Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Szczyrk - z Białego Krzyża do Chaty Wuja Toma

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Szczyrk - z Białego Krzyża do Chaty Wuja Toma

Postautor: kris_61 » 2016-04-23, 19:57

Szczyrk - z Białego Krzyża do Chaty Wuja Toma

Z ogromną tęsknotą wyczekiwałem dnia, by móc choć na chwilkę odwiedzić ulubione Beskidy. Jednak w tym roku wiosenna pogoda przypomina raczej grę w ruletkę, w której nie wiadomo gdzie zatrzyma się kulka. Tak jest z tą pogodą w naszej szerokości geograficznej. Trudno zatem wcześniej zaplanować wyjazd w góry, kiedy pogoda by w pełni dopisała. W końcu udało się wygospodarować choć jeden dzień. Nie spałem już od piątej oczekując kiedy się w pełni rozwidni.

Na początek zaplanowałem trasę niewymagającą, ale prowadzącą przez malowniczy grzbiet Beskidu Śląskiego, należący do pasma Baraniej Góry. Trasa okazała się bardzo trafiona, a to tym bardziej, że obok siebie miałem dwie kobiety ;) Do centrum Szczyrku dojechaliśmy automobilem, natomiast potem na Biały Krzyż dojechaliśmy PKS-em o godz. 10.15.

Trasa: Szczyrk-Biały Krzyż 934 m.n.p.m (przeł. Salmopolska) - Grabowa 905 m.n.p.m. - Kotarz 965 m.n.p.m. - Beskid Węgierski 912 m.n.p.m. - Hyrca 929 m.n.p.m. - Beskidek 850 m.n.p.m. - przełęcz Karkoszczonka 736 m.n.p.m. - Szczyrk Centrum



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na więcej zapraszam tutaj: http://szlakiibezdroza.blogspot.com/2016/04/szczyrk-z-biaego-krzyza-do-chaty-wuja.html
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-04-24, 17:35

Lubię te rejony. Bardzo wdzięczne na spacerki z dzieciakami- polanek trochę jest, widoków też. Takie sielankowe tereny :-)
ala89
Posty: 3
Rejestracja: 2016-04-07, 12:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Postautor: ala89 » 2016-04-26, 18:08

Super trasa w obie strony lub ewentualnie także pętla z Brennej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości