Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Górki i pagórki czyli ja na pustych szlakach

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-08-22, 11:43

Wyznam jeszcze, że zazdroszczę tym co jeżdżą, szczególnie w jakieś góry zagraniczne.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-08-22, 11:50

W ramach dobicia Cię - postaram się w sobotę zdeptać zagraniczną część Babiej Góry !
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2017-08-22, 12:02

Rozumiem. I współczuje.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-08-22, 12:32

Sprocket73 i Ceper wielkie dzięki. Zwykle korzystałam z https://mapa-turystyczna.pl/ , a ta jest mało dokładna.

Ja relacje czytam, przynajmniej przeglądam, a te które mnie interesują czytam dokładnie, zaś dotyczące Beskidu Małego i Pienin ze szczególną uwagą. :)

Ostatnia część mojej relacji:

Potrójna

W czwartek rano jadę do Andrychowa. Wysiadam z busa, przechodzę przez ulicę i z drugiego przystanku po mniej więcej 20 minutach łapię następnego busa- Rzyki Praciaki proszę. :) Tym razem na Potrójną postanowiłam wejść szlakiem, którego dotąd nie znałam, właściwie to nie szlak tylko szeroka wygodna droga przez osiedle Potrójna. Z przystanku idę więc jeszcze do końca asfaltówki, a później w prawo przez mostek.

Ścieżka jednak jest oznakowana, zgubić się nie da :lol

Obrazek

Droga często wchodzi w las.

Obrazek

Obrazek

Co jakiś czas przechodzę obok skupisk domów- 3, 4 obok siebie, czasem pojedyncze zabudowania.

Obrazek

Obrazek

Spotykam też coś takiego. Masakra jakaś. :-(

Obrazek

W pewnym momencie droga przechodzi przez podwórko jednego z domów, to znaczy z jednej strony jest dom, a z drugiej stodoła i buda z burkiem. :lol

Obrazek

Coraz wyżej, więc odsłaniają się już widoki.

Obrazek

Obrazek

Mniej więcej po godzinie i 15 minutach docieram do szlaku czerwonego w pobliżu Potrójnej. Widziałam, że odchodziło od mojej drogi kilka ścieżek , z pewnością któraś z nich prowadziła bezpośrednio na szczyt, tyle,że nie wiem która, więc wolałam nie kombinować.

W każdym razie kilkanaście minut pod górę czerwono-żółtym i jestem, tam gdzie pięknie, miło i bezludnie. No prawie, bo udaje mi się spotkać kobietę, która właśnie wbiegła żółtym. rozmawiamy krótko, ona zbiega czarnym, ja oczywiście zostaję. Spotykam jeszcze faceta z dwójką dzieci. Pyta o szlak czerwony w kierunku Kocierskiej, udzielam mu informacji. Nie mam kompletnie nastroju na jakiekolwiek rozmowy. Chcę być sama z otaczającą mnie przyrodą. Jest ciepło, ale niebo trochę zachmurzone, widoki więc cienizna, oczywiście z wyjątkiem pobliskich szczytów-Gancarz i Leskowiec widać wyraźnie. :lol Reszta słabo-zarówno szczyty Beskidu Śląskiego jak i Żywieckiego za mgłą. A nieraz z Potrójnej Tatry udało się dojrzeć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszam w kierunku punktu widokowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wykonuję jeszcze kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem swoim starym zwyczajem rzucam klamoty na glebę,rozsiadam się wygodnie, coby się posilić.Po obiedzie czyli kanapkach i herbatce Lipton kładę się w trawie i tak se leżę ponad dwie godziny. Następnie zwijam manele i ruszam z powrotem. Schodzę tą samą drogą , którą wlazłam.

Obrazek

Bus przyjeżdża punktualnie, w Andrychowie przesiadam się do następnego- do Wadowic( w dni powszednie kursują co 10 minut). Zadowolona wracam do domu, gdzie czeka mama z gorącą kolacją. :)

A teraz już trza się brać za jaką pracę , już dostałam maila z "zaproszeniem" na zebranie rady pedagogicznej :lol
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
kefir
Posty: 114
Rejestracja: 2017-08-16, 22:31
Kontakt:

Postautor: kefir » 2017-08-23, 21:51

Na Potrójnej o mało co sobie nogi nie skręciłem :lol
http://summitate.wordpress.com/

"Polacy rozpoczęli tę grę i oni powinni ją zakończyć." Simone Moro
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-08-23, 22:16

Ale przyznać trzeba, że Potrójna fajnym miejscem jest.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-08-24, 08:58

sokół pisze:Ale przyznać trzeba, że Potrójna fajnym miejscem jest.


To prawda i jak tak sobie siedziałam, zupełnie sama, to nawet przyszła mi do głowy myśl, że w rankingu Potróna-Leskowiec wygrywa Potrójna. Było to dla mnie zaskakujące odkrycie. :lol :lol :lol Chyba najładniejsze miejsce widokowe w Małym, choć Kiczera też niczego sobie.
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."
marekw
Posty: 3845
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2017-08-24, 09:57

Trza się było odezwać na forum jak byłaś w Suchej to można by było wypić kawkę w Rzymie,lub powędrować po Jasieniu.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-08-24, 10:23

marekw pisze:Trza się było odezwać na forum jak byłaś w Suchej to można by było wypić kawkę w Rzymie,lub powędrować po Jasieniu.


Fakt, nie pomyślałam. Następnym razem tak zrobię. :)
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości