Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2904
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-04-28, 17:00

Bądźcie czujni. Im bardziej Visiona nie ma, tym bardziej jest. Jak Prezes Zarządu albo Dyrektor Naczelny.

Vision pisze:to nadrobię trochę zaległości

Będzie ,,dogrywka" na zdjęcie miesiąca luty ?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-04-28, 20:28

Tępy, mamy prawie maj. Widocznie nie będzie dogrywki...

A tak przy okazji.... jakoś mi umknęło, kiedy znowu stałeś się Dyszlem..
Vision

Postautor: Vision » 2015-04-28, 21:19

Nie przewiduje się dogrywki. ;) W zasadzie nigdy w takich sytuacjach tu dogrywek nie było, po prostu wygrały dwa zdjęcia. :) Jak znajdę czas ogłoszę wyniki i postaram się nadrobić zaległe konkursy. :DD
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
presto
Posty: 219
Rejestracja: 2013-09-19, 11:59
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Postautor: presto » 2015-05-03, 21:50

Proszę o przeniesienie mojego tematu dotyczącego wyprawy na Pradziada z tematu Świat do Sudetów. To odpowiedniejsze dla niego miejsce. Dzięki.
Ostatnio zmieniony 2015-05-03, 21:51 przez presto, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-03, 22:12

Przeniesione
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-04, 10:54

Nie żebym się czepiał, tak z ciekawości pytam;)
Vision pisze:tym, bardziej, że forum jest wąskie

- Dlaczego zdecydowałeś się na wąskie a nie na szerokie forum?;)
- Dlaczego zdjęcia w podglądzie otwierają się w mniejszym rozmiarze niż w wątku?
- Czy można coś zrobić, by na telefonie zdjęcia i tekst otwierały się w tej samej szerokości?
Obecnie albo mogę czytać a zdjęcia rozjeżdżają się daleko za ekran, albo mogę oglądać.
Ostatnio zmieniony 2015-05-04, 10:54 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-04, 11:23

Vlado pisze:- Dlaczego zdecydowałeś się na wąskie a nie na szerokie forum?;)


Bo tak jest bardziej uniwersalnie, wystarczyłoby, że ktoś ma rozdzielczość ekranu ustawioną na 1024 px, a niestety wiele osób tak ma, to by musiał forum w bok przesuwać, żeby je w ogóle móc całe widzieć na ekranie. Zresztą na początku przez 1 dzień forum było szersze i od razu skargi były, że właśnie nie mieści się komuś na ekranie. ;) Wprawdzie technika już poszła do przodu i jest coś takiego jak RWD, ale niestety wtedy jak zakładałem to forum, a nawet teraz, nie ma za bardzo szablonów do tego skryptu, żeby strona dopasowywała się do rozdzielczości ekranu. A szerokie forum na stałe w dzisiejszych czasach w ogóle w grę nie wchodzi, bo to przeżytek. Jedynie zostaje więc albo stałe 960px (mniejsze zło, które jest najbardziej uniwersalną szerokością) albo RWD i nowy skrypt forum. ;)

Vlado pisze:- Dlaczego zdjęcia w podglądzie otwierają się w mniejszym rozmiarze niż w wątku?


Nic takiego nie zaobserwowałem, zdjęcia otwierają mi się normalne - powiększone, w oryginalnym rozmiarze, tym bardziej że okno podglądu jest tak duże jak wielkość ekranu. Ale może mi pokazać gdzie coś takiego widzisz?

Vlado pisze:Czy można coś zrobić, by na telefonie zdjęcia i tekst otwierały się w tej samej szerokości?


Nie wiem znów co masz na myśli, u mnie otwierają się na telefonie w tej samej szerokości i nigdy nie miałem z tym problemu. Swoją drogą forum z powodów opisanych w pierwszym akapicie nie jest też przystosowane do oglądania na telefonie. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-04, 11:33

Vision pisze:Ale może mi pokazać gdzie coś takiego widzisz?
Jeśli wrzucam fotkę o szerokości 800 px, to przed wysłaniem postu na podglądzie jest widoczna o szerokości około 300px. Po wysłaniu postu widać normalną (przeglądarka Firefox) na całej szerokości; to tylko kosmetyka...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-04, 11:48

ceper pisze:Jeśli wrzucam fotkę o szerokości 800 px, to przed wysłaniem postu na podglądzie jest widoczna o szerokości około 300px.


Jeśli o ten podgląd chodzi to fakt, jest tam maks 400px, ale było tak od początku i sądzę, że to celowo jest zrobione, żeby jednak ten pogląd było łatwiej ogarnąć niż zwykłego posta i nie trzeba było tyle przewijać w dół w przypadku większej ilość zdjęć. Jest to też tylko podgląd, żeby orientacyjnie wiedzieć gdzie co jest. Ja szczerze mówiąc z tego nie korzystam, wolę widzieć wszystko w języku pisanym przed wysłaniem. ;) Nie wiem też czy jest sens w ogóle to zmieniać, bo ten pogląd i tak jest w innej szerokości niż oryginalny post, bo nie ma w nim tej kolumny z avatarem danej osoby, więc wizualnie i tak oryginału nie odzwierciedli. ;)

Mi chodziło o podgląd zdjęcia, po kliknięciu w niego w poście już napisanym. ;)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-04, 12:57

Już rozumiem, dzięki;) forum które miałem na myśli, faktycznie dostosowuje się do rozdzielczości;)
To tylko drobna zmiana moich przyzwyczajeń, bo forum GBZ jest bardzo nowoczesne w porównaniu z większością;)

Jeśli zdjęcie rozciągnę na szerokość ekranu, to teksu nie przeczytam.
Jak rozciągnę tekst, to nie będę widział zdjęcia;)
Może to kwestia ustawień telefonu?
Na wspomnianym już forum nie mam tego problemu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-05-04, 12:58 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-04, 13:09

Vlado, kup sobie smartfon z ekranem Full HD i chyba po problemie. Albo Ustawienia -> Wyświetlacz -> Rozmiar czcionki (mały, normalny, duży, bardzo duży) i pamiętaj, że działa to tylko na tekst ;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-04, 13:19 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-04, 13:26

Vlado pisze:forum które miałem na myśli, faktycznie dostosowuje się do rozdzielczości;)


Jakie forum miałeś na myśli? Bo szczerze mówiąc nie znam forum górskiego, które by było w pełni responsywne, turystyka górska trochę się dopasowuje, ale tylko trochę. ;)

Vlado pisze:Jeśli zdjęcie rozciągnę na szerokość ekranu, to teksu nie przeczytam.
Jak rozciągnę tekst, to nie będę widział zdjęcia;)
Może to kwestia ustawień telefonu?
Na wspomnianym już forum nie mam tego problemu.


Wygląda to tak jakbyś miał wyłączoną obsługę JavaScriptu w telefonie, albo obsługę jakichś wtyczek. Tutaj zdjęcia są zmniejszane przez JavaScript, żeby dopasowywały się do forum i to może być problemem. Jak sobie wyłączyłem JavaScript w telefonie to miałem podobny efekt. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-05, 20:24

Vision pisze:Jakie forum miałeś na myśli?

Wysłałem na pw;)

Vision pisze:Wygląda to tak jakbyś miał wyłączoną obsługę JavaScriptu w telefonie, albo obsługę jakichś wtyczek.

Dzięki za podpowiedzi:)
Mam włączoną, jak wyłączyłem, to dopiero się rozjechało ;)
Ale ewidentnie jest to problem telefonu, bo sprawdzałem na innym i forum chodzi jak należy;)

ceper pisze:Vlado, kup sobie smartfon z ekranem Full HD

A za tę niezwykle cenną poradę bardzo dziękuję :D
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-14, 18:39

CO JEST GRANE ?

Znikły mi wszystkie fora górskie, zostały tylko "inne".
Ja wiem, że ostatnio dyskusja toczy się głównie w "innych" ale usuwać fora górskie to już przesada.

:o-o
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-05-14, 18:40

Basiu, ja wszystkie mam. To nie u Ciebie coś nie tak?
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości