Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

W słońcu, mgle i deszczu na ulubiony szczyt Beskidu Małego

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

W słońcu, mgle i deszczu na ulubiony szczyt Beskidu Małego

Postautor: Majka » 2017-06-14, 10:26

Jest już czerwiec, a ja zdałam sobie sprawę z tego,że jeszcze nie byłam w tym roku na Leskowcu :lol Nie jest to postawa godna osoby z Wadowic, więc wypadało ten stan rzeczy zmienić jak najszybciej, a że mamy nie odwiedziłam od ponad miesiąca, pasowało akurat jechać.
W piątek późnym popołudniem udaję się na małą przechadzkę po peryferiach miasta z pięknym widokiem na Pasmo Bliźniaków, Goryczkowiec i Górę Jaroszowicką. Łażę polnymi drogami, robię fotki, pogoda przecudna i ogólnie jest fajnie. Uwielbiam zadupia mojej mieściny. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W sobotę rano budzi mnie słońce i bezchmurne niebo. Prognozy nie są optymistyczne, ale nie mam zamiaru się nimi przejmować , więc pakuje plecak i wyruszam na przystanek. W busie jeden pasażer czyli ja. Kierowca coś tam mówi,że będzie padało. :-(
Ruszam na szlak i póki co jest pięknie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma upału, więc w dość szybkim tempie docieram na Przełęcz pod Gancarzem i nie zatrzymując się idę dalej.

Obrazek

Obrazek

Pogoda zaczyna się pierniczyć gdy jestem w okolicach Gronia JPII. Pojawiają się chmury, widoki nawet na te najbliższe szczyty już za mgłą, niezbyt wyraźne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tym razem wstępuję do kaplicy. Może by się pomodlić o ładną pogodę? :lol

Obrazek

Nic z tego, kto by tam słuchał modlitwy niedowiarka... Gdy docieram do schroniska, pogoda już wyraźnie się psuje. Niebo zasnuwa się całkowicie chmurami, zaczyna mocno wiać, pojawia się mgła. Obok schroniska pusto.

Obrazek

Siadam,żeby zjeść kanapkę i chwilkę odpocząć. Pojawiają się spanikowani "turyści", pogoda wyraźnie ich zaskoczyła. Zamawiają kwaśnicę i twierdzą, że zaraz stąd uciekają, o wejściu na Leskowiec ani słyszeć nie chcą. :lol

Na poprawę pogody nie ma szans, więc ruszam w stronę szczytu, bo na co mam czekać?

Obrazek

Obrazek

Fotka z cyklu gównowidać. Wrzucam tylko jedną, choć zrobiłam ich kilka. Wszystkie do siebie
jakoś ku...a podobne. :lol

Obrazek

We wiacie siedzi facet, więc dłuższą chwilkę rozmawiamy( potem spotkamy się jeszcze na przystanku i busem wrócimy do Wadowic).

Idę we mgle w stronę schroniska.

Obrazek

A w schronisku pełno ludzi. Zamawiam herbatę, bo zmarzłam, do tego jakiś placek z truskawkami , udaje mi się znaleźć wolne krzesło i siedzę ze dwie godziny. Za oknem świata nie widać, a potem zaczyna padać. :-( Toczą się rozmowy, głównie o niedźwiedziu, który pojawił się w okolicy niedawno. Są tacy, którzy straszą mnie spotkaniem z misiem. Jakoś bardziej martwi mnie paskudna pogoda. Nareszcie żegnam towarzystwo, kurtka przeciwdeszczowa, kaptur i złażę. Im niżej, tym deszcz mniejszy. Spotykam jeszcze gościa, który idzie do góry pod parasolem, ale za chwilę już gna z powrotem. :lol

Po zejściu do Ponikwi mam jeszcze trochę czasu, więc zatrzymuję się na fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idę na przystanek, po chwili przychodzi facet, z którym rozmawiałam na Leskowcu, jeszcze dołącza miejscowy chłopak, rozmawiamy czekając na busa. Po powrocie do domu zjadam pyszne ruskie pierogi przygotowane przez mamę, popijam gorącą herbatę.

I myślę sobie,że było strasznie fajnie :)
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
laynn

Postautor: laynn » 2017-06-14, 10:40

Najfajniejsze to zadupia :lol
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-06-14, 10:51

laynn pisze:Najfajniejsze to zadupia :lol


No tak, ale ja kocham Leskowiec, jakoś nie za bardzo nawet ma znaczenie jaka jest pogoda, choć oczywiście wolę jak jest ciepło i bezchmurnie.
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-06-14, 11:09

Ta trasa ciągle przede mną. Kusicie, kusicie, nawet byłem tuż, tuż...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-06-14, 11:45

Łe, ja to bym nie narzekał, mgliste lasy też mają swój urok. W sumie to może bym się gdzieś szarpnął na dniach, jakby mi się nagle miało zachcieć...
Zresztą... za pierwszym razem na Leskowcu też miałem taaaaaaaaaakie widoki, no i dopiero za trzecim razem było tam w miarę fajnie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-06-14, 18:56

Wrzucam tylko jedną, choć zrobiłam ich kilka. Wszystkie do siebie
jakoś ku...a podobne

Lubię jak kobiety od czasu do czasu przeklinają. Mimo wszystko jest w tym coś z poezji :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-06-14, 19:12

Czy ktoś coś wspominał o poezji? Tęskno? Może jutro kilkanaście kościołów nawiedzę. :P
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-06-14, 19:22

Ceper to Ty na Leskowcu nigdy nie byleś? Nie godzi się . Nadrobić braki trzeba :lol

Sokół, ale ja wcale nie narzekam. Nie wiem ile razy byłam na Leskowcu, ale widoki to miałam jakoś nieczęsto.Przyzwyczajona jestem. I naprawdę było fajnie, zwłaszcza w zatłoczonym schronisku. :)

Piotrek, ja przeklinam często, nie od czasu do czasu. Przyznaje się, jęzor mam okrutnie niewyparzony. :ops
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości