Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Beskid Śląski - podejście nr ... ( ? )

Propozycje, zaproszenia i organizacja wspólnych wycieczek i wyjazdów w góry i nie tylko.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-03, 01:33

Jeżeli to będzie 9/10 to ja pewnie też.
Miło się będzie spotkać :)
Ale proszę zaproponujcie jakieś miejsce - takie, aby można się było pobawić we własnym gronie i nikomu nie przeszkadzać.

Może Pietraszonka ? Chociaż nie wiem jak tam teraz jest z zakazem spożywania.
Awatar użytkownika
ecowarrior
Posty: 99
Rejestracja: 2015-01-19, 00:07
Lokalizacja: Zdzieszowice/Opole

Postautor: ecowarrior » 2015-12-03, 12:56

Przede wszystkim jeśli zależy nam na miejscu, jak to ujęłaś - aby można się było pobawić we własnym gronie i nikomu nie przeszkadzać - to musiałby to być obiekt typu chatka studencka, a takie możliwości w B. Śląskim są raczej wykluczone. Mamy jedynie Pietraszonkę, gdzie można trafić na towarzystwo skrajnie abstynenckie, co części z nas na pewno nie będzie odpowiadało. Idąc tym tropem sugerowałbym zmienić pasmo zlotu na B. Mały bądź Żywiecki. Tam jest możliwość wyboru chatak bez liku.
Jeśli natomiast nadal trzymamy się B.Śląskiego to pozostają nam schroniska, z których ja bym się zdecydował na Błatnią bądź Chatę Wuja Toma.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-03, 13:24

ecowarrior pisze:Przede wszystkim jeśli zależy nam na miejscu, jak to ujęłaś - aby można się było pobawić we własnym gronie i nikomu nie przeszkadzać - to musiałby to być obiekt typu chatka studencka, a takie możliwości w B. Śląskim są raczej wykluczone. Mamy jedynie Pietraszonkę, gdzie można trafić na towarzystwo skrajnie abstynenckie, co części z nas na pewno nie będzie odpowiadało. Idąc tym tropem sugerowałbym zmienić pasmo zlotu na B. Mały bądź Żywiecki. Tam jest możliwość wyboru chatak bez liku.
Jeśli natomiast nadal trzymamy się B.Śląskiego to pozostają nam schroniska, z których ja bym się zdecydował na Błatnią bądź Chatę Wuja Toma.


Oba te miejsca są takie, że można tam spotkać również innych turystów, zwłaszcza zimą w sezonie narciarskim. A jak wynika z wydarzeń, które miały miejsce na Bereśniku - nie jest to dobra opcja. Zresztą w ogóle mam takie doświadczenia również z innych "zlotów", że należy je robić w miejscach, gdzie nikt nie przeszkadza.

A może chata na Zagroniu ?
Tam nie ma nakazu abstynencji, a dla mnie dodatkowy bonus, bo jeszcze tam nie spałam.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-03, 13:34

czyżby Chatę na Zagroniu włączyli teraz eksterytorialnie do Śląskiego? :o-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ecowarrior
Posty: 99
Rejestracja: 2015-01-19, 00:07
Lokalizacja: Zdzieszowice/Opole

Postautor: ecowarrior » 2015-12-03, 13:34

Co prawda najprawdopodobniej na Zagroniu będę z początkiem stycznia ale na Zlot wydaje się być odpowiednia. No i nieodległa komunikacja kolejowa wydaje się być dodatkowym argumentem :)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-03, 13:38

Pudelek pisze:czyżby Chatę na Zagroniu włączyli teraz eksterytorialnie do Śląskiego? :o-o


To było w odpowiedzi na propozycję Eco, który zaproponował Żywiecki lub Mały
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-03, 13:45

Jedyna chatka mniej wiecej z rejonu w ktorej jak sie ja wynajmie raczej nie spotka sie innych ludzi spoza zaproszonego grona to przychodzi mi do glowy Trzonka. Acz Zagron tez brzmi dobrze- dla mnie z podobnego powodu jak dla Basi!
Ostatnio zmieniony 2015-12-03, 13:46 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2015-12-03, 20:36

buba pisze:Jedyna chatka mniej wiecej z rejonu w ktorej jak sie ja wynajmie raczej nie spotka sie innych ludzi spoza zaproszonego grona to przychodzi mi do glowy Trzonka. Acz Zagron tez brzmi dobrze- dla mnie z podobnego powodu jak dla Basi!

Na Trzonce ( Beskid Mały) , na wiosnę robiliśmy inny, bardzo udany zlot. Więc tę lokalizację mogę śmiało polecić. Można wynająć całą chatkę tylko dla nas, w zimie ogrzewają kominkiem, abstynencji nie przewidują :). Chatką zarządza PTTK. Link tutaj:
http://www.andrychow.pttk.pl/chatka.html
Gdyby padło na Trzonkę podejmę się organizacji. Jedyny minus, to konieczność dojazdu PKS-em z Bielska-Białej. W okolicy nie ma PKP.
Ale np. taka chata Wuja Toma, czy Zagroń też są bardzo ciekawe :)
laynn

Postautor: laynn » 2015-12-03, 23:04

Jak będę jechał to autem, więc ewentualnie mogę czy to po drodze zgarnąć, czy z pod dworca pkp np w BB.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-12-04, 08:07

Ja też na pewno jadę wozem, jak zwykle 4 miejsca oferuję.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2015-12-04, 23:33

Dołączam się do kolegów laynn i bton1 :). Mogę podrzucić autem na zlot z okolic Bielska-B. Obojętnie czy to będzie na Trzonce, Zagroniu czy gdzieś indziej ( byle w rejonie Beskidu Żywieckiego. Małego lub Śląskiego )
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-12-11, 08:03

Witajcie. Aż miło patrzeć jak moja propozycja trasy po skalnym Beskidzie i ewentualnego spotkania w Browarze przekształciła się w plan Zlotu :) Jestem za, pasuje mi 9/10.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-12-11, 09:06

No to chyba 9/10 pasuje największej ilości pogłowia. Co z miejscówką?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-11, 12:00

To może jednak ta Trzonka. Jest dość blisko i dojazd nawet bez samochodu jest OK, poza tym parę osób oferowało podwiezienie z Bielska-B.

Sama kiedyś tam byłam na jakimś "zlocie" zimą, jak się napali w kominku to w całej chacie jest cieplutko.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-11, 12:07

Dobromił pisze:Witajcie.

Witaj ;) Gdzieś Ty był jak Cię nie było?

Szansa na styczeń wciąż jest, zależy jak długo będzie trwał proces decyzyjny ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości