Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Góry Kremnickie, czyli Słowacja mniej znana + Wielka Fatra

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2023-12-21, 21:49   Góry Kremnickie, czyli Słowacja mniej znana + Wielka Fatra

Od ponad roku nie napisałam żadnej relacji, więc żeby nadać sens dalszemu utrzymywaniu strony w internecie, wybrałam jeden wyjazd - mało spektakularny i deszczowy, ale łączący się z miłymi wspomnieniami. Niech przynajmniej w tym roku pojawi się jeden wpis - ten z Gór Kremnickich.



https://www.kuzniapodrozy...ja-mniej-znana/
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2023-12-29, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-12-22, 06:23   

Super, że spisałaś relacje, bardzo Twoich relacji brakuje.

Czekam na dokończenie opowieści.
A może na forum wzorem Piotrka choć po kilka zdjęć wrzucaj w jakimś jednym wątku? :)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3731
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2023-12-22, 07:20   

Bardzo przyjemnie rozpocząłem dniówkę.Następną mam jutro.Czekam na ciąg dalszy :) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2023-12-22, 07:29   

Darz Szlak.

Raz w życiu byłem w tych górach - na Skałce i w tunelu.

Dzięki Tobie zobaczyłem coś więcej.

Pozdrawiam.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9387
Wysłany: 2023-12-22, 08:49   

Ram pewnie mało z nas zawędruje, więc fajnie że zrobiłaś relację.

Ślad misia zawsze powoduje konsternację i wzmożoną czujność, przynajmniej przez jakoś czas ;)

No właśnie, może chociaż trochę samych zdjęć, co jakiś czas, żeby podtrzymać dobrego ducha forum :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5842
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-22, 09:32   

Dawno nie było nic nowego. Szkoda, że tak mało publikujesz, bo relacje są solidnie przygotowane a opisywane tereny ciekawe - sam się zainspirowałem kilka razy, warto było.
Nie jestem fanem zalesionych gór, ale faktycznie - zamglony las ma dużo uroku i jest fotogeniczny.
Ciekaw jestem twojego zdobywania Korony Gór Słowacji - to zamierzona akcja, czy raczej tak przy okazji?
Czekam na drugą część z Wielkiej Fatry.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2023-12-22, 09:32   

Adrian napisał/a:
Ślad misia zawsze powoduje konsternację i wzmożoną czujność, przynajmniej przez jakoś czas ;)

















Z jednego dnia. Byliśmy tak czujni, że potem przez półtorej godziny nie wychodziliśmy ze schroniska.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5842
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-22, 10:45   

Dobromił napisał/a:
Byliśmy tak czujni, że potem przez półtorej godziny nie wychodziliśmy ze schroniska.

Z kibelka?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2023-12-22, 11:08   

Z restauracji.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9387
Wysłany: 2023-12-22, 11:55   

Nam misiek przebiegł prawie przed nosem i pobiegł w stronę, gdzie za chwilę szliśmy :lol
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2023-12-22, 18:16   

laynn napisał/a:

A może na forum wzorem Piotrka choć po kilka zdjęć wrzucaj w jakimś jednym wątku? :)

Jest to jakaś myśl. Zawsze jest problem z załączeniem zdjęć z serwera, na fotosiku wrzucałam zazwyczaj po jednym zdjęciu, a z kilkoma byłby chyba problem. Chyba że jest opcja hurtowego wrzucania, po zalogowaniu czy jakoś tak.

marekw napisał/a:
Bardzo przyjemnie rozpocząłem dniówkę.Następną mam jutro.Czekam na ciąg dalszy :) .

Ha, tak szybko się nie wyrobię! :)

Dobromił napisał/a:
Darz Szlak.

Raz w życiu byłem w tych górach - na Skałce i w tunelu.

Dzięki Tobie zobaczyłem coś więcej.

Pozdrawiam.

Z tym zobaczeniem na tym wyjeździe to akurat było problematycznie :) A właśnie szczyt Skałki oferował panoramę - była nawet tablica z opisanymi szczytami. Masz może stamtąd jakieś zdjęcia?

Adrian napisał/a:


Ślad misia zawsze powoduje konsternację i wzmożoną czujność, przynajmniej przez jakoś czas ;)

Taak, gdy człowiek o tym myśli, to do głowy przychodzą różne scenariusze...

Sebastian napisał/a:
Dawno nie było nic nowego. Szkoda, że tak mało publikujesz, bo relacje są solidnie przygotowane a opisywane tereny ciekawe - sam się zainspirowałem kilka razy, warto było.
Nie jestem fanem zalesionych gór, ale faktycznie - zamglony las ma dużo uroku i jest fotogeniczny.
Ciekaw jestem twojego zdobywania Korony Gór Słowacji - to zamierzona akcja, czy raczej tak przy okazji?
Czekam na drugą część z Wielkiej Fatry.

Jakieś relacje się pewnie pojawią; teraz trochę więcej czasu na nie się znajdzie.
Zalesione góry też mają jakieś plusy. Ważne, by wiedzieć, że czeka nas las, bo potem się człowiek może rozczarować.
Koronę Gór Słowacji traktuję jako pretekst do poznawania nowych pasm. Jadę poznać nowe góry, połazić po nich i przy okazji wejść na ich najwyższy szczyt. Całości i tak nie zrobię, bo nie będę na Gerlachu, ale resztę można sobie robić przez lata. Zawsze to pomysł na nowe wycieczki.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2023-12-22, 19:02   

Wiolcia napisał/a:
Masz może stamtąd jakieś zdjęcia?


http://gorybezgranic.pl/m...osci-vt4734.htm
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-22, 20:22   

Cytat:
Ślady są, niedźwiedzia brak


Ja juz sie obsrałam ze strachu patrzac na to zdjecie... :rol A w tej mgle to kazdy konar i pagorek wydaje sie byc niedzwiedziem! Chyba jak sie kiedys zbiorę, żeby pojechac w slowackie gory to się obwiesze dzwoneczkami i bede szła dzwoniąc jak opętana owca ;) (Słowacy nam kiedys mowili, ze ich niedzwiedzie sie tego boją ;)

Cytat:
Skalka, czyli najbardziej znany szczyt Gór Kremnickich


A ten budynek to co to jest? Wyglada jak jakas jurta w tej mgle!

Cytat:
Po całym dniu łażenia w deszczu, z mokrymi ciuchami na grzbiecie i z powodzią w butach pragniemy już tylko jednego – suchej chatki, w której zaplanowaliśmy nocleg. A mnie z tyłu głowy od dłuższego już czasu zaczyna coś szeptać: a co, jeśli jej nie będzie? A co, jeśli będzie zamknięta? Marzymy o przytulnym wnętrzu, które uchroni nas przed wodą z nieba, o ogniu, który pobudzi krew w zmarzniętych ciałach i wysuszy rzeczy na jutro, o bezpiecznej przystani odgradzającej nas od ciemności za oknem. W czasie wędrówki, w górach, marzenia są całkiem przyziemne.


Deja vu.... :lol

A ta chatka przecudna! I jaka duza!

Cytat:
Na plecach od razu zaczynam czuć oddech… Kogoś idącego za mną? To nierealne wrażenie, że ktoś za mną podąża, pojawia się akurat teraz, gdy do chaty jest zaledwie parę minut.


hmmmm... Niedzwiedz?? Czy raczej jakies duchy? Tych, ktorzy nie dotarli do chatki i błakaja sie nadal w mgliste noce?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-22, 20:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-12-22, 21:16   

Dzwonki dają znać niedźwiedziom, że idzie człowiek. Nie sądzę żeby się tego bal.

A wiesz, że to właśnie pierwszy raz od kilkudziesięciu lat to właśnie na Słowacji w tym roku niedźwiedź zabił człowieka?
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-22, 21:38   

Cytat:
do szałasu przy pomniku SNP.


I zadnego zdjecia z wieczora?? ani z rana??

laynn napisał/a:
Dzwonki dają znać niedźwiedziom, że idzie człowiek. Nie sądzę żeby się tego bal.


Ale niektorzy wierza, że jak misiek slyszy ze idzie czlowiek to go omija. Że przeciwdziala to zaskoczeniu niedzwiedzia swoją obecnoscią ze zbyt bliska. Ale moze to tylko uspokajacz sumienia - w sensie poczucie, ze sie coś zrobiło.

laynn napisał/a:
A wiesz, że to właśnie pierwszy raz od kilkudziesięciu lat to właśnie na Słowacji w tym roku niedźwiedź zabił człowieka?


No wlasnie te slowackie mają jakas zła opinie. To tak jak Cyganie - w innych krajach są zazwyczaj przyjazniejsi niz na Slowacji ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-22, 21:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group