Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Na Beskidku

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Na Beskidku

Postautor: Piotrek » 2015-06-06, 17:08

Piątek, pogoda piękna, słonecznie, bezchmurne niebo (no, tu by się jednak przydało kilka chmurek dla urozmaicenia). Ruszamy zgodnie z planem do Koszarawy Bystrej a w planie przejście na Halę Kamińskiego i Mędralową. Przyjemna to trasa, bardzo widokowa w formie petli częściowo szlakiem a częściowo pozaszlakowo. Szliśmy tą trasą już kilka razy.

Autko stoi na "parkingu" i w drogę.
Obrazek Obrazek Obrazek

Początek mimo iż ładny to jednak ma swoje wady-asfalt aż do Przełeczy Klekociny.
Obrazek Obrazek

Ale już na przełęczy robi się po ludzku :) A przełecz ładna, sielska, łąki ukwiecone i wiatr który tu chyba zawsze wieje. No mam nadzieję, że jednak nie zrobią tej drogi co jest w planach czyli połączenie asfaltem z Zawoją. Skrót z Żywca pod Babią niby wielki ale jednak ruch samochodowy jaki by tu powstał zepsułby cały urok miejsca.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No, ale pojawia sie pomysł- a może by tak pójść w lewo? Na Beskidek?. Byliśmy tam ostatni raz ponad 10 lat temu, nawet nie pamiętam jak tam jest a na mapie jakaś część szczytu niby bezleśna tylko ze szlaku trzeba zejść, więc może warto dla urozmaicenia.
Tak się też stało.

Obrazek

Jeszcze rzut oka na przełęcz
Obrazek

I w górę.

Obrazek Obrazek

I to był strzał w dziesiątkę-tak pomyślałem już w okolicach szczytu widząc ładne łaki na których można posiedzieć. To jednak nic w porównaniu z tym co było dalej...
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Baba jak na dłoni
Obrazek

Pilsko też
Obrazek

I tu zaczęło się robić naprawdę pięknie. Widoki wspaniałe, wysokość nie jakaś wielka, bo niewiele ponad 1000 m a jednak widoki zdecydowanie lepsze niż n.p. z nieodległego Jałowca. Nie było wyjścia, miejsce idealne do założenia obozu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cóż można robić w tak urokliwym miejscu? Ano pobiegać bo przestrzeń jest, oczywiście bańki puszczać, poleżeć, pobyczyć się.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

O ile na przełęczy trochę turystów się kręciło to tutaj pusto. Pojawiła się na chwilę tylko raz trójka pytając czy to Jałowiec, ale ze smutkiem musiałem im oznajmić, że na Jałowiec to jeszcze z 40-50 minut trza iść.
Zerknąłem też w telefon, w którym leżakuje sobie całkiem fajny pogram KaMap z opcją 3D, co by mi ustawił (bo to się samoczynne naprowadza) panoramę z Beskidku. Niestety jednak przy takim słońcu cała ta technologia jest do d... bo nic na wyświetlaczu nie widać :D, pozostała więc tradycyjna, niezawodna papierowa mapa.

W końcu trzeba było się zbierać w dół ale dla urozmaicenia nie tą samą drogą tylko na kierunek, jak droga powiedzie.
A wiodła bardzo malowniczymi stokami góry.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejny leniwiec na gapę :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Lizaków nie będzie
Obrazek

Czuję po kościach, że jeszcze tu wrócimy i to nie raz. Po prostu sobie posiedzieć :)

Zdjecia wszystkie->
http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/beskidek062015
Ostatnio zmieniony 2015-06-06, 17:14 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-06-06, 17:21

Piotrze, leniuch z ciebie wyłazi, było zabrać dzieciom latawiec lub piłkę zamiast bąbelków z Pepco. O Beskidku nie słyszałem, zerknę na mapy, gdzie ta oaza spokoju dokładniej leży i ... poprowadzę ceprostradę ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2015-06-06, 17:24

Piotruś jak Cie prosem. Kiej juz dupnies fotkami to dejze w jakiś ucciwych rozmiarach :D Bo mi lisek zwariowoł :D

Ale widzę, że Królowa się już nie fochuje.

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-06, 17:51

Ady zdjęcia są 800x600 . Może lisek ma chwilowy skręt kiszek i mu nie przechodzą :-)

ceper pisze:Piotrze, leniuch z ciebie wyłazi, było zabrać dzieciom latawiec lub piłkę zamiast bąbelków z Pepco.

Bąbeli są z małego, wiejskiego sklepu co mam w pobliżu, piłka też była-choć dmuchana :) . Latawiec jest chwilowo...niedysponowany :) .
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2015-06-06, 18:38

Piotrek pisze:Ady zdjęcia są 800x600 . Może lisek ma chwilowy skręt kiszek i mu nie przechodzą :-)

Miał. Przepraszam w Liska imieniu :D
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-06-06, 21:38

Pietrze..wszystko piknie, ale weźże utucz kapecke te swojo Zuze.. :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-06, 22:11

Jest z niej chudzinka, jest :-) mimo, że na prawdę sporo wcina.
laynn

Postautor: laynn » 2015-06-07, 07:15

A ostatnio właśnie się zastanawiałem jak jest w okolicach Mędralowej, bo nidgy tam nie byłem. I mnie przekonałeś, że warto!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-07, 17:12

To ładne okolice są i, ja mam takie odczuci, bardzo spokojne. Z resztą watro też się pokręcić w rejonie Opacznego, Kolędówek, Wsiórza. Jest taki "krańcowy" klimat :-)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-06-09, 21:20

Piotrek pisze:Jest z niej chudzinka, jest :-) mimo, że na prawdę sporo wcina.

Lepsza chudzinka niż bambaryłka, nogom lżej ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-11, 12:06

To też prawda :) , mniejszy balast-lżej się idzie pod górę.
Póki co kondycję ma przeciwna do wagi, i na szczęście. Ale jeszcze jej przybędzie masy, kwestia wieku. Tak myślę :rol

A poza tym to zeźliłem się okrutnie, bo skasowałem kartę z drugiego aparaciku a tam....zdjęcia do panoramy były :-/ . A panorama z Beskidku kapitalna jest.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-06-11, 12:26

Piotrek pisze:skasowałem kartę z drugiego aparaciku a tam....zdjęcia do panoramy były
Spróbuj Pandora Recovery, kiedyś na karcie odtworzyło mi pliki jpg nawet sprzed kilku miesięcy.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-11, 17:33

Na pewno na ten szczyt w tym roku jeszcze wyskoczę to pstryknę jeszcze raz. Ale na program zerknę co to takiego, bo może się przydać :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości