Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wielka Racza z Oszczadnicy

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2024-01-04, 21:57   

Granica jest też na szczycie Raczy :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-01-04, 22:09   

Adrian napisał/a:
Ja bardzo legalnie wjechałem przez Jabłonków i wyjechałem tak samo, na granicy nikt mnie nie kontrolował w żadnym kierunku, gdyby nie było można, to chyba by mnie nie wpuścili ?

przeszedłeś przecież na szczycie ze słowackiej strony na polską, do schroniska. Stwierdzam fakt - w myśl obecnych przepisów było to nielegalne przekroczenie granicy. Gdybyś jakimś cudem trafił na polski patrol, to mogliby się przyczepić. A że się pochwaliłeś tym całemu światu, to potencjalnie SG też :D Za covida nie za takie przekroczenia trafiało się na kwarantannę ;)

Adrian napisał/a:
A na przejściu stoją i kontrolują ze Słowacji na Czechy.

bo Czesi też zawiesili Schengen na granicy ze Słowacją, niejako w odpowiedzi na działania Polski. Różnica jest taka, że granicę czesko - słowacką można przekraczać albo w dowolnym miejscu i liczyć się z kontrolą albo na wszystkich dawnych przejściach, a tych jest kilkadziesiąt lub więcej i są również na szlakach granicznych. Dla odmiany na granicy polsko - słowackiej przekraczanie dozwolone jest jedynie w kilkunastu miejscach i żadne z nich nie jest zlokalizowane na szlaku. Ot, taka drobna różnica ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2024-01-04, 22:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9387
Wysłany: 2024-01-04, 22:29   

Pudelek napisał/a:
Adrian napisał/a:
Ja bardzo legalnie wjechałem przez Jabłonków i wyjechałem tak samo, na granicy nikt mnie nie kontrolował w żadnym kierunku, gdyby nie było można, to chyba by mnie nie wpuścili ?

przeszedłeś przecież na szczycie ze słowackiej strony na polską, do schroniska. Stwierdzam fakt - w myśl obecnych przepisów było to nielegalne przekroczenie granicy. Gdybyś jakimś cudem trafił na polski patrol, to mogliby się przyczepić. A że się pochwaliłeś tym całemu światu, to potencjalnie SG też :D Za covida nie za takie przekroczenia trafiało się na kwarantannę ;)

Adrian napisał/a:
A na przejściu stoją i kontrolują ze Słowacji na Czechy.

bo Czesi też zawiesili Schengen na granicy ze Słowacją, niejako w odpowiedzi na działania Polski. Różnica jest taka, że granicę czesko - słowacką można przekraczać albo w dowolnym miejscu i liczyć się z kontrolą albo na wszystkich dawnych przejściach, a tych jest kilkadziesiąt lub więcej i są również na szlakach granicznych. Dla odmiany na granicy polsko - słowackiej przekraczanie dozwolone jest jedynie w kilkunastu miejscach i żadne z nich nie jest zlokalizowane na szlaku. Ot, taka drobna różnica ;)


To wychodzi na to, że jak będę miał pecha, to może to być najdroższy bigos w moim życiu :lol
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-01-04, 22:30   

500 plus bigos :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2024-01-04, 23:52   

Na forum są konfidenci, to na pewno mandat przyjdzie :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9387
Wysłany: 2024-01-05, 05:43   

Na naszym forum są tylko porządni ludzie, brak tu takich negatywnych działań społecznych, jakim jest donosicielstwo na porządnych turystów ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2024-01-05, 08:44   

Optymistyczne zaklinanie rzeczywistości...
I jak, kontaktował się już ktoś ze Straży Granicznej?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2024-01-05, 09:14   

Adrian napisał/a:
Na naszym forum są tylko porządni ludzie, brak tu takich negatywnych działań społecznych, jakim jest donosicielstwo


Amen.

sprocket73 napisał/a:
Optymistyczne zaklinanie rzeczywistości...


Mam nadzieję na uczciwe ukaranie sprawcy.

P.s. Ktoś, podpisujący się jako Dobromił, napisał relację z podobnej wycieczki na Raczę. Coś z sarnami w tytule. Żądam ukarania za podszywanie się pod właściwego Dobromiła.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-01-05, 09:17   

Z Osadnicy....wstyd przyznać, ale nie wylazłem nigdy na Raczę o tej strony. Plama taka jak z Pilskiem od słowackiej strony :rol

Przepisy graniczne to kwestia czasowa. Natomiast można załapać mandat od słowackiej Straży Ochrony Przyrody za łamanie ich przepisów ochrony przyrody. A u nich to trochę inaczej wygląda niż u nas
http://www.zpk.com.pl/akt...onie-slowackiej
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-01-05, 11:38   

Cytat:
w strefie 5 obowiązują zakazy ze strefy 2, 3 i 4 oraz zakaz hałasowania i zakłócania ciszy, używania latarek i innego oświetlenia.
-

kiedyś już była gdzieś dyskusja, czy to oznacza, że nie można tam używać np. czołówek. Można, zakaz dotyczy sztucznych źródeł światła o dużym natężeniu.

Swoją drogą, to wchodząc na słowacki teren ochrony przyrody rzadko się widzi pełną listę zakazów, może liczą, że kogoś złapią jak np. zszedł dwa metry w bok ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2024-01-05, 18:46   

Widzę, że nie można z pieskiem iść na Pilsko od słowackiej strony :(
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-01-05, 20:50   

Nie sądzę, żebyś sobie ten przepis wziął do serca ;) i raczej z Tobim ogarniecie tą trasę.

Cytat:
dotyczy sztucznych źródeł światła o dużym natężeniu

Ogólnie chodzi o intensywne źródła światła (Intenzívny zdroj svetla). I oczywiście można sobie świecić pod nogi idąc szlakiem, z tym że nie powinno się zbytnio oświetlać otoczenia - tak to słowacka Straż rozumie. Czyli jak pójdzie z 5 chłopa ze szperaczami i łuna światła się będzie wokół nich rozprzestrzeniać, to Słowacy mogą nie potraktować tego jak oświetlanie sobie szlaku ale złamanie zakazu :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2024-01-05, 20:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-01-05, 21:19   

Swoją drogą to ciekawe z tym światłem, nie kojarzę w innych miejscach takich przepisów je ograniczających.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-01-05, 21:37   

O ile dobrze rozumiem ich system OP, to zakazy w poszczególnych strefach są uniwersalne dla całego kraju-a kraj podzielony jest na strefy, w których określone jest co wolno a co nie. Trzeba by mieć jakiś ichniejszy geoportal z warstwami dla całej Słowacji.
Ja mam tylko plik z częścią przygraniczną, od znajomego z ich Straży, ale sądzę że gdzieś w necie będzie dostępny ten podział.

Oczywiście osobną kwestią są typowe formy ochrony przyrody tj. jak parki, rezerwaty czy obszary chronione, ale oprócz nich strefy regulują to co jest między nimi. Tak by to można w uproszczeniu powiedzieć.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-01-05, 21:45   

Nasz krajowy geoportal myślę że wielu zna https://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga