Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

urlop w Albanii

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-16, 19:24   urlop w Albanii

Z tygodniowym opóźnieniem zapraszam do relacji z głównej części urlopu, którą spędziliśmy w Albanii. Bardzo ciekawy kraj. Szczegóły w środku.

_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-16, 19:48   

Jestem fanem Twoich zdjęć, tym bardziej, że są bardzo szczegółowo opisane.

Hmm, Albania - jak widać ciekawy kierunek. Zresztą jak (prawie) każde miejsce jeszcze niepoznane...

Ps. Kilka zdjęć ,,skradłem" sobie na ,,tapetkę" :P
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-09-16, 21:12   

Kolorowo...
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-09-17, 08:23   

A to nie bardziej do relacji ze Świata przez wielkie Ś?

Zdjęcia wspaniałe, zawsze miło się ogląda.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-17, 09:00   

jck napisał/a:
A to nie bardziej do relacji ze Świata przez wielkie Ś?

Jakby to wyglądało... relacja z jakiejś tam Albanii obok relacji z najwyższego szczytu Jaworzna - Góry Przygoń! ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-17, 09:26   

Zdjęcia jak zwykle świetne, a Albania chyba się znalazła na mojej liście "musisz tam być".

Nie wiem Sprocket czy byłeś może w Rumunii czy na Ukrainie ( a zwłaszcza na Krymie ) , ale mi się kojarzyły zupełnie podobne klimaty - nowoczesne betonowe hotele bez miejsca na jakiekolwiek zaplecze, szkielety betonowych budowli z lat 70 XX w., samochody - albo wypasione terenówki albo takie rzęchy że nie wiadomo jak to jedzie (widziałam "pobiedę" z lat 50 XX w.), osiedla-slumsy z wielkiej płyty. No i wszechobecne śmieci.

Mimo wszystko ja kocham takie klimaty.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-17, 09:52   

Na Ukrainie byłem tylko we Lwowie i w Czarnohorze - kilka, kilkanaście lat temu. We Lwowie nocowałem w hotelu Lwów, który zapewniał podobny standard co ten hotel w Gjirokastrze. Najbardziej nie lubię śmieci, chociaż prawdę mówiąc po paru dniach człowiek się przyzwyczaja.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-09-17, 10:12   

sprocket73 napisał/a:
Jakby to wyglądało... relacja z jakiejś tam Albanii obok relacji z najwyższego szczytu Jaworzna - Góry Przygoń!


To fakt.
Mam w planach na jesień, zobaczymy czy podołam. Zeszłej zimy padło Grodzisko, więc jakieś tam pojęcie.

A w kwestii Albanii - jakie koszta?
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-17, 10:19   

Niecałe 5 tys. na 2 osoby, za cały urlop 24 dni (obejmuje też 4 dni w Wielkiej Fatrze), z dojazdami i z drobnostkami, które stamtąd żeśmy przywieźli.
Zwykle tyle wydajemy na wakacyjny wyjazd. O ile we Włoszech za tą kwotę trochę biedowaliśmy (i tylko 14 dni), to w Albanii można czuć się swobodnie i bez obaw siedzieć sobie wieczorami przy winie w restauracji.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2013-09-17, 10:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-09-17, 10:36   

Rozumiem.
A dojazdy?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-17, 16:02   

Świetne zdjęcia...
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-17, 17:24   

jck napisał/a:
Rozumiem.
A dojazdy?

Do jazdy używałem samochodu ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-17, 18:17   

sprocket73 napisał/a:
Niecałe 5 tys. na 2 osoby, za cały urlop 24 dni

O jaaa, to niezwykle tanio! Ok. 2 stówek za 2 osoby na dzień i w tym dojazd i noclegi :o-o
A oto moje pozostałe wrażenia, które dopisywałam równolegle w czasie przeglądania fotogalerii: :)
Przyznam, że przeraziły mnie te śmietniska, u nas w kraju niby się poprawia, ale są jeszcze miejsca, gdzie w lesie stoi jakaś stara kanapa albo rozwalona lodówka (pewnie już się tam dawno zadomowiły), dziwne to, że ludzie nie potrzebują estetyki wokół siebie, mi by do głowy nie przyszło rzucić gdzieś papierek albo wypluć gumę do żucia, ale to już chyba kwestia wychowania (u mnie na ulicy nikt by za mnie tego nie sprzątnął, są miejsca, gdzie sprzątają służby, może dlatego ludzie wpadają na takie "pomysły"?).
Jeżdżenie po ulicy bez żadnych zasad chyba przyprawiłoby mnie o siwiznę :D może dlatego, że jestem wciąż świeżym kierowcą :)
Fajne te suche roślinki, w ogóle ten szlak fajny, rano chyba też widoczność lepsza :)
Ulcnij to rzeczywiście "powrót do raju" ;)
Podejrzewam, że Artur (ten "Kanadyjczyk") może zrobić furorę tym, że zna jęz. angielski, może z czasem ludzie zaczną się od niego uczyć? U nas też jeszcze 10-15 lat temu język angielski to był kosmos, teraz już coraz częściej można się dogadać.
Fajny ten kramik z bibelotami, nakupowałabym tam pamiątek i prezentów ;) Piliście już koniak?
Bardzo mi się podobają te widoki :)







Bardzo mi się podobała ta wycieczka, naprawdę brawo za organizację, samo szukanie atrakcji wydaje mi się sporą pracą, natomiast jestem przekonana, że przyjemną ;) bo planowanie to już jakby wstęp do urlopu :) Nieco, ale tylko ciut ciut, zazdroszczę pomysłowości, bo ja bym chyba nie wpadła na to, by pojechać akurat do Albanii a jednak widoki cudne, z resztą nie mówię tylko o Albanii, bo wiele osób już tam i siam wstawiło ciekawe relacje, nie do końca górskie, a jednak przepiękne i bardzo ciekawe. Jeszcze raz gratuluję no i niech szybko mija ten czas do następnego urlopu ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-09-17, 18:24   

Malgo, koniak piliśmy, jest taki trochę ziołowy. Nie jestem fanem koniaków, ale ten mi smakuje. Robert z GS był w Chorwacji 2 tyg. za 700 zł. Od niego trzeba się uczyć planowania wydatków. Wyszukiwaniem atrakcji zajmuje się Ukochana, ja nie mam do tego głowy. Ja działam tak, że jak zobaczę górę to tracę głowę ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-17, 18:26   

Ja jestem raczej zbyt wygodnicka a też zbyt cherlawa, by pojechać tyle km na rowerze ;) Także wersja 2,5tys/os. bardziej mnie przekonuje :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group