Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Beskid Wyspowy, Mogielica i Ćwilin.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
laynn

Beskid Wyspowy, Mogielica i Ćwilin.

Postautor: laynn » 2016-03-07, 14:01

Pierwszy raz w Beskidzie Wyspowym, chcę dedykować Andrzejowi, mojemu koledze z pracy, którego jutro pożegnam...
Miałem jechać w kilka osób, moi koledzy nie mogli, z forum też dwie się wysypały. Ja w marcu mogłem tylko w tą niedzielę się wybrać z domu. Więc decyzja jest jedna, ma nie padać, jadę sam. Z tego powodu jednak lekko modyfikuję trasę, już nie tę 40tkę a inną.
Z rana pogoda nie zapowiada szału:
Obrazek
ale startuje z Półrzek. Wspinam się nad Bazę, tu jestem 40 min szybciej niż mapa mówi:
Obrazek
Przechodzę przez Krzysztonów, Mały Krzysztonów i Przełęcz pod M. Krzysztonowem. Przed przełęczą zaczyna widać Mogielicę:
Obrazek
Generalnie ten odcinek prowadzi w lesie, widoków mało:
Obrazek
Przechodzę przez Halę Stumorgową oglądając pierwsze widok, tu już z pod samej kopuły:
Obrazek
Na szczycie najpierw włażę na wieżę widokową, robię kilka zdjęć i z lekkim strachem schodzę z niej (coś mi się stało, czy co? ja i lęk wysokości???)
Obrazek
ObrazekObrazek
potem zjadam kanapki
Obrazek
tu też mijam pierwszych turystów (nie będzie ich dużo dziś)
Obrazek
po czym schodzę zielonym do Jurkowa. Generalnie wejście i zejście z kopy szczytowej dało w kość.
Z Jurkowa uderzam na Ćwilin, wejście daje mi w kość, pod samym szczytem łapią mnie skurcze, wreszcie jest cel
Obrazek
Obrazek
tu robię kilka zdjęć Tatrom i okolicy, cieszę się, że uciekłem z Mogielicy przed Ufo
Obrazek
po czym "zbiegam" do Jurkowa i dalej asfaltem wracam do auta.
19,7 km trasy plus 2,4km asfaltu, 1323m przewyszeń na samym szlaku.
Koniec. Wrócę tu kiedy się zrobi zielono, bo Wyspowy jest piękny.
Obrazek

album
Ostatnio zmieniony 2016-03-08, 09:11 przez laynn, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-03-07, 15:25

Co ja mogę napisać.
Mimo średniej pogody żałuję.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2016-03-07, 15:27

Ładny ten Wyspowy. Może kiedyś uda mi się zobaczyć coś więcej niż Tatry. ;) Czwarte zdjęcie lasu jest świetne!
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-07, 16:50

Sokole zdarza się. Ale jeszcze pojedziemy :)
Iva, ładny jest a jeszcze ładniejszy pewnie gdy jest zielono. Jesienią jest piękny, to wiem z przejazdu przez niego.
Co do zdjęcia, jedno z nielicznych :) .
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2016-03-07, 17:44

Kocham Wyspowy *_*. Już powoli się ogarniam, teraz tylko muszę znaleźć czas, aby jeździć jak najwięcej ;)

Nie tylko zdjęcie lasu jest świetne. Miałeś chwile błękitu. W Sądeckim takich chwil nie było :D Ale też było świetnie ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2016-03-07, 19:02

Panie laynn - jak warunki śniegowe ? Były fragmenty z wpadaniem w śniegu po kolana, gdy pod śniegiem woda moczy buty ?
Ze zdjęć wynika, że niewiele ale zdjęcia często nie pokazują zbyt wiele

Już odmierzam czas do rozpoczęcia sezonu górskiego 2016 ale czekam aż śnieg zejdzie albo będzie go w minimalnych ilościach.

Jak na pochmurną pogodę, widoczność zajebista i przewyższenie jakie zrobiłeś, robi wrażenie, tym bardziej jak na góry typu beskidzkiego.
Z Wyspowego nie polecam....Szczebla, podejście od północy strome a widoków ze szczytu nie uświadczysz. Idź tam a się przekonasz.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2016-03-07, 19:09

Teraz jeszcze na Szczeblu coś się będzie przebijało, bo póki nie ma liści na drzewach, to widać Tatry pomiędzy nimi ;) Choć faktycznie widoków szczególnych tam nie ma, więc jeśli idzie się po to, aby coś zobaczyć, można sobie odpuścić, zwłaszcza że czarny szlak daje w kość ;)

Tępy, w Sądeckim też już chodzi się po błocie, a nie po śniegu, przynajmniej w Paśmie Jaworzyny. O takim po kolana można zapomnieć ;) Myślę, że rozruchowo już możesz się wybierać na spokojnie ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2016-03-07, 19:39

Kiczora, Jastrzębica, Grojec, może browar w Żywcu. Tak zdecydowałem.
Nie byłem w ani jednym z tych miejsc.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-03-07, 20:13

Ale bałwan jest, więc Wyspowy w wersji zimowej zaliczony :-) bez względu na to, że śniegu prawie nie ma.
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-07, 22:15

Iva pisze:Czwarte zdjęcie lasu jest świetne!
nes_ska pisze:Nie tylko zdjęcie lasu jest świetne.
:ops dziękuje
Panie Tępy dyszel początek to błoto na maksa. Potem szlak/droga to potok, więc połowę drogi lazłem w lesie. Śniegu mało, ubity, na oko z 10-15cm. Dopiero wejście na kopę Mogielicy to więcej śniegu, ale zbitego. Tak samo pod Ćwilinem.
Obrazek
To oddaje ile było śniegu.

Tępy dyszel pisze: przewyższenie jakie zrobiłeś, robi wrażenie, tym bardziej jak na góry typu beskidzkiego.

Owszem, i też w końcówce poczułem to - skurcze...
Tępy dyszel pisze:Z Wyspowego nie polecam....Szczebla,

Wracając, właśnie na niego patrzyłem i mi chodzi po głowie. Ale widziałem, że zalesiony. I na Luboń Wielki ( Sokole się szykuj!!! :D ).
nes_ska pisze: Miałeś chwile błękitu. W Sądeckim takich chwil nie było Ale też było świetnie

W Sądeckim byłem w 09 i mi bardzo przypadł do gustu, spodobał się bardzo i właśnie razem z Wyspowym i Niskim to są moje małe marzenia by te góry poznać bardziej. W tym roku zrobiłem sobie plan, co bym chciał odwiedzić, Sądecki jest na liście.
Mnie ten błękit zdziwił, bo ranek był do dupy...
Piotrek pisze:więc Wyspowy w wersji zimowej zaliczony

Najważniejsze, że góry zaliczone, bo od tygodnia coś mnie łapie i tak się kuruje i kuruje i niby jest ok, ale na drugi dzień znów gorzej. Dziś się czuję nie za dobrze, więc jak by miało lać, to bym przesiedział w domu...

Jest już w pierwszym poście link do albumu. Pewnie ostatniego ze starej picassy...
Ostatnio zmieniony 2016-03-07, 22:16 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2016-03-08, 08:06

Ja też czuję żal niewysłowiony. Ale liczę na dogrywkę. Cieszę się, że (co by nie powiedzieć) pogoda Ci siadła I dobrych fotek narobiłeś.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-08, 08:51

Dogrywka będzie na pewno.
Ja mam dziś taką sytuację jak Ty, tyle, że z małą. Pewnie nie pojadę na pogżeb...
Vision

Postautor: Vision » 2016-03-08, 09:10

Fajne przedwiośnie, szkoda, że tak śniegu mało, ale i tak ładnie. :)

EDIT: Poprawiłem Ci link do albumu, bo nie działał. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-03-08, 09:11 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-08, 09:30

Vision pisze:EDIT: Poprawiłem Ci link do albumu, bo nie działał.

Dzięki bo nie zauważyłem, a wieczorem zmęczony byłem...

Niby szkoda, że mało śniegu, ale się łatwiej szło.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-03-08, 10:41

laynn pisze:Tępy dyszel napisał/a:
Z Wyspowego nie polecam....Szczebla,

Wracając, właśnie na niego patrzyłem i mi chodzi po głowie

Szlak czarny z Mszany jest przez wielu uważany za najbardziej stromy szlak w Beskidach. Najlepsza zabawa jest aby schodzić nim najlepiej po deszczu :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości