Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-09, 17:50

R0BERT pisze:Niestety sporo ludzi nie dorosło do wolności słowa, prostym sposobem jest wyrzucenie tematów religijnych i politycznych z forów, ale tutaj wyraźnie jeszcze nie doszło do tego


typowa pisowska wolność słowa - wyrzucamy to co dla nas niewygodne :lol w końcu dla prawdziwych patriotów wolność słowa kończy się tam, gdy ktoś się z nimi nie zgadza :hah8

Tak się dać podpuścić... jak Szydło :)

wybory minęły, a oni nadal mają słabe nerwy - może boją się, że Macierewicz z powrotem zabierze ich w kamasze i wyśle gdzieś umierać za Hamerykanów? :zso
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-11-09, 18:38

Urokliwa kapliczka z niebieskiej zardzewiałej beczki po lakierze znajduje się w Beskidzie Makowskim, na żółtym szlaku schodzącym z Koskowej Góry do Makowa Podhalańskiego, gdzieś mniej więcej w połowie drogi, po prawej stronie.

Mnie też się ona podoba, chociaż z drugiej strony jest to najbrzydsza kapliczka jaką kiedykolwiek widziałem. Jej brzydota jest dla mnie dowodem szczerości intencji. Być może czasem jest tak, że Artysta robi kapliczkę nie tylko aby chwalić Pana, ale aby ludziom pokazać swoje zdolności... tutaj na pewno tak nie było ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-11-09, 18:46

Pudelek pisze:wybory minęły, a oni nadal mają słabe nerwy

Kolega z pracy, co na Pis głosował, dopiero dzisiaj się zaczął denerwować, jak ogłosili, że Antek będzie ministrem. Myślał, że go wkręcam, nie uwierzył, dopóki nie sprawdził w necie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-09, 18:56

nie tak dawno rozmawialiśmy tutaj właśnie o Macierewiczu i cezaryol pisał:
kim ten człowiek byłby i kogo by obchodziło co mówił ostatnio w USA, gdyby dziennikarze się nim nie interesowali?


a przecież każdy kto choć trochę śledzi polską politykę wie, że ten człowiek od zawsze jest jednym z najważniejszych w partii i każda wypowiedź palnięta nawet gdzieś daleko powinna być odbierana na poważnie, bo współdecyduje o jej linii...

teraz zapewne zacznie od przeorania ostatnich kontraktów zbrojeniowych, aby w kolejnych wygrały produkowane w zaprzyjaźnionych zakładach z zaprzyjaźnionymi związkowcami...

inna sprawa, że Gowin, który miał mieć MON, na czym w ogóle się nie znał i to przyznawał, dostał uczelnie wyższe. Ciekawe czy zreformuje je tak, jak sądy, w których burdelu po nim nie pozamiatano do tej pory? :lol Ale to jednak do innego tematu ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-09, 18:59 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-10, 10:10

Dobromił pisze:Zapłacisz potrójną stawkę na pielgrzymce.


Jestem póki co bezrobotny, więc wnoszę o jakąś ulgę. ;)

Co do reszty, to za bardzo nie widzę potrzeby uznawania polityki i religii, jako tematu tabu. Po pierwsze: jedno z drugim się jak najbardziej przenika. Po drugie: podobno religia, to prywatna sprawa każdego i też chciałbym, żeby tak było, ale tak nie jest. Skoro sama nam się afiszuje na wielu krokach i etapach naszego życia, czy to w szkole, TV i innych mediach, to nie wiem dlaczego tak usilnie niektórzy próbują przekonywać, żeby o tym nie rozmawiać, skoro jak dla mnie zrobiła się z tego sprawa publiczna. Co do polityki, to tu wcale nie ma możliwości obnoszenia się z tym tylko prywatnie, bo to ma wpływ na każdego, niezależnie czy ktoś się tym interesuje czy nie, bo poprzez jakieś tam decyzje polityków, jutro połowa z nas może nie mieć co jeść na przykład. Dlatego nie rozmawianie o tym, to dla mnie takie zamiatanie sprawy pod dywan i udawanie, że nic się nie dzieje. Poza tym na innych forach, na których się tego zabrania, jest tak jakoś bardzo sztywno z tego powodu. ;) Jak dla mnie to właśnie musimy się nauczyć o tym rozmawiać, bez większych emocji i to jest rozwiązanie problemu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-10, 14:25

Vision pisze:Jestem póki co bezrobotny, więc wnoszę o jakąś ulgę. ;)

Musza Ci z cepra przyfanzolić bo nie wytrzymie;)
Tak, dostaniesz ulgę w postaci 70% podatku od ukrytych dochodów :D

Vision pisze:Jak dla mnie to właśnie musimy się nauczyć o tym rozmawiać, bez większych emocji i to jest rozwiązanie problemu.

A o taką mądrość to ja Ciebie nie podejrzewałem;)
I to nie jest kpina tylko komplement ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 14:27 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-11-10, 14:55

Vlado pisze:Vision napisał/a:
Jestem póki co bezrobotny, więc wnoszę o jakąś ulgę. ;)

Musza Ci z cepra przyfanzolić bo nie wytrzymie;)
Co to znaczy bezrobotny :? :!
Gdzie spojrzeć, to wszędzie bajzel. Dopóki jest coś do zrobienia, to nie ma mowy o bezrobociu!
Nawet w skrajnym przypadku braku kwalifikacji, to trafisz ręką do buzi? Jeśli tak, to możesz być degustatorem - niektóre firmy za to płacą!
Zresztą oferowałem robotę /także na sezon zimowy, kilka ha do przecinki; siekiery, stihlki, piły posiadam/, bo miejscowi do roboty nie są skorzy, jeśli z GOPS za free mogą dostać 500 zeta. A gdyby przez przypadek się z tym szybko uwinięto, to gdzieś jest chomąto i pług, by przeorać odłogi - jednocześnie zaoszczędzisz na wyjściach na fitness - same plusy :)

Edit: jak wrócisz do Tych, to dopiero poczujesz ulgę :)
Chyba jestem człowiekiem starej daty - to teraz uczą ze specjalizacją "na bezrobotnych"? :)
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 15:07 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-10, 15:13

Pudelek pisze:
typowa pisowska wolność słowa


Typowe postkomusze bredzenie, kto nie z nami ten pisowiec, jesteś prawie tak kumaty, jak kolega od oczojebnych fotek dowcipny :usm .
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 16:57

Foty pierwsza klasa z tego wypadu. A rejon jak najbardziej ciekawy widokowo. :)
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-11-10, 16:59

R0BERT pisze:jesteś prawie tak kumaty, jak kolega od oczojebnych fotek dowcipny
Zdobyłeś się w końcu na słowa uznania względem współrozmówców. Przyznam, że skonstruowałeś bardzo wysublimowany komplement... taki lekko skryty i nieoczywisty, a jednocześnie inteligentny i jednoznaczny. Ciężko było? Chyba nie. Szacunek.

p.s.
Musisz mieć spore powodzenie u kobiet z takim gadanym.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2015-11-10, 17:19

sprocket73 pisze:Musisz mieć spore powodzenie u kobiet z takim gadanym.
U moherowych beretów :haha .
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-10, 18:14

Vision pisze:Co do reszty, to za bardzo nie widzę potrzeby uznawania polityki i religii, jako tematu tabu.

najbardziej zabawne, że usunięcie polityki i religii z rozmów postuluje gość, który wypowiada się praktycznie tylko o polityce i religii :D

sprocket73 pisze:Musisz mieć spore powodzenie u kobiet z takim gadanym.

jak każdy prawicowy kryptogej
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 19:03

Trochę się zrobił offtop w tym temacie Rysiankowym.
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-10, 21:52

ziaro pisze:Trochę


:D :lol :v :fajka :usm :hah8 :sm5 :hah3
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-10, 21:59

buba pisze:
ziaro pisze:Trochę


:D :lol :v :fajka :usm :hah8 :sm5 :hah3

No co? :P
#ziaronaszlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości