Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wesoła majówka i dwa krótkie spacerki

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Wesoła majówka i dwa krótkie spacerki

Postautor: Majka » 2016-05-08, 18:58

Nie pisałam...nie łaziłam... chorowałam :( Po cholernej operacji tarczycy osłabiło mnie niemiłosiernie , męczę się szybko, ale mam nadzieję ,że to stan przejściowy.
Tymczasem majówka-kilka dni wolnego, pogoda w kratkę. Wypadzik do Wadowic. Trochę snucia się po knajpach, parku, mieście ( no miasteczku raczej) i dwa spacerki.

1. W piątek po przyjeździe idę późnym popołudniem, wieczorkiem w zasadzie na Goryczkowiec, Dzwonkiem przez miejscowych zwany. Górka to niewielka, ale widoczki całkiem całkiem, na okoliczne szczyty głównie, choć przy dużym szczęściu i Tatry dojrzeć można, ale ja ostatnio zbyt dużo szczęścia nie mam. Słonko świeci, nieco wieje. Na Dzwonek prowadzi szlak czarny. W przeważającej większości wiedzie polnymi dróżkami i asfaltem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Goryczkowcu kapliczka, polanka, las i z polanki nieco widoków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem lasem w dół i do domu.

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi jak będę mieć czas, siłę i natchnienie :)
Ostatnio zmieniony 2016-05-09, 13:29 przez Majka, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2016-05-08, 21:00

Część zdjęć sie nie wyświetla.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-05-08, 21:24

Nie wiem dlaczego, bo u mnie wszystkie się wyświetlają, ale edytowałam i wrzuciłam jeszcze raz. Powinno być w porządku.
Ostatnio zmieniony 2016-05-08, 21:51 przez Majka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2016-05-08, 22:11

Wcześniej mi się nie wyświetlały góra dwa ;) Teraz nie wyświetla mi się żadne :O...
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-05-08, 22:12

No, jeszcze kupa śniegu na Twoich fotach, a tu tydzień minął i nawet na Babiej ledwo co się ostało, od północy pewnie coś jest, ale od zachodu i południa....

Zdrowia dużo życzę tymczasem!
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2016-05-09, 12:43

Nie ma zdjęć :(
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-05-09, 12:43

nes_ska pisze:Wcześniej mi się nie wyświetlały góra dwa ;) Teraz nie wyświetla mi się żadne :O...

To już nie kumam nic, bo sprawdzałam przed chwilą na trzech komputerach i na smartphonie i wszystko mi się wyświetla.

Sokół, sama byłam zdziwiona skąd jeszcze tyle śniegu. A za życzenia dziękuję, bo zdrowie to moja największa potrzeba teraz.
Ostatnio zmieniony 2016-05-09, 12:45 przez Majka, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-05-09, 13:20

Ja już widzę.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-05-09, 13:32

Edytowałam po raz drugi. Sprawdziłam jeszcze na czwartym laptopie i na tablecie. U mnie wszystko gra. Już więcej pomysłów nie mam. :lol
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-05-09, 14:13

Zdjęcia są :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-05-09, 15:12

Jak są , to wrzucę ciąg dalszy :)

Sobotę poświęciłam matuli , knajpom i łażeniu po mieście. W niedzielę miała być super pogoda, więc wstałam dosyć przy czasie, znaczy o siódmej, celem wybrania się na jakąś trochę dłuższą wycieczkę. A tu pogodowa przykra niespodzianka-zimno i ponuro. Trochę poprawiło się z południa, więc po obiadku wreszcie wylazłam w okoliczne górki. Najpierw dość długo asfaltem po obrzeżach miasta i wzdłuż ruchliwej drogi bez chodnika. Masakra. Gdy skręciłam w stronę Dworku Zegadłowicza, zaczęło się robić przyjemniej.

Obrazek

Obrazek

Dworek niestety zamknięty, bramka do ogrodu również , choć w niedziele bywała otwarta i można było pozwiedzać choć z zewnątrz.Idę więc dalej, a wiosna piękna dookoła. Szkoda tylko, że słonko nie świeci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spojrzenie na Dzwonek
Obrazek

I na Górę Jaroszowicką, która odsłania się w całej okazałości.

Obrazek

Dalej drogą asfaltową , a potem polną. Urokliwa okolica, fajni ludzie. Co chwilę ktoś zagaduje. Pamiętam jak tam byłam ostatnio, to mnie po drodze karmić chcieli i herbatę proponowali.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opuszczony domek na stoku Iłowca.

Obrazek

Dochodzę do kapliczki. Tu żółty szlak skręca, a czarny idzie do Czartaka. Podążam za znakami żółtymi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już jestem na znanej mi podszczytowej polance, na której spędzam dobrą godzinkę.Widoki głównie na Górę Jaroszowicką, Skawę i okoliczne wioski. można dostrzec też zaporę w Świnnej Porębie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zalesiony szczyt Iłowca tym razem nie włażę. Czeka mnie długi dość powrót tą samą drogą, bo obawiam się,że z Czartaka może być problem z busami, a kilka kilometrów asfaltem bez chodnika przy mega ruchliwej drodze niespecjalnie mnie interesuje.Po drodze robię jeszcze ostatnie fotki i na kolację jestem w domu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-05-09, 18:32

Mnie się wszystkie wyświetlały.

Przyjemne okolice, na rower by się nadawały, bo jakichś wielkich podejść/podjazdów nie widać :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości