Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Koźliczyna

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Koźliczyna

Postautor: Piotrek » 2015-06-01, 21:25

Tej krótkiej relacyjki miało nie być, bo i wyjazd był nie planowany. Miała być niedziela w "kwadracie", a raczej w ogródku ale tak się z rana ładnie zrobiło... :-)
I zebraliśmy się na szybko, że może na Boraczą podejść bo w tym roku jeszcze nie byliśmy. Ale z drugiej strony halę tą odwiedziliśmy już tyle razy, że hej więc może coś innego, gdzie też można sobie posiedzieć w ładny otoczeniu.
Padło na Koźliczynę. Też z Żabnicy, wyjście nie długie a warunki sielankowe czyli w sam raz :-)

Start
Obrazek

Droga pod górkę błotnista i kamienista, , często z płynącymi strugami wody-stąd zawody "kto się najmniej upaprze" :D
Obrazek
Obrazek

I prawie u celu.

Obrazek

Polanka długa a na niej kilka starych chałup, nie które podremontowane, jedna nawet na sprzedaż. Ogólnie bardzo sympatyczne miejsce a dodatkowo dla wszystkich prócz mnie to miejsce pierwszy raz odwiedzane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek

Firma nie chciała zapłacić za lokowanie produktu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I czas zacząć zabawę :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzik kontra żubr...na sznurku :-)
Obrazek
Obrazek

The End
Obrazek

Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/kozliczyna052015/
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 21:30 przez Piotrek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-06-01, 21:55

Jak zwykle zabawa przednia :)

PS. Polecam wycieczkę do Pepco celem zakupienia różnej maści i wielkości sprzętu do wytworu baniek :) Za 4,99 dzieciaki dostaną korby :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-06-02, 12:59

Zmusiłeś mnie od wyjęcia mapy ;)

Czy polana była kiedyś zamieszkana, czy tylko bacówki tam były?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-02, 20:07

Wydaje mi się, że była zamieszkana. Te domki bardziej przypominają typowe stare mieszkalne chałupy niż sezonowe szałasy. W jednej chacie do teraz pomieszkują starsi ludzie z którymi sobie pogawędziłem będąc tu w zeszłym roku.

bton1 pisze:Jak zwykle zabawa przednia :)

Zabawa musi być, to jest jednak podstawa :) w.g. mnie takiej formy turystyki. Bez napierania, zaliczania i.t.p.. Długość szlaku, wysokość to drugorzędne sprawy, ma być przyjemnie a góry stanowić mają jedynie tło, miejsce. Tym się bardziej wzmocni zainteresowanie dzieci górami niż napieraniem. Tak przynajmniej uważam :-)

bton1 pisze:PS. Polecam wycieczkę do Pepco celem zakupienia różnej maści i wielkości sprzętu do wytworu baniek :) Za 4,99 dzieciaki dostaną korby :)

Dzięki za cynk :-) Co prawda Pepco mam nie po drodze ale będę pamiętał, gdybym się pojawił w tej części miasta gdzie jest sklep.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-06-03, 19:47

Czy na zdjęciach z krajobrazem z tyłu to jest Barania Góra i z prawej Magurka Wiślańska, a z przodu, z lewej Prusów ?

Piękne miejsce, nie byłam tam, a bardzo takie miejsca lubię.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-03, 20:47

To prawda, miejsce jest bardzo urokliwe a dotarcie ta nie sprawia żadnych kłopotów. Warto odwiedzić. Z resztą w okolicy więcej jest ładnych polan, również po stronie Boraczej, Prusowa.
Tak, to by była Barania, tak mi się przynajmniej wydaje :-) i Prusów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości