Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-04-24, 23:31

Nasuwa sie jedno pytanie- jaki ma sens zatrudnianie w szkole ochroniarza? skoro nie potrafi/nie ma uprawnien aby udaremnic atak 3 osob na szkole?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Mirek

Postautor: Mirek » 2017-04-25, 07:51

buba pisze:Nasuwa sie jedno pytanie- jaki ma sens zatrudnianie w szkole ochroniarza? skoro nie potrafi/nie ma uprawnien aby udaremnic atak 3 osob na szkole?
Tu akurat jest wytłumaczenie, w razie czego dyrekcja powie że dyrekcja szkoły zatrudniła firmę ochroniarską , a że ochroniarz nie dał rady to nie nasza wina,.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-04-25, 08:14

buba pisze:jaki ma sens zatrudnianie w szkole ochroniarza?
To jest 2w1: mieć i nie mieć ochroniarza. Warszawskie wspólnoty robią podobnie, czyli zatrudniają emerytów/rencistów, że 5 ochroniarzy mogłoby mi..., ale ja spokojny człowiek jestem i bez problemu bym ich okrążył...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-25, 11:47

:fajka Problem z ochroniarzami budzi od lat kontrowersje.
Należy nie zapominać w jakiej wysokości mają firmy ochroniarskie dotacje od państwa za zatrudnianie niepełnosprawnych.
Większość zatrudnianych pracowników ochrony to właśnie niepełnosprawni z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Najbardziej pożądanym pracownikiem ochrony przy zatrudnianiu w Polsce z uwagi na największą dopłatę są osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem , a w ich przypadku pracodawca dostaje dopłatę sięgającą około 60 do 80 procent wynagrodzenia.
Inna sprawa dotyczy emerytów , bardzo chętnie zatrudnianych w ochronie z uwagi na Zus , a w naszych realiach wcześniejszy system ich naprodukował całą masę nierobów , leni i pasożytów tzn. 40 letnich emerytów , przeważnie dawna mundurówka itp.
Osoby takiego pokroju nie będą się udzielały w takich sytuacjach , bo mają to głęboko gdzieś, dla takich liczy się dawna zasada wpojona w krew.
Czy się stoi , czy się leży - dwa tysiące się należy. :-/
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-04-25, 20:57

Spuckschutzhaube - najnowsza generacja wunderwaffe ? :v
http://telewizjarepublika.pl/najnowszy- ... 47706.html
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-26, 00:29

:fajka Psa w takiej masce to ja jeszcze nie widziałem :haha
Niedługo ten trend powinien zawitać i do nas.
A Dziewulski ostatnio wydał ciekawą książkę , opisuje w niej nie ,,służbę'' - tylko najbardziej gówniany zawód pod słońcem.

http://ksiazki.wp.pl/bid,83491,sort,1,t ... l#opOpinie
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-04-26, 12:31

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=61

Podobna idea stała za stworzeniem oddziału Oskara Dirlewangera.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-04-26, 16:20

„Przecież nie tylko muzułmanki mogą nosić burki,” dodał prezydent Van der Bellen. „Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. Wszystkie kobiety! To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych.”

http://telewizjarepublika.pl/w-austrii- ... 47739.html

Cham i seksista. Zapomniał o czarnych parasolkach. :zly
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-04-27, 14:06

"Niemiecka policja zatrzymała oficera Bundeswehry podejrzanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego wymierzonego w państwo - podała niemiecka telewizja publiczna ARD. Porucznik z Offenbach udawał uchodźcę z Syrii i otrzymał azyl w Niemczech."

....dalej jest jeszcze lepiej:

"Tygodnik zastanawia się, dlaczego władze migracyjne nie wykryły oszustwa, chociaż pochodzący z Offenbach (Hesja) wojskowy nie mówi po arabsku.

Powodem zatrzymania podejrzanego był incydent na lotnisku w Wiedniu. Wojskowy ukrył w styczniu na terenie portu lotniczego pistolet. Do interwencji policji doszło w lutym, gdy oficer przyszedł po ukrytą broń.

Zdaniem prokuratury domniemany terrorysta mógł kierować się wrogością wobec obcokrajowców. Policja aresztowała osobę, z którą podejrzany kontaktował się - 24-letniego studenta. Z podsłuchanej rozmowy wynika, obaj wyznają skrajnie prawicowe i ksenofobiczne poglądy - pisze "Der Spiegel". W mieszkaniu studenta znaleziono materiały wybuchowe."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... mu/zjsxmfs

Historia zupełnie jak o poruczniku Lukášu i Josefie Švejku.

Gdyby to nie było na onecie to bym nie uwierzył. :-)
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2017-04-27, 16:11

:fajka Ja mam tylko taką cichą nadzieję że w drugiej turze 7 maja , wygra Marine Le Pen.
Byłby wtedy lodowaty prysznic dla unijnych biurokratów :D
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-05-08, 20:29

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-10, 13:04

Powyższe pachnie islamofobią.
Ja jestem za progresem.
Szaria, dżender i heavy metal na pustyni.
Obrazek

Byłoby pięknie ujrzeć jak Kazia Szczuka w burce jest zapędzana do haremu zaganiaczem śniadego gościa ubranego w galabiję (rodzaj długiej sukni). :-)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-25, 11:58

" Bicie i gwałcenie jest na porządku dziennym i robią to biali polscy mężczyźni i katolicy

—stwierdziła prowadząca dyskusję Dorota Warakomska."
https://wpolityce.pl/polityka/341312-ki ... i-katolicy

Jest dobrze.
Ktoś nazwał rzecz po imieniu.

Nie będę już dyskutował na tym forum z białymi mężczyznami (brzydzę się nimi). Nie dodam katolikami bo chyba tu ich nie ma.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-29, 10:41

"Przyjmujemy tych 7 tys. uchodźców i wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza się w powietrze i ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy życie 6999 osób, które uciekały przed wojną
— powiedziała w TVN24 Anna Pamuła, reporterka mająca związki z „Gazetą Wyborczą”."
https://wpolityce.pl/polityka/341691-ab ... -6999-osob

Kobieta umie dobrze liczyć.
Już mam przygotowany zestaw kredek do mazania po asfalcie na taką okazję. :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-05-29, 11:06

Towarzyszu Telefonie ! Widzę, że jesteś bardzo wyczulony na tego typu sprawy, na bezpieczeństwo Narodu ! Pozwolisz więc, że spytam Ciebie co sądzisz o reakcji Ministra Błaszczaka na raport Rzecznika Praw Obywatelskich na temat "dziwnego" zachowania Policji. Przypomnę Ci, że Minister nazwał ten raport "początkiem kariery politycznej rzecznika".

Poproszę o odpowiedź.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości