Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W krainie szeleszczących liści ...

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9392
Wysłany: 2021-06-09, 16:32   W krainie szeleszczących liści ...

Beskid Mały, kto nie był niech żałuję, kto nie był niech czym prędzej idzie ... Poszedłem 🙂
W poniedziałek koło południa, fartem dostaje wolny wtorek, skoro jest dzień wolny i pogoda jako taka, to ... 😉
Ale żeby było coś nowego i może coś bez szlaku?
Wilkowice godzina 7.50, ruszam czarnym szlakiem w stronę Wietrznej Dziury, to dla mnie dziewicze przejście tego szlaku i Smoczej Jamy też nie widziałem, czyli spełniam zamierzony plan 🙂
Wchodzę w las, słychać szum wody I szelest ... no właśnie skąd ten szelest ? Zaglądam, szukam i nic nie widzę 😕
Wchodzę coraz głębiej w las, wyżłobionymi tunelami mijam skały i polany w ciągłym towarzystwie szelestu ...
Dopiero po jakieś czasie orientuję się że szelest robią myszki, które ledwo da się zauważyć, bo czmychają między liśćmi niezauważone, psotniki małe 🙂
Myszy, których musi być masakrycznie dużo w tym lesie towarzyszą mi przez cały dzień, czasem lekko strasząc 😉
Wybór czarnego szlaku na początek był dobrym pomysłem, podchodzi łagodnie na samą górę.
Mijam polany, które ukrywają się w niewielkich odległościach od szlaku i co jakiś czas przyciągają chęcią obejrzenia widoków, kilka razy się skusiłem 😉

Ludzie listów już nie piszą










Ładnie zapozowała














Miejscówka zacna


W końcu dotarłem do Dziury, bo inaczej nie da się tego nazwać, jaskinia Smocza Jama, z zewnątrz mała dziura i tyle 😛
Ruszam w stronę schroniska i już z daleka słyszę jakiś niepokojący dźwięk, harmider ...?
Kawałek dalej już wszystko jasne, duża grupa bądź dwie mniejsze grupy urzędowały w schronisku na Magurce. Hmmm, a miało być tak miło i przyjemnie 🙁
Zamawiam frytki i znikam gdzieś w odmętach polany niedaleko paleniska, próbując w spokoju się zrelaksować.
W międzyczasie dochodzi kolejna grupka z przewodnikiem i rozbijają się przy palenisku, więc zawijam majdan i idę w stronę szlaku zielonego, również dziewiczego dla mnie. Ale szlakiem nie idę długo, bo w pewnym momencie odbijam w lewo i leśną drogą kontynuuję swoją wędrówkę, z leśnej drogi skręcam w leśną ścieżkę, wąską ścieżkę, a właściwie jak się dalej okazuje trasę rowerową, Ci którzy nią jeżdżą to jacyś wariaci, hardcor!









Przyroda zeżre wszystko !








Robi się coraz stromiej, kolano czasem zaboli dając znak żebym był ostrożny, mijam potok przy którym się zatrzymuje i robię foty na długim czasie, miałem czas to się bawiłem 😉
Szukałem miejsca do przerwy w moczenie nóg, bo na to też był dzisiaj plan, ale ciężko było takie znaleźć w lesie, więc szedłem dalej.
Prawie przy samym dojściu do asfaltu mało nie dostałem zawału, kiedy z prawej strony jak z procy wystrzelił zaskroniec, pierwszy raz widziałem jak szybko może poruszać się wąż :o-o
Na skraju lasu, gdzie zaczyna się asfaltówka kemping przygotowuje się do sezonu, który lada dzień się zacznie.
Zaraz pod kempingiem jest mała zapora na którą się wdrapuję z zamiarem moczenia nóżek, ale ta menda skutecznie wybija mi ten pomysł z głowy, nurkując i uciekając!
Gorący dzień się trafił, a nogi dalej wody nie widziały 😉 więc szybko dochodzę do samochodu, sprawdzam gdzie poniżej można podjechać żeby zamoczyć nogi i wychodzi że trzeba jechać pod kościół 🙂
5 minut później już moczę stopy w zimnej wodzie.

trochę skałek ...










Ta menda !




To był przyjemny moment



Mapka z przejścia :

https://en.mapy.cz/s/pupufonopu

I taka to była wycieczka
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-06-09, 16:43   

Szkoda że nie dałeś znać, dawno mnie tam nie było.Chyba około roku. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 16:46   

Nawet nie zauważyłeś Szlaku Harnasia Rogacza. Ach te przetarte szlaki dziewicze...
Nie bój się miejscowego węża ani żaby. ;)

Edit: Mirku, szedłem po Tobie - 4 lipca 2020.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2021-06-09, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5533
Wysłany: 2021-06-09, 17:08   

A gdzie zdjęcia jaskini w środku?
Wbrew pozorom jest całkiem spora, długa i wysoka.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 17:15   

sprocket73 napisał/a:
A gdzie zdjęcia jaskini w środku?
Wbrew pozorom jest całkiem spora, długa i wysoka
Otwór ciasny i brudny, nie dałem rady wejść.
Co na Ślůnsku i Galicji wydaje się duże, to w ceprolandzie ubogie się wydaje. Nie kusiło mnie tam, gdzie wzrok nie sięga.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-06-09, 17:42   

Adrian napisał/a:
kolano czasem zabili dając

I co zabili, czy jeszcze żyje? ;)

Fajny padalec. Na mnie syczał w Niskim rok temu, dziad jeden.

A ja myślałem, że i inni się urwą w góry, patrząc na pogodę.
Oczywiście o krowie muczącej jak to ma cudowną pracę w domu nie myślałem, bo poza muczeniem to on nic nie potrafi :D
Ostatnio zmieniony przez 2021-06-09, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 17:51   

I tu masz laynn rację. Święta prawda. Choinek też mam pod dostatkiem. :-)
Trza się cenić. Jak tu ładnie i zielono. O agro chodzi. Może urwę się z choinki. :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9392
Wysłany: 2021-06-09, 17:59   

sprocket73 napisał/a:
A gdzie zdjęcia jaskini w środku?
Wbrew pozorom jest całkiem spora, długa i wysoka.


Nie lubię ciasnych miejsc, a tam by się czołgać trzeba było, to już za dużo :P

P. S
Mam takie tylko


Laynn, pisałem projekt w telefonie stąd ta literówka i nie wyłapałem .
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-06-09, 19:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-06-09, 18:23   

Adrianie wiem, ja sam ostatnio u siebie wyłapałem kilka takich literówek.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14377
Wysłany: 2021-06-09, 18:36   

Adrianie ! Po raz kolejny pokazujesz, że potrafisz wybierać fajne miejsca ! Wcześniej Tatry, teraz ten świetny odcinek. Jeszcze trochę i na poważny pozaszlak pierwszy raz wejdziesz ! ;)

A Wietrzną Dziurę warto odwiedzić. Choćby dla pająków :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5848
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-06-09, 19:12   

Szacuneczek :) Zdjęcia bardzo zacne, jestem pod wrażeniem, masz oko. Gór w relacji nie ma za wiele, ale jest za to pięknie pokazana wiosna.
Wrzucaj też link do mapki, może się przydać.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9392
Wysłany: 2021-06-09, 19:22   

Dobromił napisał/a:
Adrianie ! Po raz kolejny pokazujesz, że potrafisz wybierać fajne miejsca ! Wcześniej Tatry, teraz ten świetny odcinek. Jeszcze trochę i na poważny pozaszlak pierwszy raz wejdziesz ! ;)

A Wietrzną Dziurę warto odwiedzić. Choćby dla pająków :D


To był fart, szedłem pierwszy raz ;)

Cytat:
Szacuneczek :) Zdjęcia bardzo zacne, jestem pod wrażeniem, masz oko. Gór w relacji nie ma za wiele, ale jest za to pięknie pokazana wiosna.
Wrzucaj też link do mapki, może się przydać.


Dzięki :)
Link jest podpięty na dole, musiałeś przeoczyć ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-06-09, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5848
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-06-09, 19:25   

Adrian napisał/a:
Seba, link jest podpięty na dole :D

Nie zauważyłem, może przez te gołe nogi ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-06-09, 20:42   

Cytat:
W końcu dotarłem do Dziury
No srogo się zawiodłem...tak olać tą fajną dziurę :nie Przyznaj, że pewnie Ci żal było ubrudzić lakierki.

Bardzo mi się podoba tak pokazana woda (to rozmycie płynącej wody) :ok , ale do takich bajerów jeszcze nie doszedłem w ustawieniach.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9392
Wysłany: 2021-06-09, 21:17   

Piotrek napisał/a:
Cytat:
W końcu dotarłem do Dziury
No srogo się zawiodłem...tak olać tą fajną dziurę :nie Przyznaj, że pewnie Ci żal było ubrudzić lakierki.

Bardzo mi się podoba tak pokazana woda (to rozmycie płynącej wody) :ok , ale do takich bajerów jeszcze nie doszedłem w ustawieniach.


Ja bym tam nie wlazł za chiny ! Chyba mam klaustrofobię, albo po prostu nie lubię ciasnych miejsc ;)
Na zdjęciu widać płat odpadnietej skały, jak bym tam wchodził, a to akurat by odpadło, to mogło by być nie ciekawie, zasady robienia kupy w lesie by się nie przydały :D

Ta woda, to całkiem proste tylko potrzebny jest statyw, albo jakieś stabilne miejsce i przełączasz na S czyli na "czas" i wydłużasz go do np 1 sekundy i tyle, aparat robi resztę ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-06-09, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi