Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W Worku Raczańskim ze świniami

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-03, 13:06   

To samo jest w okolicach Nowego Targu. Kursów busowych do wsi takich jak np. Łapsze Wyżnie, Dursztyn czy Podczerwone nie ma na ogólnych "rozkładowych" stronach, jak np. e-podróżnik, bo po prostu przewoźnicy nie przekazali tam swoich rozkładów.

Ale znalazłam stronę starostwa nowotarskiego, gdzie w pdf-ach są zamieszczone rozkłady jazdy tych wszystkich firemek, z których każda ma 2-4 busy. Muszą mieć te rozkłady zatwierdzone przez odpowiednie starostwo powiatowe a to szczęśliwie umieściło je na Internecie. Z tym, że wyszukiwanie jest bardzo niewygodne, bo jak np. do takiego Trybsza jadą 4 różne firmy to każda z nich ma osobny rozkład i trzeba przejrzeć wszystkie rozkłady, na dodatek na zeskanowanych pdf-ach nie działa wyszukiwanie.

Może w Żywcu tez tak jest ? Trzeba by pokopać po stronach starostwa powiatowego.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2015-04-03, 13:14   

Tu macie Travel Bus Lipowa : http://www.travel-bus.pl/rozklad

Trasy krótkie ale często i punktualnie jeżdżą.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-04-03, 13:46   

takie przeszukiwanie kolejnych stron w poszukiwaniu rozkładów nie ma nic wspólnego z zorganizowaną komunikacją publiczną, to jest po prostu zwykły burdel, który może ogarniają miejscowi, ale dla turystów to jest spory kłopot.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-03, 14:18   

Pudelek napisał/a:
takie przeszukiwanie kolejnych stron w poszukiwaniu rozkładów nie ma nic wspólnego z zorganizowaną komunikacją publiczną, to jest po prostu zwykły burdel, który może ogarniają miejscowi, ale dla turystów to jest spory kłopot.


No oczywiście, też tak uważam.
Ale ponieważ nie mam samochodu to czasem jestem zmuszona korzystać z komunikacji publicznej i wtedy mnie to wkurza.

Na szczęście znając teren i wiedząc gdzie jakie wsie są położone to też to jakoś ogarniam, ale brak powszechnie dostępnej informacji, przy takich możliwościach jakie daje Internet jest wkurzający.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-03, 16:16   

Pudelek napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Na chwilę obecną połowa tej tablicy którą wstawił Pudelek jest pusta

nic nie wsadzałem :o-o

Sorry, pomyliłem się :-) Vlado wstawił.

Generalnie dla mnie jest nie zrozumiałe, że lokalni przewoźnicy nie potrafią się skrzyknąć i zrobić wspólną stronkę z rozkładami, taką jak kiedyś PKS Żywiecki miał gdzie były odjazdy z każdej miejscowości.
Każdy przewoźnik miałby wejście do swojego panelu i aktualizował rozkład w przypadku zmian. Rzecz banalna do zrobienia ale jak widać tylko dla pasażera :D

Się Dobromił tak nie rajcuj, bo jak na Zabłociu zamkną przejazd całkowicie, to do Lipowej przez Bielsko będziesz nawalał. Jakieś pół dnia w korku zamiast 15 minut :D
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-04-03, 17:40   

nes_ska napisał/a:
Dosypało im 50 cm świeżego puchu

WON i jeszcze raz WON.

P.S. nes_ska -czy zamiast prostownicy możliwym jest uzyskanie tego samego efektu za pomocą ręki ?
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-04-03, 17:54   

Pudelek napisał/a:
nie mniej patrząc na ten "rozkład" to przychodzi mi na myśl jakiś post-radziecki kraj, a nie "cywilizacja". Ale w sumie to raj Korwinowców - ani złotówki z publicznych pieniędzy na transport, niech się rządzi prawami rynku i konkurencją.

Mi to rozwiązanie jakoś szczególnie nie przeszkadza, jeśli mam aktualny numer do przewoźnika, to zawsze sobie rozkład sprawdzę.
Wolę to niż monopol w sąsiednim powiecie cieszyńskim i ceny wyrwane z kosmosu.

Piotrek napisał/a:

Generalnie dla mnie jest nie zrozumiałe, że lokalni przewoźnicy nie potrafią się skrzyknąć i zrobić wspólną stronkę z rozkładami

Choć pewnie mogliby się bardziej postarać, wystarczy spojrzeć na przykład kielecki.
http://www.busy-kielce.pl/

Piotrek napisał/a:
Na chwilę obecną połowa tej tablicy jest pusta

A najlepiej mieć wtyki u samego źródła ;)

Na e-podróżniku tyle razy się przejechałem, że już na ich stronę nie zaglądam;)
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2015-04-03, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-04-03, 17:56   

Vlado napisał/a:
Na e-podróżniku tyle razy się przejechałem, że już na ich stronę nie zaglądam;)


w Masywie Ślęży e-podróżnik pokazywał prawdziwe godziny odjazdów, natomiast tabliczki przystankowe miały bzdury. To już w ogóle porazka - przychodzisz na przystanek, czekasz i... nic.

Poza tym wydaje mi się, że wydzwanianie do przewoźnika nie jest formą rozkładu jazdy...
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2015-04-03, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-03, 17:57   

Cytat:

WON i jeszcze raz WON.


Też mi się to na dzień dzisiejszy nie podoba :P Pokrzyżowało mi plany. Żądam wiosny! ;>
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-03, 19:19   

Gdyby ktoś potrzebował, to mam kilka plików pdf z rozkładami w okolicy Beskidu Żywieckiego, są pieczątki z imieniem i nazwiskiem :D i terminem ważności mniej więcej do końca 2015 r. lub nawet 2016 r. Wszystko zatwierdzone przez Starostwo w Żywcu, poważna sprawa :D Jak wyjeżdżałam w lutym, to zaznaczałam sobie na kolorowo, które kursy by mnie interesowały, ale połapać się w tym wszystkim nie było łatwo ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-04-12, 14:29   

Uśmiałam się z tych świń. Jeszcze gdzieś z Wami pojadą, czy tylko na Raczę mogły powędrować?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-04-12, 14:43   

trzeba by zapytać dozorczynię chlewika ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group