Rżnięcie Wołka nocą

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Rżnięcie Wołka nocą

Postautor: darkheush » 2015-07-06, 09:48

Szczęść Boże.

Było wpierw ciemno, potem zimno i wietrznie, następnie upalnie, za wschód z poziomu niemalże 2000 m npm i dzisiejszy ból wszystkiego nie zapłacimy żadną kartą, nawet MC :P

Kilka zdjęć na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-06, 13:01

Jak zdrówka ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2015-07-06, 13:16

Pomijając piwo co poleciłbyś na zakwasy???
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-07-06, 13:34

darkheush pisze:Pomijając piwo co poleciłbyś na zakwasy???


Nic nie działa tak jak piwo! ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
kris75

Postautor: kris75 » 2015-07-06, 22:51

Daruś nie pierdol jakoś te 32km przeżyliśmy.

Kilka moich fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S Serdeczne podziekowania za wypad dla Darka,Irasa i Jarosa który nie był świadomy gdzie go wzielismy , ale dał radę. Pozdrawiam do następnego.
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 10:49 przez kris75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2015-07-08, 18:33

Godzina 0:08 5 lipca Roku Pańskiego 2015. Tatry Zachodnie, Wylot Doliny Chochołowskiej, Siwa Polana.

Czterech idiotów wypakowuje manele z plecaka, zakłada czołówki i nieśpiesznym krokiem udaje się w głąb Doliny Chochołowskiej strasząc po drodze śpiące krowy. Do schroniska docierają około godziny 2 w nocy. Szybka konsumpcja typu kanapka z chabaniną, browarek, po czym jeden po drugim znikają w ciemnym lesie na zielono znakowanej ścieżce prowadzącej na Wołowiec. Szczyt osiągają kilka minut po 5 rano, napawając po drodze spragnione wrażeń estetycznych oczęta widokiem wschodzącego słońca nad Kominiarskim Wierchem. Wieje. Robi się zimno. Idą dalej. Pomimo tego, że słońce jest już dość wysoko wieje co raz mocniej i piździ jak na peronie we Włoszczowej. Trawersując Łopatę schodzą na Niską Przełęcz. Tu wypada kolejny odpoczynek i kolejna konsumpcja. Nie wiedzą, że wchodząc na grań Jarząbczego Wierchu wejdą na zawietrzną. Zrobi się co prawda cieplej, ale co rusz któryś z nich będzie wypluwał muchy. A tych są miliony. No i podejście niczego sobie. W końcu, resztkami sił wychodzą na Jarząbczy. Wieje tak, że łeb urywa. Razem z płucami. Nie przejmując się tym zbytnio, następuje kolejna konsumpcja. Tym razem na wypasie. Nóżki z kurczaka. I browarek. Jeden z nich ucina sobie napoleońską drzemkę. Jest 8 rano. Przez Kończysty i Trzydniowiański schodzą w dolinę. Wiatr cichnie. Jak rano marzyli o tym aby wyjść z lasu, tak teraz marzą żeby w końcu się w tym lesie schować przed tym cholernym upałem. Zaczynają się schody. I to dosłownie. Najbardziej wulgarnymi epitetami wyzywają tego, kto zaprojektował bądź wybudował te schody na zejściu. Kolana cierpią wernerowskie katusze. W końcu schodzą w Dolinę. Jest godz 11:30. Kilka sprawnych kroków do leśniczówki. Zmęczenie zwierzęce. Upał niemiłosierny. Wypożyczają rowery, aby zaoszczędzić sobie cierpienia na ostatnich 7,5 km drogi. Dokładnie w południe meldują się przy zaparkowanym samochodzie. Szczęśliwi wracają do swych żon i kochanek.

Nie będę ściemniał, że jednym z tych idiotów byłem ja :D No cóż. Nie spałem ponad 35 godzin (dnia poprzedniego kołchoz wezwał), ale jak tylko przestaną boleć zmasakrowane tymi schodami kolana to zaś ruszam. Może znowu na nocną eskapadę. A co :P

Komplet zdjęć po kliku w obrazek. Enjoy :dev

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-07-08, 18:41 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-07-08, 19:40

Może i było rżnięcie wołka (wilka?) nocą, ale Wołowiec padł rankiem ;) Poznaję twarz krisa i kuzynów, brat bliźniak nie miał ochoty na spacerek? Szkoda, że nie poszliście dalej na Starorobociański i Bystrą, bo zrobilibyście fajną pętelkę, a tak niedosyt pozostał :(
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12337
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-07-09, 08:43

Podejście na Jarząbczy faktycznie jest klasykiem. Nie spotkaliście świstaków? Czasem się kręcą na Łopacie wczesnym rankiem...
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2015-07-09, 15:27

sokół pisze:Podejście na Jarząbczy faktycznie jest klasykiem.

Jak to kiedyś napisał na tym forum bton - "Daje po dupalu niczym współwięźniowie pod celą" :D
sokół pisze:Nie spotkaliście świstaków?

Otóż nie choć na to liczyłem. Inną sprawą jest zaskakująca dla mnie ilość osób kiblujących w górach. Na samym Wołku 4 osoby zbierające się po biwaku. Nad Jamnickim Stawem mała wioska biwakowa - na oko 10-15 śpiworów i ujadanie psa + 2/3 osoby w górnej części Dol. Jamnickiej.
laynn

Postautor: laynn » 2015-07-09, 21:13

Parę dobrych lat temu chciałem jeszcze wejść na Bystrą, skończyło się, że ledwo do Siewej polany się dowlekłem.
Choć bez użycia rowerów :D.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-07-10, 08:09

Wycieczka zacna, cytaty zacne :)
Ale, że się Wam, stare dziady chciało bladym świtem wstawać I leźć..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-10, 08:11

bton1 pisze:Ale, że się Wam, stare dziady chciało bladym świtem wstawać I leźć..


Jest w nich siła, radość i entuzjazm.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
kris75

Postautor: kris75 » 2015-07-10, 08:52

bton1 pisze:Wycieczka zacna, cytaty zacne :)
Ale, że się Wam, stare dziady chciało bladym świtem wstawać I leźć..


Jak wstawać jak ruszyliśmy z Siwej Polany o 24godz. :haha
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-07-10, 11:43

A ja to jestem stary ramol i już nie z tej ziemi, dlatego zwracam uwagę na niekorzystny wpływ alkoholu spożywanego podczas intensywnego wysiłku na jakiejś tam wysokości. Ale te coraz bardziej powszechne obyczaje są elementem ogólnej bylejakości, wnoszonej w góry.
Gdzieś na innym forum ktoś opisywał próbę zimowego przejścia części grani T. Zach. Uczestnicy narobili tyle głupot nadających się do rzeczowej analizy, ale w komentarzach najbardziej wybrzmiał żal, że rozwaliła im się w plecaku puszka piwa. O tempora, o mores :o-o
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-07-10, 12:11

Tatraman pisze:zwracam uwagę na niekorzystny wpływ alkoholu spożywanego podczas intensywnego wysiłku na jakiejś tam wysokości. Ale te coraz bardziej powszechne obyczaje są elementem ogólnej bylejakości, wnoszonej w góry.
Im "wprowadzanie elementów bajkowych do rzeczywistości" nie przeszkadza, to ich chleb powszedni jak przystało na miejscowych. Wprawdzie z doświadczenia nie wiem, co to jest kac, ale podobno coś strasznego i trzeba go gasić (podobnie jak ogień benzyną) ;)
Ale kawałek Tatr urobili i najważniejsze, że mają miłe wspomnienia ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości