Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sport

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-14, 10:13

Islandia (kraj jeden z najpiękniejszych na świecie ) , ale mi się to kojarzy z kabaretem ( Pod Wyrwigroszem ) .
Sparafrazować można : ..." Islandia , to bardzo mały kraj , ja nawet nie wiem czy oni 11 zawodników mają "... :)
Jedyne co mi się marzy z mistrzostwami to żeby nie było jak często .... wszyscy się biją a i tak wygrywają Niemcy ..... a reszta wyjdzie " w praniu " .
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-14, 12:37

ceper każdy się jara czym chce. Niektórzy swą głupotą i niby bogactwem.
Wyobraź sobie, że twoje wypociny są o wiele gorsze do czytania od najgorszego tabloidu.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-14, 13:06

laynn, nie jestem dziennikarzem, ale witaj w gronie ponad 90% społeczeństwa, które nie tylko czyta tabloidy :)
Czy naprawdę natura pokarała aż tyle osób i to tak złośliwie. Chyba wiecie, gdzie sportowcy i pseudoartyści mają swych fanów, zaś wybrańcy narodu wyborców. Nie? To pracuj dalej za NW i głosuj na żłobów przy korycie, ciesz się życiem i z pewnością świat nabierze kolorów.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-14, 13:49

Polacy.
Nic się nie stało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-14, 14:10

laynn pisze:Wyobraź sobie, że twoje wypociny są o wiele gorsze do czytania od najgorszego tabloidu.


laynn, jak przeczytałem Twój komentarz do "przebłysku" cepra to przypomniała mi się opowieść mojego starego ( rocznik 66 :) ) brata, ze studiów budowlanych. Opisał jak zwykle reagowali na natrętnych kolegów, męczących ich swoimi mądrościami i epokowymi odkryciami. Gadał taki jeden z drugim, męczył, nudził, bełkotał bez sensu i celu, itd ... A co robił "słuchacz"? Odwracał się do pieniacza, patrzył odpowiednio i spokojnie mowiL : "Słucham cię jak Jurka Połomskiego". Natręt oddalał się w galopie.

I tak mi się skojarzyło - "Zauważam cię jak cepra".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-14, 14:14

No ja generalnie nie czytam, takich maluczkich, jak i nie głosuje na nikogo. Skojarzenie Dobromile dobre. Jak i porównanie.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-14, 14:18

No to na zdrowie. I czas na Czechów i Walijczyków.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-14, 22:02

laynn pisze:Ja nie chcę sugerować, że jesteśmy bardzo mocni, ale po pierwsze to Niemcy mają więcej od nas porażek.

Niemcy na porażki mogą sobie pozwolić - z dwoma awansowali z pierwszego miejsca. Holandia... cóż, to chyba największa sensacja.

Dobromił pisze:A może po prostu następuje zmiana na "szczytach" ? Oczywiście nie sugeruję tu, że w finale ME zagra Islandia z Polską ale po drodze różnie może być.

e no, bez przesady :D Poza Holandią wszystkie czołowe drużyny awansowały... trzeba pamiętać, że niemal w każdych ME lub MŚ uda się wskoczyć jakimś przeciętniakom - a to Słowenii, a to Łotwie, a to Słowacji... teraz jest ich więcej, bo jest więcej drużyn. Mogę się jednak założyć że do ćwierćfinału żadna z tych nowych "potęg" nie awansuje, choć do II rundy może się zdarzyć, gdyż awans da już prawdopodobnie jedno zwycięstwo w grupie :rol

ceper pisze:Czy przypominacie sobie "szlachetną paczkę" z "lewym" oraz z kadrą siatkarzy?

nie pamiętam. Pierdołami się nie interesuję. Zresztą to projekt prywatnego Stowarzyszenia, więc niech angażują kogo chcą i za ile chcą...

Chyba wiecie, gdzie sportowcy i pseudoartyści mają swych fanów, zaś wybrańcy narodu wyborców

Swoją drogą - mamy tutaj jakiś fanów sportowców? :)

Słucham cię jak Jurka Połomskiego

nie obrażajmy Połomskiego, jemu coś w tam w życiu wyszło :)
Ostatnio zmieniony 2015-10-14, 22:06 przez Pudelek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-14, 23:06

Gdzie mi tam do Połomskiego, to przecież prawdziwy artysta. Wprawdzie nie taki jak Pudelek ze swą ekipą, ale znany i lubiany. W związku z wstępnie planowanym zlotem w Sudetach, wskaż Pudelku kilka sudeckich obiektów, w których potraktowano cię tak brzydko jak w beskidzkich, w których będziesz mógł otrzymać rozgrzeszenie i złożyć obietnicę poprawy.

Dobromile, sądzę, że w główce masz równie dobrze poukładane jak albumy ze zdjęciami. Nie podejrzewam sklerozy, ale jestem pod wrażeniem dobrej pamięci, aby zapamiętać, w którym albumie masz jakie zdjęcia. Chyba że nie tylko albumy są puste... :(
Biedak jestem, więc tych albumów mam mniej i od kilku lat niewiele wywołuję zdjęć, ale znalazłem czas, by utworzyć naklejki na każdy album + "spis treści" na drugiej stronie, kiedyś wujek Alzheimer przyjedzie, ale mnie nie zaskoczy :)
Koniec OT, teraz wątek sportowy: kupię szalik i kapelusz w barwach narodowych i będę kibicować bez przerwy, bo oglądać ani słuchać transmisji mi się nie chce, ale podyskutować mogę :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-15, 07:58

Pudelek pisze:e no, bez przesady Poza Holandią wszystkie czołowe drużyny awansowały... trzeba pamiętać, że niemal w każdych ME lub MŚ uda się wskoczyć jakimś przeciętniakom - a to Słowenii, a to Łotwie, a to Słowacji... teraz jest ich więcej, bo jest więcej drużyn. Mogę się jednak założyć że do ćwierćfinału żadna z tych nowych "potęg" nie awansuje, choć do II rundy może się zdarzyć, gdyż awans da już prawdopodobnie jedno zwycięstwo w grupie


E no, zobaczymy :D Pamiętasz jak daleko ;) w ostatnich MŚ dotarli Hiszpanie ? A i sam zauważyłeś gdzie są teraz ich pogromcy. Kto wie co będzie za rok ... Zwłaszcza, że przed gośćmi, którzy wywalczyli te awanse cały sezon czyli tak z 33 okazje do poważnych kontuzji i zmian w składzie.

Co do Niemców - dwie porażki, inne mecze też nie najlepsze - schyłek Mistrzów ? ;)

Pudelek pisze:Pierdołami się nie interesuję.


Co do pierdół i całej tej medialnej ( oczywiście chwilowej ) szopki po awansie. Od lat podchodzę do piłki nożnej na spokojnie. Lubię ten sport, kilkanaście lat latałem po bramkach na okolicznych boiskach, do tej pory raz za czas jeżdżę na mecze Wisły Kraków, po prostu jestem zwykłym kibicem. I kompletnie nie obchodzi mnie to co jest "w okolicy". Odrzucają mnie rozpoczęcia Mundialu, odrzucają mnie zakończenia, to mistyczne pierdolenie o duchu sportu zawartym w pląsających na murawie tancerzach. Nie zwracam uwagi na "fachowców" bełkoczących w programach śniadaniowych, lekceważąco słucham wynurzeń np Kukiza i Olejnik o Lewandowskim, widzę ale nie zauważam celebrytów i polityków na trybunach, teksty o Borubarach zwykle zapominam po 2 dniach. Wynurzenia życiowych frustratów o tym ile ktoś za coś zapłacił, okraszone bełkotem o głosowaniu, zostawiam tam gdzie frustratów - na życiowym śmietniku. Wiem , że akcje w stylu :

"Często mówi się o rozdziale państwa i kościoła. A ja byłbym jeszcze za rozdziałem państwa i sportu. Wczoraj do szatni piłkarzy wszedł prezydent Andrzej Duda, który – umówmy się – nigdy za fana sportu nie uchodził. Każdy lubi się ogrzać przy sukcesie, więc Duda też.

Niestety, kiedy kilka tygodni temu PZPN poprosił tzw. Pierwszą Damę (mówiąc po ludzku – żonę prezydenta) o objęcie patronatem turnieju „Z podwórka na stadion”, to odpisała – tak w skrócie – żeby dać jej spokój. I że sama będzie sobie wybierać patronaty. „Z podwórka na stadion” to jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Europy, fantastyczna inicjatywa, rozrastająca się z roku na rok. Pani Duda nie chciała jednak mieć z nim nic wspólnego, nie chciała, by jej nazwisko było z turniejem łączone. A skoro w poważaniu miała turniej, służący szkoleniu przyszłych reprezentantów kraju, niech teraz prezydencka para „odstosunkuje się” od reprezentantów aktualnych? To byłoby fair."

"AKTUALIZACJA: Dostałem telefon z kancelarii prezydenta z informacją, że prezydent obejmie patronat nad turniejem „Z podwórka na stadion”. Nie jego żona, ale właśnie on."

za weszlo.pl

będą zawsze. Każdy chce się ogrzać w ciepełku chwilowej sławy.

Ale co w tym jest najważniejsze ? Sam sport. Pozbawiony powyższej otoczki i powyższego bełkotu będzie dalej wspaniały i przyciągający na stadiony tysiące ludzi ( oczywiście nie na każdy mecz polskiej ekstraklasy :D ) oraz miliony przed telewizory. Sponsorzy zawsze będą, kolejne pokolenia "Lewych", "Fabianów" i Krychowiaków się pojawią.

A frustraci i fachowcy - do pola, rolnicy szukają taniej siły roboczej.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2015-10-15, 10:02

Dobromił pisze:A frustraci i fachowcy - do pola, rolnicy szukają taniej siły roboczej.
A cepery do cepów :haha .
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-10-15, 10:21

Dla zachowania równowagi w przyrodzie siatkarze odpadli w ćwierćfinale ME ze Słoweńcami..
Także w odpowiedzi na dzień euforii dostajemy dzień masakry.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-15, 10:24

bton1 pisze:ze Słoweńcami..


W ramach zemsty pojadę tam w przyszłym roku.

bton1 pisze:dzień masakry.


Masakra w Dniu Świętego Nauczyciela.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-15, 11:17

Tatrzański urwis pisze:Dobromił napisał/a:
A frustraci i fachowcy - do pola, rolnicy szukają taniej siły roboczej.
A cepery do cepów :haha .
Urwisie, nie zrozumiałeś skrótu myślowego Dobromiła.
To odpowiedź z dłuuugim opóźnieniem (w terminologii urzędniczej brzmi to "niezwłocznie") na mój wpis (polemika z bton1), w którym oferowałem zatrudnienie wybitnym jednostkom (Dobromił się do nich też zalicza), ale mającym problem z zatrudnieniem. Wspomniałem w nim też o ekonomie z batem, aby poprawić wydajność pracy... :)

Urzędasy nie mają o wielu rzeczach pojęcia, dziś pouczyłem telefonicznie dwie osoby (pracownika i kierownika działu ewidencji ludności w stolicy), że ustawa o ewidencji ludności z 2010 roku ma niższy priorytet niż ustawa z dnia 25 marca 2011 roku o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. Nr 106, poz. 622 z późn. zm.). Redukcja obowiązków administracyjnych nałożonych na obywateli i przedsiębiorców ma służyć ułatwieniu kontaktów z organami administracji rządowej i samorządowej. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów, jeżeli znane są one organowi z urzędu lub możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
- posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
- rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej wymiany informacji z innym podmiotem publicznym na zasadach określonych w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Wątek naukowy: Einstein zabrał głos w sprawie wszechświata i chyba urzędników, przy czym w sprawie wszechświata nie był do końca pewny.

I wątek sportowy: dobrze sierotom, może wezmą się do uczciwej pracy :)

Do laynn: nie czytam tabloidów, chyba że zaliczają się do nich "Gazeta Prawna" i "Angora" ;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-15, 11:19 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-15, 12:16

Krzyś66 pisze:Islandia
- Polska, 13 listopada.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości