Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-01, 17:49   W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

Dobry wieczór państwu, za chwilę zadbam o wasze paluszki, proszę dobrze klikać przy odświerzaniu ! ;)

W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

To miał być kolejny poniedziałek, jeden z Tych poniedziałków ;)

Pogoda miała być cudna, czyli nudna … Biel śniegu i błękit bezchmurnego nieba, a na dodatek bezwietrznie !

Byłem jak to zwykle bywa sam, plan był prosty, wejść na szczyt duży, a później pójść na szczyt mały, a stamtąd do schroniska, łatwo prosto i przyjemnie :)

Chodził za mną wschód tego dnia, ale zbyt duże ryzyko jechać z Cieszyna na Babią, a wschodu nie będzie, odpuściłem.

Wychodząc spotkałem jednego gościa schodzącego właśnie ze wschodu, mówił że był fajny, ale On był z Zawoi, mógł sobie pozwolić na takie ryzyko.

Ponad linią lasu pełne słońce ! Po lewej w dolinach mgiełki, tylko wiadomo jak się robi zdjęcia pod pełne słońce, sama radość :lol



Porane ciepłe słoneczko


Bardzo lubię ten kadr


Beskid Sląski pod księżycem












Tak sobie szedłem i cykałem foty, aż do momentu kiedy zgasł mi wyświetlacz ! Pomyślałem, o kur.a zepsuł się ! Miałem prawie zawał, okazało się że nacisnąłem przez przypadek taki niefajny guzik po lewej ;) wszystko działa.

Zdjęcia z polarem czy bez ? Sam nie wiedziałem jak się za to zabrać, nawet miałem ściągać już polar, ale zgasł wyświetlacz i z tego wszystkiego zapomniałem :P

Powietrze stało, momentami było mocno gorąco, ściągałem nawet stuptuty żeby mi było chłodniej …

































Na szczycie chwilę poleżałem pod murkiem, zjadłem coś słodkiego i napiłem się kawy.

Dziękuję Babie, że tym razem było zupełnie inaczej i że mogłem na spokojnie Ją odwiedzić.











Lubię zimę chociażby dla tego, że można szybko schodzić, zjeżdżać na butach lub zbiegać, po śniegu łatwiej :)

Odbiłem na mały szczyt, tam raczej mało kto zagląda, szczególnie w zimie, przez dłuższą chwilę jestem tam sam, jest czas na selfi ;)



































Nadszedł czas na schronisko, byłem już głodny …

Na dzień dobry wlepka na drzwi w schronisku, jest ich tam cała masa, jest i nasza !

Zamawiam fasolkę (raczej słaba, ale to zależy kto co lubi ;) )

Siadam w końcu Sali w rogu i odpoczywam popijając kawę i herbatę.

Został powrót, który zawsze się jakoś ciągnie, szczególnie zimą, są momenty że prześwity są na tyle duże, że widać spore kawałki szczytu.



Jakiś gość ;)




Po 6 godzinach byłem z powrotem na parkingu, czyli całkiem dobry czas, kilka przerw i zdjęcia, w schronisku jakoś koło 40 minut siedziałem, więc poszło sprawnie.

W domu byłem o 16.00, idealnie :)

I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2024-02-02, 07:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-02-01, 19:40   

Widać, szczególnie na ujęciach z dalszym widokiem (np. na B.Śląski), że śniegu jest mało.
Z pewnością taka nędzna zima odbije się czkawką w lecie :rol

A poza tym ujęcia extra :ok
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1096
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2024-02-01, 20:17   Re: W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

Adrian napisał/a:


Chodził za mną wschód tego dnia, ale zbyt duże ryzyko jechać z Cieszyna na Babią, a wschodu nie będzie, odpuściłem.

Wychodząc spotkałem jednego gościa schodzącego właśnie ze wschodu, mówił że był fajny


:haha :haha :haha

Prawdziwy klasyk w super pogodę. Te zdjęcia z rana lepsze mi się wydają, bo później to lampa wchodzi :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-01, 20:32   

Piotrek napisał/a:
Widać, szczególnie na ujęciach z dalszym widokiem (np. na B.Śląski), że śniegu jest mało.
Z pewnością taka nędzna zima odbije się czkawką w lecie :rol

A poza tym ujęcia extra :ok


Niżej wiosna, czekamy na powrót zimy ;)

Dzięki .



Cytat:

Prawdziwy klasyk w super pogodę. Te zdjęcia z rana lepsze mi się wydają, bo później to lampa wchodzi :D


Spokojnie na wschód też już mam plan.

W takich biało niebieskich warunkach, to zdjęcia wiesz jak się robi, wszystkie wyglądają tak samo, trzeba się trochę na gimnastykować w tym pełnym słońcu ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-01, 21:44   Re: W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

Adrian napisał/a:
przy odświerzaniu

aż mnię zaświebrziało w środku :(

Pierwsze zdjęcie powinno być z dedykacją dla Dobromiła

Adrian napisał/a:
Bardzo lubię ten kadr

Tak, ja też, ale powinienem napisać ***** *****

Adrian napisał/a:
Zdjęcia z polarem czy bez ? Sam nie wiedziałem jak się za to zabrać, nawet miałem ściągać już polar, ale zgasł wyświetlacz i z tego wszystkiego zapomniałem

Są takie momenty Fotograficznego Uniesienia...

Bardzo ładne mgiełki w dole, aż się prosi o więcej zbliżeń. Więcej Zbliżeń!!!

Ale generalnie bardzo ładne zimowe zdjęcia i fajna wycieczka, mimo braku dynamizmu meteorologicznego. 16 w domu, bardzo szybko ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2024-02-01, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-01, 23:46   

Paskudna pogoda, a tytuł jeszcze gorszy!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-02, 05:39   

Cytat:

Bardzo ładne mgiełki w dole, aż się prosi o więcej zbliżeń. Więcej Zbliżeń!!!

Ale generalnie bardzo ładne zimowe zdjęcia i fajna wycieczka, mimo braku dynamizmu meteorologicznego. 16 w domu, bardzo szybko ;)


Pewnie jeszcze kilka mam, ale coś trzeba wybrać 😉

Sam się zdziwiłem, że tak szybko się uwinąłem, to chyba resztki młodocianego zapału :lol



Cytat:
Paskudna pogoda, a tytuł jeszcze gorszy!


Ale że tak ostro i nawet bez jednego miłego słowa, chociaż dzień dobry ale miałeś ch..ową wycieczkę ;)

Będę miał Cię na oku :zso ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-02, 05:43   

Mam pytanie o tą wieżę ...

Gdzie ona się znajduje, to jest w Slanej Wodzie?
Bo stoi w pięknym miejscu i chętnie bym się tam przeszedł ?

Może Marek albo Sprocket wiedzą?




 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2024-02-02, 06:38   

Tak to ta wieża.Jak jedziesz z Oravskiej Polhory do Slanej.Wieża stoi przy samej drodze.Warto tam być w porze porannych mgiełek jak wschodzi słonko.A później sru na Babią.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-02-02, 07:06   

Adrian napisał/a:
Może Marek albo Sprocket wiedzą?


Ja wiem. Nawet na niej byłem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-02-02, 07:06   

A sama wycieczka ...

Nie obniżaj poziomu po Pilsku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-02, 07:23   

marekw napisał/a:
Tak to ta wieża.Jak jedziesz z Oravskiej Polhory do Slanej.Wieża stoi przy samej drodze.Warto tam być w porze porannych mgiełek jak wschodzi słonko.A później sru na Babią.


Dzięki.

Cytat:
Nie obniżaj poziomu po Pilsku.


Gdyby ktoś mnie teraz zapytał po tych dwóch wycieczkach na Pilsko i Babią co lepsze, to powiedziałbym Pilsko i chyba muszę się skłonić w Stronę Pilska ... Ale Babią też lubię ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5528
Wysłany: 2024-02-02, 08:46   

Na początek najważniejsze - mimo wielokrotnego odświeżania paru zdjęć nie widzę, np. zdjęcia fasolki, które może być najciekawsze z całej wycieczki ;)

Czasem Babia jest miła i przyjemna w zdobywaniu. Można trafić i taka pogodę. Dobrze, że zahaczyłeś też o Małą Babią. Zdobyłeś koronę Babich Gór. Za to zdewastowałeś drzwi schroniska.

Co do dylematu - Pilsko czy Babia. Sprawa jest prosta. Na FB na Beskidomaniakach mój post z Pilska ma 2061 lajków, a z Babiej 2079. Więc Babia ;) No chyba, że ludzie lubią jak się męczy pieska i dają więcej lajków za samo męczenie...

Widoczek z wieży dla Adriana ;)

_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-02-02, 09:46   

sprocket73 napisał/a:
Na początek najważniejsze - mimo wielokrotnego odświeżania paru zdjęć nie widzę, np. zdjęcia fasolki, które może być najciekawsze z całej wycieczki ;)

Czasem Babia jest miła i przyjemna w zdobywaniu. Można trafić i taka pogodę. Dobrze, że zahaczyłeś też o Małą Babią. Zdobyłeś koronę Babich Gór. Za to zdewastowałeś drzwi schroniska.

Co do dylematu - Pilsko czy Babia. Sprawa jest prosta. Na FB na Beskidomaniakach mój post z Pilska ma 2061 lajków, a z Babiej 2079. Więc Babia ;) No chyba, że ludzie lubią jak się męczy pieska i dają więcej lajków za samo męczenie...

Widoczek z wieży dla Adriana ;)

Obrazek


Ale tylko z malutkim plusem dla Babiej, to chyba jednak chodzi o męczenie pieska :lol

Dzięki za zdjęcie z wieży, sama okolica wieży jest chyba fajna ?
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2024-02-02, 10:41   

Okolica wieży.







 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group