Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-09, 13:04   

Wybudowali kolejkę nad Mont Blanc...
http://wiadomosci.gazeta....html#BoxNewsImg
ech Ci pseudo dziennikarze :D
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1603
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-09-09, 15:00   

Wymagasz od ekipy z Czerskiej rzetelności? :lol
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2016-09-12, 09:57   

sokół napisał/a:
Byłem, widziałem. Akurat tam mi nie przeszkadzał.


Mi również nie przeszkadza. Przynajmniej nogi nam na koniec odpoczęły.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2016-09-12, 19:09   

A ja tam się cieszę z tych kładek pod Rysami, przynajmniej bezstresowo dojdę do Wagi :P
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-09-19, 17:50   

Tu nie chodzi o to, jak Ty dojdziesz, ale o to, że wszelkie ułatwienia generują zwiększenie ruchu turystycznego. Powinno się generalnie raczej likwidować kładki, łańcuchy, a nawet schroniska, a nie ułatwiać trąbiąc jednocześnie ochronie przyrody, dla której to podobno największym zagrożeniem są taternicy i kozice
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2016-09-19, 19:10   

Och a ja byłam przekonana, że to dla mnie. Proponuję dla ochrony przyrody w ogóle przestać odwiedzać góry :-P
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1603
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-09-19, 20:49   

dagomar napisał/a:
wszelkie ułatwienia generują zwiększenie ruchu turystycznego. Powinno się generalnie raczej likwidować kładki, łańcuchy, a nawet schroniska, a nie ułatwiać trąbiąc jednocześnie ochronie przyrody


Proponuję zacząć od likwidacji Zakopianki. Można by ewentualnie zakazać ruchu samochodowego w promieniu 100 km od Tatr. Wtedy w Tatry trafialiby tylko "prawdziwi" turyści.
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2016-09-20, 08:53   

dagomar napisał/a:
Tu nie chodzi o to, jak Ty dojdziesz, ale o to, że wszelkie ułatwienia generują zwiększenie ruchu turystycznego. Powinno się generalnie raczej likwidować kładki, łańcuchy, a nawet schroniska, a nie ułatwiać trąbiąc jednocześnie ochronie przyrody, dla której to podobno największym zagrożeniem są taternicy i kozice


Szanowny Dagomarze - chyba za bardzo pojechałeś z krytyką. Ja wiem, że nawet ś.p. Cywiński postulował likwidację schronisk ale bez przesady. To nie czasy pierwszych odkrywców Tatr, czas noclegów pod skałą, w kosodrzewinie. Trąbienie o ochronie przyrody nie interesuje mnie - ci "ekolodzy" są dla mnie równie niewiarygodni jak większość polityków, hierarchów kościelnych, pracowników ZUS :D , powierzchownych patriotów itp. osobników "z parą w gwizdek". Przyroda sama się obroni więc tą kwestię możemy na bok odłożyć.

Ważniejsze jest dla mnie coś innego - wyolbrzymione bicie piany. Czytam o "ułatwieniu wejścia na Rysy" w sytuacji gdy te mityczne schody ułatwią co najwyżej dojście w okolice Chaty pod Rysami, gdzie spora część "schodowiczów" zakończy trasę. Gdzie tam na Wagę, gdzie tam na Rysy ? Rozumiem, że dziennikarz, przykładowo wp lub onetu nie musi dobrze znać topografii Tatr ale już turysta tatrzański raczej powinien. Inne rozdzieranie szat - asfalt w Jaworowej. Taaa ... pod sam Jaworowy Mur. A tu tylko i wyłącznie wyremontowali drogę jezdną prowadzącą do Rozdroża pod Muraniem, które jest pięknym miejscem widokowym na Wysokie i Bielskie. Nic więcej, nic dalej. Jakie to zwiększenie ruchu turystycznego w Tatrach Wysokich jak matka z wózkiem, babcia z wnukiem, starszy, schorowany turysta tam dotrze? I w 90 % uda się w stronę Gałajdówki, gdzie zakończy wycieczkę. Proszę spojrzeć na ten temat oczyma osób starszych, schorowanych, po kontuzjach. Im też należy się kontakt z takimi miejscami. I nie piszę tego teraz dlatego, że sam za niedługo będę na parę miesięcy wycięty z wyższych, dłuższych, trudniejszych tras. Nie - od dawna mam takie zdanie. Chwalę sobie istnienie kolejki na Kasprowy, "pociągów" na Gubałówkę, Hrebieniok, krzesełek na Solisko, Ramię Łomnicy. Dajmy innym możliwość cieszenia się Tatrami, sentymentalnych powrotów do miejsc radosnej młodości. Panie i Panowie - wielu z nas może się to za jakiś czas przydać. Nie popadajmy w przesadę - zostaje tyle odludnych miejsc w Tatrach, tyle szlaków odwiedzanych przez trzech ludzi, dwóch taterników i cztery kozice dziennie. Każdy znajdzie dla siebie miejsce. Nie róbmy z tych Tatr gór dla elity.

Dagomarze - od dawna szanuję Twą wiedzę, zawsze z radością czytam Twe relacje - obok Pauli jesteś dla mnie na tym Forum tatrzańskim autorytetem. Ale w tym temacie, za uja się z Tobą nie zgodzę :D

Darz Szlak i Pozaszlak !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2016-09-20, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2785
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-09-29, 18:27   

http://tychy.naszemiasto.....naszemiasto.pl

Oby już wkrótce (zgodnie z terminem) oddali do użytku - fragment ze Zwardonia do Czadcy w obecnym stanie woła o pomstę do Nieba ;)
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2016-09-29, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-29, 18:51   

Panie kiedy jaką relacje wrzucisz?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8327
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2016-09-29, 18:58   

Tępy dyszel napisał/a:
fragment ze Zwardonia do Czadcy w obecnym stanie woła o pomstę do Nieba

do Czadcy nadal będzie wołał - autostrada skończy się w Svrcinovcu, potem jest jeszcze kilka kilometrów do samej Czadcy, co prawdopodobnie będzie oznaczało w tamtą stronę jeden wielki korek, gdy wszystkie TiRy nagle na niej utkną. Obecnie przez Zwardoń TiRy chyba nie jeżdżą bo po słowackiej stronie jest zakaz. Po wybudowaniu mostów zaczną.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-10-02, 18:05   

Pudelek napisał/a:
Tępy dyszel napisał/a:
fragment ze Zwardonia do Czadcy w obecnym stanie woła o pomstę do Nieba

do Czadcy nadal będzie wołał - autostrada skończy się w Svrcinovcu, potem jest jeszcze kilka kilometrów do samej Czadcy, co prawdopodobnie będzie oznaczało w tamtą stronę jeden wielki korek, gdy wszystkie TiRy nagle na niej utkną. Obecnie przez Zwardoń TiRy chyba nie jeżdżą bo po słowackiej stronie jest zakaz. Po wybudowaniu mostów zaczną.


Nie jeżdżą, nawet autokar też nie może tam przejechać, jest ograniczenie do 7 ton dla wszystkich bez wyjątku, z powodu osuwisk poniżej Skalitego.

A u nas brak jeszcze kawałka przez Węgierską Górkę i tak szybko on nie powstanie, gdyż tam niezbędny jest tunel.
Już wyobrażam sobie te wszystkie tiry jadące przez Węgierką Górkę.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2016-10-02, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-10-02, 21:58   

Zdaje się, że odcinek z WG do Milówki właśnie wypadł z planów.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8327
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2016-10-02, 23:22   

Basia Z. napisał/a:
Już wyobrażam sobie te wszystkie tiry jadące przez Węgierką Górkę.

dołączy do wielu miejsc, gdzie TiRy jeżdzą od rana do wieczora przez miejscowości
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2016-10-02, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-10-03, 14:12   

Dobromił napisał/a:
Ale w tym temacie, za uja się z Tobą nie zgodzę

_Sokrates_ napisał/a:
Można by ewentualnie zakazać ruchu samochodowego w promieniu 100 km od Tatr

Nie róbcie ze mnie nawiedzinego ekologa :D
Oczywiście jestem realistą, wiem, że nic nie zostanie zlikwidowane, a, przeciwnie, powstaną nowe łańcuchy, barierki, wyciągi, ścieżki i schroniska.
Tylko nie lubię hipokryzji.
Skoro jest, jak jest, niech się odczepią od kilku biednych kochających przyrodę pozaszlakowców i taterników niszczących Tatry poruszaniem się poza asfaltem
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group