala.wybor...l#s=BoxLoKaImg3

ciekawe gdzie tego miśka złapała ta pułapka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group