Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-09, 21:25

No wiadomo najbardziej większą z nas szokują trzy nazwiska, chociaż dla mnie najlepszym hitem jest spec od lotnictwa Antoni w MON.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-11-09, 23:42

Putin to już chyba trzeciego szampana otwiera.
Awatar użytkownika
ŚlepyPaweł
Posty: 38
Rejestracja: 2015-09-23, 10:06
Lokalizacja: Pasmo Łososińskie

Postautor: ŚlepyPaweł » 2015-11-10, 11:06

ziaro pisze:No wiadomo najbardziej większą z nas szokują trzy nazwiska, chociaż dla mnie najlepszym hitem jest spec od lotnictwa Antoni w MON.

Powiem szczerze staram się dystansować od polityki i żyć swoim życiem, jednak na które wielki wpływ mają Ci których wybieramy i oprócz oddanego głosu niestety nie mam większego wpływu. Ta nominacja mnie rozwala, gro wyborców którzy oddali głos na Pis zostało zrobione w bambuko. Jeszcze parę dni temu pani niedoszła a przyszła premier zapowiadała, że na pewno na tym stanowisku nie będzie tego pana. Refleksja nasuwa się sama, że i tak stery rządu będzie trzymać kto inny, można rzec "sami wiecie kto" jak w Harym Potterze, tylko za weneckiego lustra.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-10, 11:18

Wszystko zgodnie z planem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-10, 11:19

Trójca Świetna :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-10, 15:09

Tekstów kosmitek i kosmitów nie będę komentował, ale tu zrobię wyjątek.

ŚlepyPaweł pisze:Ta nominacja mnie rozwala, gro wyborców którzy oddali głos na Pis zostało zrobione w bambuko.


"Macierewicz w wyborach startował w okręgu piotrkowskim, gdzie cieszył się największym poparciem. PiS zdobył tam aż 44,66 proc. głosów, z czego aż 11,3 proc. poparcia (33 960 osób) należało do nowego szefa MON. Warto podkreślić, że w poprzednich wyborach wiceprezes partii również był liderem w okręgu nr 10. Wówczas głosowało na niego ponad 41 tys. wyborców.

Podobnie wygląda sytuacja Zbigniewa Ziobry, który startował w wyborach do Sejmu w Kielcach. Pomimo ostatniego miejsca na listach PiS nowy minister sprawiedliwości osiągnął najlepszy wynik w swoim okręgu zdobywając aż 12898 głosów. Zwycięstwo było wyjątkowo prestiżowe, bowiem pokonał w Kielcach jednego z głównych działaczy PO - Grzegorza Schetynę. Na obecnego szefa MSZ głosowało 11948 wyborców. "
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 15:10 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-10, 15:21

gdyby zagłosowało na niego trochę więcej osób w okręgu piotrowskim to niechybnie od razu zostałby papieżem. Robert miałby wtedy dostęp do naprawdę wielkich snickersów!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-10, 15:24

Znamienne, że zwolennicy demokracji chwalą ją tylko wtedy gdy ludzie głosują po ich myśli.
W przeciwnym wypadku okazuje się, że do wyborów chodzą tępaki co to nie powinni mieć prawa głosu :D
Wiem, że nic nie wiem.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-10, 16:36

Słusznie, działa to oczywiście w dwie strony. Ale jak widać po ujadaniu kundelka, niektórym ciężko to zrozumieć.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-10, 18:10

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-10, 18:12

jak wiadomo powstanie nowych województw w znaczący sposób obniży wydatki budżetowe na administrację i urzędników. Po prostu tanie państwo trwa nadal.

A mówiąc poważnie to argumenty dla nowych województw czasem są zabawne... BB żali się, że odstaje od Katowic czy Krakowa - tak choćby w czach swojego województwa nie odstawało. Z dzieciństwa pamiętam, że jadąc w Beskidy bez znaków wiedziałem, kiedy się zaczyna województwo bielskie, bo autem zaczynało trząść :D

Niektórym naprawdę się wydaje, że stolica województwa to kura znosząca złote jajka - tak, dla urzędników i tylko dla nich. Opole z własnym województwem nie stało się konkurencją dla GOP-u i Wrocławia, a z każdym kolejnym rokiem widać, że to województwo jest nieporozumieniem - jako małe, z niewielką liczbą ludności z reguły jest kompletne ignorowane przez silniejszych. Nawet posłowie z województwa robili co każe centrala, mimo, że dla województwa to było mało korzystne. Siedziby głównych firm i tak uciekają do większych ośrodków. Jedynie urzędnicy się cieszą - w końcu urząd wojewódzki i marszałkowski to jest to, zwykli obywatele nie mają z tego nic, a nawet gorzej, gdy region jest pomijany przy rozdziale pieniędzy z W-wy.

Zamiast zlikwidować małe i słabe województwa jak właśnie opolskie czy choćby lubelskie/świętokrzyskie, to chce się tworzyć nowe, równie niewydolne. Częstochowa nie chce z Katowicami - Katowice z nimi też nie, więc niech się dołączy do Kielc. BB nie chce (w końcu to tzw. Podbeskidzie, twór tak samo kuriozalny jak tzw. Podkarpacie), to zapraszamy do Krakowa.

Co najśmieszniejsze z BB to nie przypominam sobie aby np. Cieszyn, Skoczów czy Czechowice pragnęły z powrotem stać się częścią woj. bielskiego... ale nie sądzę aby PiS brał pod uwagę opinie mieszkańców, podobnie zresztą jak kiedyś ekipa Buzka. A do częstochowskiego to nawet chcą przyłączyć tereny zamieszkałe przez mniejszość niemiecką - faktycznie, z medalikorzami to mają bardzo wiele wspólnego :D
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 18:23 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 19:26

Teraz to każdy chce mieć swoje województwo. Może znowu powróćmy do tych bodajże 49 i będzie okey.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-10, 19:46

ja bym poszedł dalej - w każdym powiecie jedno województwo :!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 19:56

Pudelek pisze:ja bym poszedł dalej - w każdym powiecie jedno województwo :!

To już byłaby jakaś katastrofa rządowa. Więcej urzędników niż mieszkańców. :P
#ziaronaszlaku
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-11, 10:06

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości