Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Przy niedzieli.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Przy niedzieli.

Postautor: Piotrek » 2015-07-14, 12:30

Nadeszła niedziela i ochota by gdzieś posiedzieć, pobyczyć się w miejscu ładnym i romantycznym :-)
Miejscem takim mogła by być n.p. Hala Jaworowa oraz, bo będzie prawie po drodze, Kotarz.
Co by się nie przemęczyć (wszak idziemy się pobyczyć) poszliśmy z Białego Krzyża. Jest wygodnie, idzie się przyjemnie :-)

Obrazek Obrazek

Las czasami się przerzedza i pojawiają się widoki.
Obrazek

Aparaty w dłoń!
Obrazek

Rowerzystów też trochę się pojawia ale nie tak wielu jak miesiąc temu gdy szliśmy w tym rejonie do Chaty na Grabowej (maraton akurat jakiś wtedy był :rol )
Obrazek Obrazek

Idziemy do Chaty Wuja Toma?
Nie.
Obrazek

Na Kotarzu (gdzie jak się okazało działa "Piknik Kotarz Bar" :D) rozpoczęły się tradycyjne czynności czyli:
-opróżnianie termosu z malinową (i muchą w kubku)
Obrazek

-zaleganie na trawce
Obrazek

-oraz puszczanie baniek. Bton- te z Pepco są całkiem przyzwoite :)
Obrazek Obrazek

Poza tym szczyt średnio interesujący. Jest trochę widoków ale ogólnie maszt i wspomniany "Piknik Kotarz Bar" psują całkowicie to miejsce.

Obrazek Obrazek

I jeszcze ołtarz, żeby nie było że nie ma
Obrazek

Zdecydowanie ciekawiej robi się przy dojściu na Halę Jaworową. Szlak prowadzi przez ładny las usłany skałami :-)
Obrazek Obrazek Obrazek

I w końcu Hala Jaworowa- I klasa. Hala jest długa i piękna, również przez rosnące na niej drzewa. Widokowo też jest na czym oko zawiesić.
Ta Hala (oraz Beskidek w Żywieckim, gdzie nie dawno byliśmy) jest już w planie do ponownego odwiedzenia w tym roku.
Obrazek
[img]
Obrazek
Obrazek
https://lh3.googleusercontent.com/-TzFI ... CF8631.JPG[/img]
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ładne to miejsce, warto naprawdę wpaść i chłonąć otoczenie. A w upały to nawet w cieniu drzewa można poleżeć i będzie przyjemnie :-)

Czas wracać, trasa częściowo pokrywa się z tą którą przyszliśmy.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Zdjęć chyba z 60 do obejrzenia tu-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/kotarz072015
Ostatnio zmieniony 2015-07-14, 12:35 przez Piotrek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-07-14, 12:40

Fajnie, fajnie :) Ja byłam wtedy jeszcze w robocie, więc nie mogłam skorzystać z pogody, a teraz przy deszczu mogę sobie jedynie pooglądać Wasze zdjęcia.... ;)

Obrazek
Uwielbiam takie samotne drzewa na szlaku :)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-14, 12:42

Te, Piotr, gdzie w ogóle to leży ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-07-14, 12:54

Z Białego Krzyża się idzie (w przeciwną stronę do Malinowa czy tez tej drogi gdzie się na wychodnie idzie) , najpierw jest rozejście szlaków przed Grabową a później, żeby dojść na do tych głazów i na halę, rozejście przed Kotarzem. Na halę to góra godzinę się idzie (bez dzieci :) bo z nimi i ich pomysłami to dłużej)

nes_ska pisze:... a teraz przy deszczu mogę sobie jedynie pooglądać Wasze zdjęcia.... ;)


A to koniecznie musisz coś wykombinować w tamtym rejonie. Spokojnie można zrobić dłuższe wycieczki n.p. od Brennej :-)
Ostatnio zmieniony 2015-07-14, 12:55 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
włodarz
Posty: 2715
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-07-15, 18:44

Nadeszła niedziela i ochota by gdzieś posiedzieć, pobyczyć się w miejscu ładnym i romantycznym :-)

Żona mnie często namawia na tego typu wycieczkę. W zasadzie nie mam nic przeciwko, ale jeszcze jej się nie udało. :-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-07-15, 20:41

To musisz się dać namówić. Spokojnie, bez napierania, bez patrzenia na kilometry, szczyty. :-) Polecam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości