Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Co ostatnio sfotografowaliśmy...

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-24, 19:33

Hiszpańskie dziewczyny (wystrojone na Sevillanę), chodzą, jeżdżą i biegają po całej Sevilli w tych dniach, a ja rzucałam im ukradkowe spojrzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta na rowerze porwała spojrzenia nie tylko przechodniów.
Obrazek

Śmigają dorożkami,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

autobusami,
Obrazek

te właśnie wysiadły z taksówki.
Obrazek

I śmigają na nóżkach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Które bardziej przykuwają wzrok, te po lewej, czy te po prawej? ;>
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre natychmiast ustawiają się do zdjęcia na widok wymierzonego w nie aparatu,
Obrazek

Obrazek

a niektóre robią sobie selfie ;>
Obrazek

Obrazek

Niektóre stoją i czekają na klienta - jak np. ta kelnerka.
Obrazek


Chciałabym Wam jeszcze pokazać hiszpańskich chłopaków, ale to może już w kolejnym poście, przepraszam... (że będą kolejne;) dostałam w prezencie 32 gigową kartę pamięci do aparatu :rof2 )
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-04-24, 19:39

Ale fantastyczne mają te kiecki !

To było kiedyś moje marzenie, mieć taką kieckę z setką falban :)

Ciekawe czy to tak tylko raz do roku specjalnie się je ubiera i czy co roku trzeba mieć nową ?
Ostatnio zmieniony 2015-04-24, 19:40 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-24, 20:12

Basia Z. pisze:Ale fantastyczne mają te kiecki !
To teraz wyobraź sobie, Basiu, że te, które widać na moich obrazkach, są naprawdę na ogół skromne... Niektóre były tak zabójcze, że dech mi w piersiach zamierał. Niestety albo pojawiały się znienacka i tak samo szybko znikały, albo szły na wprost mnie i po prostu nie miałam na tyle tupetu, żeby chamsko (bez pytania) robić im zdjęcia ( :pla3 ).
Ale przede mną jeszcze co najmniej jedna (może nawet dwie!) feria, więc po sewilskich doświadczeniach będę już sprytniejsza;)

Co do Twojego pytania, to nie sądzę, by każdego roku dziewczyny kupowały nową kieckę (chyba, że ktoś ma baaaardzo dużo pieniędzy i lubi się "pokazywać";). Z tego, co zrozumiałam z rozmów, to taką kieckę zmienia się mniej więcej z taką częstotliwością, jak my w Polsce nasze odświętne kiecki (albo chłopaki w Polsce garnitury), czyli albo jak się komuś znudzi, albo jak się już zużyje, albo jak mnie stać, to co rusz:)
Ceny tych sukienek do najniższych nie należą, ale tu podobnie, jak z każdym innym produktem, wszystko zależy od jakości, a w przypadku tych hiszpańskich tradycyjnych sukienek, od ilości i gęstości falban:)

To, co mnie zaskoczyło, to praktycznie nie spotkałam na ulicy dziewczyn w takich samych sukienkach, a w sklepie, do którego weszłam, nie było dwóch takich samych krojów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko część sklepu, ale długo musiałam czekać na moment, w którym "stado" kobiet zeszło mi z ekranu;)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-24, 21:03

Czas na hiszpańskich chłopaków, chociaż uczciwie trzeba to sobie powiedzieć, że z hiszpańskimi dziewczynami nie mają żadnych szans;)

Obrazek

Bardzo przybity pan.
Obrazek

A tu jeszcze bardziej;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrząc na te obrazki można wysnuć błędny wniosek, że wszystkie hiszpańskie chłopaki mają konie i dorożki;) Niestetyż mężczyźni w tradycyjnych hiszpańskich strojach, to wyłącznie dorożkarze...
Nie wiem, czy tak było od zawsze, ale obecnie na ferie stroją się wyłącznie kobiety. Mężczyźni co najwyżej wrzucają na siebie marynarki (o ile w ogóle coś odświętnego).

Żeby więc tę serię obrazków zakończyć miłym akcentem, rzućmy okiem raz jeszcze na to, co oku najmilsze;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-04-24, 21:04 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-24, 21:45

zwłaszcza ten pan popijający coś z flaszki jest bardzo męski :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-04-24, 21:51

Bardzo ciekawe zdjęcia. Czy można prosić o więcej, zwłaszcza kobitek z kozaczkami nad kolana przy temperaturze +30 st. C? Nie daj się prosić...
Ostatnio zmieniony 2015-04-24, 21:52 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-24, 22:11

Pudelek pisze:zwłaszcza ten pan popijający coś z flaszki jest bardzo męski :D
Rozpracowałeś agenta! Cwana bestia;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-24, 22:22

kobitek z kozaczkami nad kolana przy upałach jest wystarczająco dużo w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i nie trzeba oglądać ich na zdjęciach z Hiszpanii ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-27, 14:57

Seria zdjęć pt. "Wielkie Bydlę". Bez ogródek dodam, że poniższe fotki ze sztuką wspólnego nic nie mają (chyba, że wojenną), a wrzucam je tylko, jako przyrodniczą ciekawostkę. A, i dodam, że robione były z wnętrza samochodu w czasie jazdy (coby się komuś nie narazić), z dużej odległości.

Bydlę nr 1. Statek-szpital, ogromne bydlę. Mogłam je objąć w całości dopiero z odległości około pół kilometra (może ciut więcej). Z tej perspektywy jakkolwiek nie widać jego długości (trudno). Ten okręt, w całości jest szpitalem i chociaż jest wojskowy, przygarnia tylko ludność cywilną z krajów, gdzie toczą się wojny (był między innymi w Afganistanie i w Iraku, ratował życie przede wszystkim kobietom i dzieciom - tak mi powiedziano).
Nie miałam pojęcia o istnieniu takich statków.
Obrazek

Bydlę nr 2. Lotniskowiec. Podobnych rozmiarów, może najwyższe jego partie są deczko niższe, niż pływającego szpitala.
Obrazek

Z tej perspektywy lepiej widać jego rozmiar.
Obrazek

Bydlę nr 3. Samolocik. Gdyby pomykający ze mną w środku samochód zatrzymał się przez chwilę za ogonem (prostopadle do samolotu), byłoby widać wielki pusty tunel (ta wystająca część od przodu, to podniesiony dziób). A gdyby do tego od strony dzioba zachodziło akurat słońce, znalazłoby się w kadrze światełko w tym tunelu. (chlip).
Nie mam pojęcia, jak coś takiego może się oderwać od ziemi...
Obrazek

Obrazek

Jeszcze jedno bydlę, tym razem drogowe. Wóz strażacki.
Obrazek

Kombinowałam, jak go objąć w całości i jedyny - prawie skuteczny - sposób, to taka perspektywa. Cóż.
Obrazek

Radzi sobie w każdej strefie czasowej;)
Obrazek

A tu zmanipulowane, ale autoryzowane zdjęcia, dyptyk pt. "Śniło mi się, że jestem strażakiem".

Obrazek

Obrazek


A to jedyne zdjęcie, z którego jestem dumna. "Bliźniaki". Wyszło prawie dobrze (bez prostowania i bez kadrowania!). Gdybym lepiej wyczuła prędkość samochodu i zrobiła je jakiś metr dalej, byłoby perfect.
Obrazek

To tyle ciekawostek przyrodniczych.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-27, 16:41

"Tańczący w ciemnościach", czyli ISO ponad 3000, dłuższy niż zwykle czas naświetlania (a obiekt w miejscu nie stoi, niestety) i szukanie pomocy w wyciąganiu światła (lub w przepaleniach) w photoshopie, krótko mówiąc - same kłopoty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 07:32

Bydlę jeden to typ Galicia, desantowiec i szpitalowiec. Bydlę nr 2 to Juan Carlos, młody bo dopiero 5 lat w służbie.


Poproszę o dalsze ciekawostki.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-28, 10:13

bluejeans pisze:Nie miałam pojęcia o istnieniu takich statków.

Dobromił pisze:Bydlę jeden to typ Galicia, desantowiec i szpitalowiec.
Podejrzewałam, że moja nieświadomość może być przypadkiem odrębnym.

Inne (takie) ciekawostki nie nadają się do wątku "co ostatnio sfotografowaliśmy". Wymienimy się ciekawostkami przy ognisku (koło altanki). Zgoda?:)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 10:40

bluejeans pisze:Podejrzewałam, że moja nieświadomość może być przypadkiem odrębnym.


Jako, że aż raz byłem nad morzem ( Bałtykiem ) i aż raz noga ma staneła na pokładzie zabytkowego okrętu to mogę czuć się znawcą marynarki wojennej :) ;)

P.s. To są okręty a nie statki ;)

Ognisko czeka na rozpalenie. Tylko najpierw muszę skończyć kolejny remont w okolicy :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-28, 10:44

Dobromił pisze:Jako, że aż raz byłem nad morzem ( Bałtykiem ) i aż raz noga ma staneła na pokładzie zabytkowego okrętu to mogę czuć się znawcą marynarki wojennej :) ;)

Raz przez 3 lata na łodzi podwodnej w ramach ZSW? :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 10:46

Vlado pisze:
Dobromił pisze:Jako, że aż raz byłem nad morzem ( Bałtykiem ) i aż raz noga ma staneła na pokładzie zabytkowego okrętu to mogę czuć się znawcą marynarki wojennej :) ;)

Raz przez 3 lata na łodzi podwodnej w ramach ZSW? :D


:D

ZSW odbyłem w inny sposób :D

P.s. Chyba pełnia się zbliża.

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości