Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-05-15, 15:29

Piotrek pisze:A samo zestawienie ogólnie jest dziwaczne, tym bardziej że w np. w Madrycie jest taki syf, że ograniczają w mieście komunikacje a ludziom zalecano siedzenie w chałupach (ze dwa miesiące temu w mediach podawali).


Piotrek, a nie wziąłeś pod uwagę, że może władze w Madrycie podchodzą pod syf w powietrzu bardziej poważnie niż w Polsce? I fakt, że gdzieś ludzie chodzą w maskach albo latem im się dobrze oddycha nie świadczy o rzeczywistej czystości powietrza? :zso Bo w Polsce najczęstszą reakcją na informacje o zanieczyszczonym powietrzu jest próba zamykania stacji pomiarowych albo przekonywanie, że to nie o to chodzi ;)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-05-15, 15:35

Ciekawe czy Bedron założył ?
Pewnie zupę przesolił. :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-05-15, 17:04

Pudelek pisze:
Piotrek pisze:A samo zestawienie ogólnie jest dziwaczne, tym bardziej że w np. w Madrycie jest taki syf, że ograniczają w mieście komunikacje a ludziom zalecano siedzenie w chałupach (ze dwa miesiące temu w mediach podawali).


Piotrek, a nie wziąłeś pod uwagę, że może władze w Madrycie podchodzą pod syf w powietrzu bardziej poważnie niż w Polsce?

W Madrycie w przeciągu dwóch pierwszych tygodni stycznia przekroczono unijną roczną normę stężenia dwutlenku azotu. Dane wrzucone przez Pudla dotyczą aerozoli PM2,5. To zupełnie inne rodzaje zanieczyszczeń.
Ostatnio zmieniony 2016-05-15, 17:47 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-05-19, 13:25

Vlado pisze:
Pudelek pisze:
Piotrek pisze:A samo zestawienie ogólnie jest dziwaczne, tym bardziej że w np. w Madrycie jest taki syf, że ograniczają w mieście komunikacje a ludziom zalecano siedzenie w chałupach (ze dwa miesiące temu w mediach podawali).


Piotrek, a nie wziąłeś pod uwagę, że może władze w Madrycie podchodzą pod syf w powietrzu bardziej poważnie niż w Polsce?

W Madrycie w przeciągu dwóch pierwszych tygodni stycznia przekroczono unijną roczną normę stężenia dwutlenku azotu. Dane wrzucone przez Pudla dotyczą aerozoli PM2,5. To zupełnie inne rodzaje zanieczyszczeń.


W Japonii to się chronią nosząc maski antygazowe:
https://www.turborotfl.com/pl/news/4052 ... -w-Japonii
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-05-19, 18:36

Kolejne inteligentne inaczej...

W trakcie niedzielnej mszy w gnieźnieńskiej Bazylice św. Wojciecha trzy kobiety przebrane za muzułmanki modliły się i biły pokłony pod ołtarzem. Okazało się, że był to performance organizowany przez Teatr im. A. Fredry. Jak wyjaśniają organizatorzy, uczestnicy warsztatów chcieli poczuć, „co to znaczy być odrzuconym, nosić piętno obcego, nieakceptowanego przez większość”. Całą sytuację opisał portal gniezno24.com.


http://telewizjarepublika.pl/przebrane- ... 33628.html
Wiem, że nic nie wiem.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-05-19, 21:42

Jeśli chcą doświadczyć „co to znaczy być odrzuconym, nosić piętno obcego, nieakceptowanego przez większość”, to niech z krzyżami wejdą do meczetu. Bo u nas eksperyment poniósł fiasko. Zrobiły swoje, spokojnie wyszły, no i dupa z eksperymentu.
Tak swoją drogą myślę, że intencja tego zamierzenia była jednak inna. To bezczelne wejście w obszar sacrum, zakłócenie, jak by nie było, mszy św., która jest największym misterium, szczytem i centrum religii chrześcijańskiej.
"Działania performatywne miały badać obcość i wykluczenie społeczne ze względu na rasę, wyznanie, przekonania polityczne czy światopogląd”. Muzułmanie nie przynależą do Kościoła Katolickiego, więc nie ma problemu wykluczenia. Oczywiście, że to było coś obcego w kościele podczas mszy św. Potrzebne było takie doświadczenie?!
Ktoś, kto wymyślił ten eksperyment jest zwykłym ograniczonym debilem mającym się za mędrca.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-05-25, 17:48

150 late temu Alexis de Tecqueville powiedział, że
"Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi."
Na naszych oczach urzeczywistniają się słowa proroka.


:ok
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-06-01, 18:33

Braci się nie traci!

Adam Hofman wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej.
http://www.sport.pl/reczna/1,64983,2016 ... cznej.html

:D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-06-03, 23:02

Kto nie jest z nami, ten przeciw nam!!! I do pola.
Takie czasy....
http://prop.info.pl/powod-odwolania-wie ... /#more-505
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-06-04, 11:04

Być może problem Puszczy Białowieskiej zostanie wkrótce rozwiązany ;) puszcza stanie się zwykłym lasem i będzie spokój ;>
http://wyborcza.pl/1,75398,20178779,tok ... czego.html
Minister środowiska Jan Szyszko chce wnioskować do UNESCO o zmianę statusu Puszczy Białowieskiej. Obecnie jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt przyrodniczy. Szyszko chce, by UNESCO uznało ją za obiekt kulturalny - podaje Radio TOK FM, powołując się na nieoficjalne informacje swojego reportera.

Ostatecznie pod koniec marca minister środowiska zaakceptował limit pozyskania na poziomie 188 tys. m sześc. W trzech nadleśnictwach gospodarczych - Hajnówka, Białowieża, Browsk - wyznaczono też tereny referencyjne (jedna trzecia powierzchni nadleśnictw), gdzie nie będą stosowane zabiegi ochronne, a las zostanie pozostawiony samemu sobie. Prowadzony ma być też stały monitoring, który - jak tłumaczy MŚ - ma dać odpowiedź, która z metod ochronny - czynna czy bierna - lepiej służy przyrodzie.

W "Gazecie Wyborczej" Wajrak przedstawił dziesięć argumentów, zgodnie z którymi Lasy Państwowe manipulują w sprawie Puszczy. "Kornik i jego gradacje, podobnie jak inne owady, nie zagrażają lasom, są ich elementem i ważnym czynnikiem kształtującym lasy naturalne. Jedyne, czemu zagraża kornik, to produkcja drewna i o to chodzi w jego zwalczaniu. Leśnicy nie chcą się zgodzić, aby ktoś poza nimi zabijał drzewa w lesie. Dlatego jak najszybciej Puszcza powinna zostać zabrana z 'troskliwych' rąk leśników i cała zostać objęta ochroną" - twierdzi przyrodnik.

http://wyborcza.pl/1,75398,19826473,waj ... obala.html
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-06-04, 11:32

Las żyje i umiera (podobnie jak ludzie).

"Od końca II wojny światowej zasoby leśne Polski systematycznie się powiększają. Zgodnie z Narodowym Programem Zwiększania Lesistości w 2020 roku lasy mają stanowić 30% powierzchni kraju, a w 2050 – 33%."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lasy_w_Polsce
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-06-04, 16:39

To prawda, "las żyje i umiera", odradza się... ale dziewictwo ma się tylko raz...

Dawno nie było o gwałtach... ;)
Poznawania islamu ciąg dalszy, bo twardogłowym trzeba systematycznie.
I najlepiej ustami samych muzułmanów... kiedy pisałem w sensie prawie to samo, atakowany byłem jako oszołom i ciemnogród ;)

http://www.fronda.pl/a/profesor-z-al-ah ... 72644.html
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-06-04, 17:58

Tatraman pisze:I najlepiej ustami samych muzułmanów... kiedy pisałem w sensie prawie to samo, atakowany byłem jako oszołom i ciemnogród ;)


Tatraman.
Ja bardzo lubię lewaków.
Są jak wąż zjadający własny ogon, albo kobieta z brodą w cyrku.
Dostarczają rozrywki. Może prymitywnej ale jednak.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-06-04, 19:20

Telefon, pojedynczo lub w małych grupkach może są i zabawni. Rzecz w tym, że w imię swoich chorych projekcji rozkładają Europę nas wszystkich. I tu już zabawa się kończy, ale to przecież wiesz.
Chciałem się rozpisać, ale nie ma co przekonywać przekonanych :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-06-04, 19:33

Tatraman pisze:Telefon, pojedynczo lub w małych grupkach może są i zabawni. Rzecz w tym, że w imię swoich chorych projekcji rozkładają Europę nas wszystkich. I tu już zabawa się kończy, ale to przecież wiesz.
Chciałem się rozpisać, ale nie ma co przekonywać przekonanych :)

Tatraman.
Świat staje się absurdalny i niewiele mogę w tym zakresie (jak wahnięcie skrzydeł motyla w New Jersey na tsunami u wybrzeży Japonii)..
Ale mogę Ci podpowiedzieć jak się używa Kałacha.
Tam po prawej stronie jest taka zasuwka, ma trzy położenia. -Ogień pojedyńczy, trzema pociskami i ciągły.
Na 100m-pojedyńczy, na 50m -trzema strzałami a w zabudowaniach miejskich- wal seriami.
No i po podłączeniu magazynku nie zapomnij przeciągnąć suwadła tak by wprowadzić nabój do komory. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości