Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Trzy dni chamówy...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-07-15, 10:20

TNT'omek pisze:my się nie żegnamy przed jedzeniem, bo ...żona dobrze gotuje

Powiem Ci, że jedzenie było tam pyszne, jadłam aż mi się uszy trzęsły, wszystko świeżutkie i takie "od wybieganej kury" ;) Nie wiem czy tam można nocować, to chodzi o św. Krzyż w Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-07-15, 10:35

Gosia nie załapałaś...
żegnać się , ► przeżegnać

1. zrobić ręką lub czymś trzymanym w ręku znak krzyża nad kimś lub nad czymś w celu błogosławieństwa;
2. przeżegnać się - zrobić ręką znak krzyża na sobie
:D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-07-15, 14:34

TNT'omek, Ty też nie załapałeś ;) bo chyba nie sądzisz, że ci co się przeżegnują przed jedzeniem, to robią to z obawy przed tym, co podane na talerzu :P To chyba w ramach dziękczynienia funkcjonuje :P A propos takich modlitw przed jedzeniem, to też miałam i z tym przygodę :D Na pewnym weselu, wiadomo, po mszy, wręczaniu prezentów itd. to już człowiek głodny jak wilk, to jak podali jedzenie, to "my pruszkowiacy" rzuciliśmy się na zupę, a tu psikus: nagle wstaje ksiądz (wujek panny młodej) "szanowni goście, pomódlmy się przed posiłkiem" haha. My to już mogliśmy się jedynie przeżegnać przed kielonem :D A nieeee, tam wódeczkę podano nieco później. Wyjątkowe, śląskie wesele :P
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-07-15, 14:43

Malgo Klapković pisze:bo chyba nie sądzisz, że ci co się przeżegnują przed jedzeniem, to robią to z obawy przed tym, co podane na talerzu

jedni się żegnają znakiem krzyża,a inni na "żegnaj" bo np. zupa jest z muchomorów :/
wieloznaczność słowa "żegnają" :D
Przytoczyłem dowcip... po prostu ;)
in omnia paratus...
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-15, 15:47

TNT'omek pisze:
mirek pisze:
Pudelek pisze:
mirek pisze:(pensjonat zwany i znane ceny)


a jakie to są "znane" ceny?
Drogo znaczy.Znam ceny w tego rodzaju przybytkach,inni też na pewno.

pytanie było konkretne- "jakie?", a odpowiedź jak zwykle lawirująca...
Znam ceny , ale nie podam. Pierdoła z Ciebie mirek, straszna :D
Jakie ceny? oczywiście ceny piwa,kosmiczne.A za pierdołę strzelam focha,tak tylko moja małzowinka ma prawo mnie nazywać. :ryb
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-07-15, 16:14

możesz sobie strzelać :P jak podasz ceny :D
mirek pisze:Znam ceny w tego rodzaju przybytkach
in omnia paratus...
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-15, 16:22

TNT'omek pisze:możesz sobie strzelać :P jak podasz ceny :D
mirek pisze:Znam ceny w tego rodzaju przybytkach
Ceny,proszę bardzo Błatnia piwo 7 zyla,Szyndzielnia 8 zyla,Czantoria 6,5 zyla.w chacie pod Czantorią czasem po dobrym przeliczniku jest 5,5 zyla.Najtańsze konsumowałem w Telesforówce 4, 5 zyla plusem to był świetny chleb ze smalcem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-07-15, 16:55

Podejrzewam, że w wymienionych przybytkach poza Czantorią to nigdzie piwa nie leją...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-15, 17:01

Pudelek pisze:Podejrzewam, że w wymienionych przybytkach poza Czantorią to nigdzie piwa nie leją...
Fakt, tylko w chacie pod Czantorią leją,reszta to butelkowe podają. ;) No i w bufecie pod wieżą widokową.
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 17:02 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-07-15, 17:45

tak, właśnie o to mi chodziło :sm9
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-07-15, 18:45

mirek pisze: Błatnia piwo 7 zyla,Szyndzielnia 8 zyla,Czantoria 6,5 zyla.w chacie pod Czantorią czasem po dobrym przeliczniku jest 5,5 zyla.

Nie wiem co Wy chcecie do tych cen :P O ile mirkowi się coś nie pomerdało ;
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-07-15, 19:59

Jak dobrze pamiętam, to obok tego schr czeskiego pod Czantorią to lane leją jeszcze w szałasie obok.

Malgo Klapković pisze:
Piotrek pisze: tak trafiliśmy do jakiegoś klasztoru, czy domu zakonnic. Było tanio ale dziwnie, wręcz ...grobowo

Napisz relację :P Czy w takiej kwaterce da się wypić piwo?

Nikt o pokoju nie zaglądał, rewizji nie robił więc kłopotu z łyknięciem nie ma. Ale na zorganizowanie imprezki bym nie liczył :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-07-15, 20:29

Malgo Klapković pisze:Nie wiem co Wy chcecie do tych cen


może jak na Warszawę to są ceny normalne, ale jak dla mnie jest to zwykłe złodziejstwo i fakt, że to schronisko, bynajmniej mnie nie przekonuje. W ogóle uważam, że cena piwa powyżej 5, no dobra - 6 złotych w lokalu, to zwykłe okradanie klienta. A jeśli do tego dodamy, że niemal w każdym schronie i w większości knajp proponują nam za to zwykłe siki, które koło rzeczywistego piwa nawet nie stały, to obraz staje się pełniejszy ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
kris75

Postautor: kris75 » 2014-07-15, 21:01

Np, w molochu Przysłop cena brawara w butelce 10zeta to jest dopiero zdzierstwo.
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-15, 21:14

Malgo Klapković pisze:
mirek pisze: Błatnia piwo 7 zyla,Szyndzielnia 8 zyla,Czantoria 6,5 zyla.w chacie pod Czantorią czasem po dobrym przeliczniku jest 5,5 zyla.

Nie wiem co Wy chcecie do tych cen :P O ile mirkowi się coś nie pomerdało ;
Nic się nie pomerdało,inni to też z cenami potwierdzą.Co jak co ale w cenach pyffka to się wyznaję. :DD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości