Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Na Gorc w Gorcach

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Na Gorc w Gorcach

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 09:52

Jako, że ostatnio byłem u rodziny na obrzeżach Beskidu Wyspowego i Gorców a nawet bliżej już Gorców. Jako, że ostatnio w Gorcach pojawiły się nowe wieże widokowe. Jako, że mając rzut beretem na Gorc. Tam właśnie się wybrałem.

Z rana lekki przymrozek, lecz podczas dnia pogoda cud malina. Na Gorc wybrałem się z Rzek inaczej zwanego Przysłopem Lubomierskim. Auto zaparkowałem koło pięknego sklepu, który wiadomo okazał się cukiernią, chociaż przy tak małej ilości towaru można w to zwątpić.

Na Gorc wyruszyłem niebieskim szlakiem. Trasa generalnie góra - dół, bowiem miał to być jedynie lekki spacerek ku wieży widokowej by oglądnąć, co to za cudo wybudowali.

Na szlaku spokojnie. Wręcz bardzo. Chociaż godzina była po 9.00 to początkowo nikogo nie spotkałem. Dopiero za Nową Polaną spotkałem sporą 5-cio osobową grupę młodzieży, która delektowała się widokami na Tatry. Ja aż tyle uwagi tam nie poświęciłem gdyż byłem przekonany, że u góry będzie znacznie lepiej. Po pewnym czasie moja teza się potwierdziła.

Powoli, spokojnie, bez pośpiechu dotarłem na szczyt a moim oczom ukazała się ona. Piękna, drewniana, dość wysoka wieża. Gdy znalazłem się pod wieżą, na szlaku pojawiły się 2-wie panie w dość średnim wieku. Po zdobyciu Gorca, przyszła pora na zdobycie wieży. Przyznaje schodów nie liczyłem. Z góry widoki obłędne. Tatry, Beskid Wyspowy jak na dłoni. Nie trzeba być wielkim znawcą tematu by beskidzkie Wyspy wymienić z nazwy, bowiem tak są charakterystycznie położone.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
#ziaronaszlaku
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-10, 10:15

Ładne widoczki i Tatry świetnie się prezentują. :-o
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-10, 10:32

Te mgiełki pomiędzy szczytami...Fajne.
Awatar użytkownika
ŚlepyPaweł
Posty: 38
Rejestracja: 2015-09-23, 10:06
Lokalizacja: Pasmo Łososińskie

Postautor: ŚlepyPaweł » 2015-11-10, 10:41

Widoczki ekstra, można się rozmarzyć. Pomysł z wieżami widokowymi też jest bardzo fajny, ale.... właśnie zawsze jest jakieś ale. Pod koniec października dreptałem na Lubań i tam jest taka sama wieża, niestety trasa od Krościenka rozryta i szeroka droga. Trochę to traci charakter i sprawia mniejsze zadowolenia z pieszych wędrówek. Patrzeć tylko jak na szczyt będą turysty walić całymi tabunami swoimi pojazdami mechanicznymi, ale mam nadzieję że tak nie będzie.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-11-10, 11:08

Nooo, zdecydowanie więcej widać z wieży. To znak, że trzeba wrócić :)
Dobrze trafiłeś z pagoda I widocznością!
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-10, 14:32

Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-10, 14:44

Vlado pisze:Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)


Skąd u Ciebie ta mowa nienawiści .... :-(
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2015-11-10, 14:49

Ładne mgiełki w dolinach. Jeszcze jakby tak o świcie lub o zmierzchu to byłaby poezja ;)

Vlado pisze:Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)

Ja tam nie mam nic przeciwko stawianiu takich wież widokowych. Przynajmniej nie wali po oczach stalą i szkłem ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 14:49 przez Robert J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-10, 15:38

Dobromił pisze:Skąd u Ciebie...

Pokrzyczelim, pokrzyczelim i już jest pięknie...

bton1 pisze:Rozbój w biały dzień:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... LokKrakImg


wiesci-z-gor-vt81,690.htm
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 15:55

bton1 pisze:Nooo, zdecydowanie więcej widać z wieży. To znak, że trzeba wrócić :)
Dobrze trafiłeś z pagoda I widocznością!

Ostatnio właśnie pogoda przez kilka dni była bardzo fajna. Przyznam się, że gdyby pogoda nie była pewna to bym się nie wybrał.

Co do szlaku - fakt, że pod szczytowa końcówka jest mocno zaorana przez koła samochodów lecz biegną one w innym kierunku niż ten z którego przyszedłem.

Z wypowiedzią, że nie kłuje w oczy metalem się zgadzam. Wieża jest fajnie wykonana i nawet komponuje się w uroki tego szczytu. Na górze jeszcze pozostała koparka.

Wieżę na Lubaniu też kiedyś odwiedzę.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-11-10, 15:56

Vlado pisze:Pokrzyczelim, pokrzyczelim i już jest pięknie...


Popodziwiamy widoki I będziemy obalać zgodnie z umową :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-11-10, 16:10

Te, Błażeju, poczekaj aż ja zobaczę! Postaram się to zrobić późną jesienią/wczesną zimą i wtedy możemy obalić cokolwiek ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 16:54

nes_ska pisze:Te, Błażeju, poczekaj aż ja zobaczę! Postaram się to zrobić późną jesienią/wczesną zimą i wtedy możemy obalić cokolwiek ;)

Zimą też może być dość ciekawie :) Miejsce na nocleg na wieży też w kilku miejscach jest ciekawy.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-11-10, 18:13

Chyba żartujesz z tym noclegiem. Ja bym została soplem po takiej przygodzie. Zimuję tylko w budynkach, brrrrr ;) Poza tym tak się zastanawiam....czy w ogóle ruszę się gdzieś w góry tej zimy ;p
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 19:02

nes_ska pisze:Chyba żartujesz z tym noclegiem. Ja bym została soplem po takiej przygodzie. Zimuję tylko w budynkach, brrrrr ;) Poza tym tak się zastanawiam....czy w ogóle ruszę się gdzieś w góry tej zimy ;p


Kolejna, której przeszkadza to, że zimą jest zimno. :P
#ziaronaszlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości