Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

27/28.12. Gorczański zamek roku 2015

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

27/28.12. Gorczański zamek roku 2015

Postautor: nes_ska » 2015-12-28, 23:59

Do końca nie wiedziałam, czy się gdzieś wybiorę. Miałam uciec już w święta, ale nie umiałam tego ogłosić rodzinie, więc pojechałam tuż po, przez co wycieczkę trzeba było skrócić, bo prognozy na dziś były już mało zachęcające.

W związku z tym, że była to wycieczka-zamek, a więc podsumowanie roku, było wszystko - trochę słońca, trochę braku słońca, spóźniony zachód słońca, ochłapy śniegu, ochłapy jesieni, deszcz, mgła...i kto wie, co jeszcze ;)

Wycieczkę rozpoczęłam w Ochotnicy Dolnej dosyć późno, bo nie chciało mi się kombinować z przesiadkami, więc pojechałam busem bezpośrednio z Krakowa.'

Spodziewałam się trochę, odrobinkę, ciut ciut...lepszej pogody, ale nie było źle. Tylko słońce co jakiś czas chowało się za chmurami.

Obrazek

Bardzo podobały mi się zakamuflowane oznaczenia szlaku! Zważywszy na fakt, że szłam nim ja (ja!), a miało być po jakimś czasie odbicie z drogi asfaltowej, było to poniekąd dowcipne ze strony okolicznych mieszkańców.

Obrazek

Na szczęście udało się w miarę bezboleśnie odbić we właściwym kierunku.

Obrazek

Oczywiście gubiłam się już na pierwszej polanie, ale gdy wyciągnęłam mapę, magicznie się odnalazłam bez jej rozkładania! ;-)

Obrazek

Skoro już wróciłam na właściwe tory, a raczej ścieżki, mogłam spokojnie iść, podziwiając niby-jesień.

Obrazek

...a także pojawiające się na horyzoncie Tatry.

Obrazek

Choć w zasadzie Tatry nie były mi zupełnie do szczęścia potrzebne, bo z Hal Podgorcowskich również były piękne widoki!

Obrazek

Chociaż błoto na szlaku było nieprzeciętne! A jak nie było błota, to była lodowa ślizgawica ;)

Obrazek

W końcu jednak dotarłam do Hal Gorcowskich.

Obrazek

Bez bazy namiotowej i śniegu wydają się trochę opustoszałe ;)

Obrazek

I to mi się spodobało! Nie ma oznaczeń przez dłuższe fragmenty szlaku, a tu ciach!
Jeden za drugim! Jakby ktoś spostrzegł się, że wcześniej robił rzadko i zostało mu strasznie dużo farby, którą musi zużyć! :P

Obrazek

Pozostało tylko doczołgać się do Gorca.

Obrazek
Obrazek

...i jednej z nowych wież. Wprawdzie już tutaj na forum pokazanej, ale nie przeze mnie, więc co mi tam! ;P

Obrazek

Tablica już zniszczona, a na samym Gorcu tłumy, w tym jakaś rodzinka, która przyjechała samochodem i szukała Olbrzyma... tzn... Śpiącego rycerza. Profesjonalnie, z lornetką! ;-)

Obrazek

Szybciutko wybiegłam na wieżyczkę, podglądając co i rusz widoki :>

Obrazek

Następnie rzuciłam okiem na to, co widać z wieży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobiłam sobie selfie!
Obrazek

Popatrzyłam na zakazane widoki!

Obrazek

I uciekłam dalej... Łąką, lasem w kierunku Turbacza...

Obrazek

Co jakiś czas zatrzymywałam się tylko, żeby łypnąć okiem w kierunku wiadomym ;>

Obrazek

Szlak mnie trafił, co widać po tym zdjęciu! :<

Obrazek

Nowy George ze swoim dinkiem też zrobił sobie zdjęcie. Na tle Tatr.

Obrazek

... i popędziliśmy dalej. Fajnie by było teraz teleportować się lotem ptaka na Turbacz :dv

Obrazek

Światło przez cały dzień było jakby zachodowe przez to, że słońce co i rusz było z chmurami, ale teraz już zaczęło fajnie oświetlać drogę ;-)

Obrazek

Zatrzymałam się na chwilę na Przysłopie Górnym, zastanawiając się, czy nie zostać na zachód, ale stwierdziłam, że.eeee....samej mi się nie chce później iść po ciemku :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słońce chyliło się już ku zachodowi i wydawało się, że cała przyjemność zastanie mnie w lesie ;)

Obrazek

Dotarłszy na Jaworzynę nabrałam jednak tempa, licząc na to, że może coś z tego będzie...

Obrazek
Obrazek

Zdążę na Halę Długą czy nie zdążę? ;-)

Obrazek
Obrazek

Rzutem na taśmę zdążyłam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do schroniska dotarłam już ze światłem na głowie, ale to było kawalątko ;)

Obrazek

Rano nie bardzo było do czego wychodzić - deszcz i mgła ;)

Obrazek

Postanowiłam iść jedną z krótszych tras, czyli dotrzeć do Nowego Targu. Nie był to najlepszy pomysł, bo trasa była oblodzona, a jeśli nie to "obłocona", więc moje buty w całości wylądowały w brei ;)

Las był mroczny! :O

Obrazek

...a ścieżka chwilami taka:

Obrazek

W końcu dotarłam do Nowego Targu...

Obrazek

....a słońce wyszło w Krakowie ;)


Gorczańskie zamknięcie roku
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-29, 00:22

Rasowe zamknięcie roku Neska :brawo1
Pozostaje uzupełnić Podsumowanie (no, chyba że coś jeszcze zdziałasz przez najbliższe kilka dni :) )
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-12-29, 08:04

Moc. I noc :) A błota się spodziewałem uboższego.. Takie zamknięcie sezonu to bajka :)
Ludzi w schronie dużo?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-29, 09:04

Nes_sko, zamku brak, zaś na błoto i mglistą pogodę sobie zasłużyłaś - nie będziesz drażnić ludzi pracy :)
I żaden "zamek", 28 to taka sobie liczba, preferuję liczby pierwsze, zatem ruszaj jeszcze na szlak :!
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-12-29, 09:08

To teraz czas na zacny początek 2016 ! :)

Ja zakończyłem 2015 ponurą wycieczka na dwa olbrzymy widokowe - 26 grudnia Wielki Kopieniec i Nosal.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-12-29, 10:41

Ludzi w schronie dużo?


Ludzi w schronie tyle, co błota na szlaku ;) Wieczorem w jadalni były takie tłumy, że ludzie nie mieli wyboru i musieli się do mnie dosiadać :dev

Zastanawiam się, czy po prostu nie wybrałam dwóch najbardziej rozjeżdzonych. Ten z Ochotnicy chyba jest szlakiem, którym wożono materiały na wieżę na Gorcu. Wybrałam go ze względu na polany po drodze, ale jest tam masakra ;) Ten z Turbacza do Nowego Targu nie wiem czemu jest taki... GOPR tamtędy jeździ, bo przejeżdżali obok mnie trzy razy ;D Pewnie to ich wina!:>

I żaden "zamek", 28 to taka sobie liczba, preferuję liczby pierwsze, zatem ruszaj jeszcze na szlak :!


Zamek, zamek. Na szlak ruszam dopiero w styczniu i mam nadzieję, że zrealizuję wszystkie pomysły ;)

Dobromił pisze:To teraz czas na zacny początek 2016 ! :)


Pogodo, dopisuj!

Dobromił pisze:26 grudnia Wielki Kopieniec i Nosal.


Nie wierzę, że ponurą. 26 przecież była piękna pogoda. Udowodnij fotograficznie! :>
Ostatnio zmieniony 2015-12-29, 10:42 przez nes_ska, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-12-29, 12:42

nes_ska pisze:Udowodnij fotograficznie! :>


Proszę Cię bardzo !!!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-12-29, 12:51

Hmm... Tatry i tak prezentowały się pięknie, ale faktycznie wydawało mi się, że powinna być piękniejsza pogoda ;) Wprawdzie byłam w domu, ale u nas świeciło piękne słońce. Choć to tak jak wczoraj z tym Turbaczem :P Zajechałam do Krakowa i lampa, a w Gorcach mgła, deszcz i świata nie widać ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-29, 16:11

A taką zarąbistą koszulkę (Szlak mnie trafi) można kupić (gdzie?) czy na zamówienie?
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-12-29, 16:31

W składnicy harcerskiej na wgl.pl :-P Zafundowałam sobie do munduru :P :dev
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-12-29, 17:34

Fajny szlak dojściowy przez hale, więc i w taką dziwną jesienno-zimową pogodę prezentuje się nad wyraz smakowicie! I ostatnio sporo rzeczywiście było tych krwistych zachodów słońca.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-12-29, 21:58

Aaa... Nie wiem, czy wiecie, ale to nie ludzie zniszczyli tę tablicę na Gorcu. To Daggett bawił się z Norbertem i przebił się przez nią przez przypadek :ops :rol

Obrazek
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-29, 23:25

nes_ska pisze:W składnicy harcerskiej na wgl.pl :-P Zafundowałam sobie do munduru :P :dev


Kupię sobie kiedyś, nawet nie są drogie :-)
Munduru już nie mam (wyobraź sobie, żem harcerzem był, przybocznym, aktywnie działającym) ale do nie służbowych strojów też pasuje :-)
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-12-30, 21:01

No bardzo fajne zamknięcie roku. :) Aż pozazdrościć :) Zdjęcia super.
Ja Już tylko chyba rozpocznę rok w górach.

Fajna koszulka ta Szlak mnie trafił. :D Też taką mam.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-01-02, 18:12

Nesss pisze:Szybciutko wybiegłam na wieżyczkę, podglądając co i rusz widoki :>
A fuj!

Nesss pisze:Nowy George ze swoim dinkiem też zrobił sobie zdjęcie.
A co się stało ze starym George'm, bo mi umknęło?


Nesss pisze:że ludzie nie mieli wyboru i musieli się do mnie dosiadać
Ilu zabiłaś wzrokiem? :D

Ładnie ;)

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości