Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 13:54

w Tatry, bo o tym głównie wałkujemy, to najbliżej mają typki z Małopolski - zarówno tej historycznej, jak i wojewódzkiej ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-08-19, 14:05

Dobromił pisze:od kilkunastu lat płacę podatki, składki zdrowotne, zus - owskie i inne
Jako urzędnik nie generujący nic przydatnego dla obywateli (wynika to z definicji urzędnika), czyli przeżerasz owoce pracy wielu obywateli (w tym górników, mundurówka, do których dopłaca szary lud) oddawane pod przymusem w formie różnych podatków i od tego płacisz ZUS i podatki. Śmieszne i smutne...
Chętnie ukradłbym (inaczej nie można tego nazwać) z milion i zapłacił od tego jakieś podatki :!
Vlado pisze:PTTK też ubezpiecza członków
kwota ubezpieczenia niska, więc w przypadku akcji ratowniczej musiałbyś dopłacić różnicę nawet kilkadziesiąt tys. zł
Vlado pisze:No i przecież ZUS też pobiera ode mnie składkę na ubezpieczenie wypadkowe...
W związku z wykonywaną pracą, nie dotyczy to turystyki
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 14:08

ceper pisze:Śmieszne


Te, cepie, w jakim zespole disco - polo dajesz głos ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-08-19, 14:28

Ceper Maiden.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-19, 15:28

Pudel to tatrofob. :)

Co do butów, to ja tam nic do tego nie mam, w czym kto chodzi, ale w tym przypadku, sam osobiście bym TOPRu nie wzywał i jednak zszedł choćby na boso. Chociaż też pewności nie mam, czy pod drodze nie rozciąłbym sobie nogi, albo coś innego i tez bym musiał ten TOPR wezwać. Z drugiej zaś strony szlak tam taki łatwy wcale nie jest i koleś faktycznie mógł się bać, że nie da rady. Nie wiadomo też jakie miał buty i jak to się dokładnie stało, więc ciężko cokolwiek oceniać.

Co do akcji płatnych akcji ratunkowych, to już tu jest obszerny temat o tym, ja jestem zdecydowanie na nie.
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 15:43 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-08-19, 17:25

Viz, Ty kiedyś dałeś taki fajny patent na tanie i wygodne buty górskie... Można zastosować, jak Ci podeszwa odpadnie. Pamiętasz? Trzeba mieć tylko butelki po mineralnej. :dev
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-19, 19:38

Owszem, dlatego zawsze noszę tak dużo butelek wody, w razie czego mam ultra lekkie buty zapasowe.

Obrazek

Trzeba polecić TOPR'owi aby wozili dla takich delikwentów. ;) Swoją drogą, na Pilsku miałem siły, byłem w miarę suchy i nie byłem jakoś bardzo wyczerpany, bez problemu te 20 minut do tej GORR'ówki bym przeszedł, ale skorzystałem z podwózki skutera. Niestety nie miałem też żadnego ubezpieczenia, skorzystałem z tego jak z darmowej taksówki. Zastanawiam się czy nie powinienem jednak udać się do weterynarza i dać się uśpić.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-19, 19:44

Buty bardzo dobre . Ale chyba trzeba wybierać butelki mocno karbowane , wtedy protektor będzie mocniejszy . A i dla kobiet butelki w kolorze róż .
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-08-19, 20:07

No nie wiem czy na moje szłapy by takie założył,chyba że te po 5-cio litrowej wodzie. :D
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-20, 11:29

ceper pisze:owoce pod przymusem chętnie ukradłbym z milion i zapłacił

Drogi Ceprze, moja krótka wypowiedź miała sens tylko w całości.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-20, 16:19

Aaa, to tutaj Zwierz narozrabiał ;)
Dobromił pisze:Po prostu drażni mnie to , że prawie zawsze wytykasz Polsce minusy. Tak jakbyś specjalnie nie widział plusów.
Ale on tak miał od zawsze! (w tym właśnie temacie toczymy niekończące się boje :usm )
Niedawno było już ciutkę lepiej, ale widocznie ostatnio znów się Pudlowi pogorszyło ;P
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-21, 14:20

Pudelku, jeśli mogę zapytać, a Ty jesteś taki prawdziwy Ślązak, czy przyszywany ze wschodu?

Pudelek pisze:Tak, Polska pod wieloma względami to ch...wy kraj, a sąsiednie lepsze. Możesz się pogodzić z tym, że ktoś tak może myśleć, albo możesz zabawić się w jedynie słusznych i narzucać swoją opinię ;)

Miałem okazję podróżować po wielu krajach, chyba nie było jeszcze takiego, w którym by mi się nie podobało.
No może w Austrii najmniej, mentalność ludzi jakaś taka zupełnie nie moja.
Potem wracam do naszego polskiego bajzlu i dobrze mi tu, jak nigdzie indziej.
No może na emeryturze zaszyję się gdzieś na El Hierro ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 17:28

Vlado pisze:Pudelku, jeśli mogę zapytać, a Ty jesteś taki prawdziwy Ślązak

najprawdziwszy :)

a co do wieści z gór...

tutaj nawet weterynarz był zbędny

Do tragicznego wypadku na Skrzycznem w Szczyrku doszło około godz. 13.20. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni paralotniarz, najprawdopodobniej dla żartu lub żeby się popisać, uczepił się startującego instruktora, chcąc uniemożliwić mu lot. W tym momencie nastąpił bardzo silny podmuch wiatru, który uniósł obu mężczyzn - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka policji w Bielsku-Białej.

52-latek nie był w stanie utrzymać się lecącego instruktora i z wysokości około 200 m spadł na drzewa w rejonie hali Jaworzyna. Pomimo trwającej pół godziny akcji reanimacyjnej zmarł.

Okoliczności wypadku badają policja i prokuratura.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-08-22, 18:35

Wypadek tragiczny ale ciężko powstrzymać banana na twarzy jak się czyta o takim przypadku :-)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 18:53

nagroda Darwina albo chociaż występ w Śmierci na 1000 sposób gwarantowane...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości