Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

21.03.2015 r. - Zgubić siebie, aby znaleźć wiosnę

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-03-23, 07:48

nes_ska pisze:Piszę lekko i przyjemnie, bo mądrze i rzeczowo nie potrafię.

Jak dla mnie "lekko I przyjemnie" nie wyklucza "mądrze I rzeczowo".

Jak mawiają polscy piłkarze: "Lepiej mądrze stać niż głupio biegać" ;)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-03-23, 09:23

A ja tak bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia z tej relacji, ale są zablokowane :(
Relacjom neski mówię tak! Smartfonom mówię tak! GPSom mówię tak! Zasięgowi w górach mówię nie! :D Na szczęście jest tryb offline :D
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-03-23, 09:37

O właśnie, ja też widziałam zdjęcia, które są bardzo ładne, a teraz znikły.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-23, 09:43

Czemu zdjecia z relacji cos zezarlo?

ceper pisze:Wrzucam na smartfon


Moim zdaniem smartfony sa do dupy. Nie wytrzyma toto nawet tygodnia bez ladowania, jest cholernie wrazliwe na upadki, uderzenia, trzeba sie z tym obchodzic jak ze zgnilym jajem..
A mapa na smarfonie? Jest bardzo niewielofunkcyjna! :lol Ani na niej nie usiadziesz na mokrej łace, ani nie przykryjesz menazki z czasie gotowania, nie zjesz na niej sniadania, nie zabijesz nia muchy :lol

Co do nawigacji samochodowych- to mogloby byc bardzo fajne urzadzenie ale jest niedopracowane. Ma np. funkcje "omijaj promy" ale nie ma "wyszukuj promy". Gdyby istnial jakis model nawigacji ktory w ktory np. wbijasz "Olawa- Krakow, nie wiecej niz 400km i jak najwiecej drog gruntowych"- to zaraz bym go nabyla!! :D Czekam az takowy wymysla, a poki co musze sama byc sobie nawigacja w oparciu o papierowe atlasy, mapy, zagadywanych miejscowych i tzw . "czuja".
Ostatnio zmieniony 2015-03-23, 09:55 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-03-23, 09:50

Pewnie neska zmieniła dostępność galerii i wtedy linki URL niestety się zmieniają :( Trzeba czekać :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-23, 10:01

buba pisze:Moim zdaniem smartfony sa do dupy.
Racja, czasem noszę w tylnej kieszeni spodni
buba pisze:Nie wytrzyma toto nawet tygodnia bez ladowania, jest cholernie wrazliwe na upadki, uderzenia, trzeba sie z tym obchodzic jak ze zgnilym jajem..
Faktycznie, raz po 2 dniach (dwie krótkie rozmowy z żoną) i było koło 70% na wskaźniku baterii, gdyby więcej rozmawiać i używać GPS, to trzeba liczyć max. 2 dni
buba pisze:A mapa na smarfonie? Jest bardzo niewielofunkcyjna!
Mapą psa nie popędzisz, a smartfonem na sznurku tak ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-23, 10:25

ceper pisze:
Mapą psa nie popędzisz, a smartfonem na sznurku tak ;)


Do tego celu to najlepszy byl aparat marki zenit! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-03-23, 11:27

A nie lepiej uznać, że każdy tak korzysta z techniki, jak mu wygodnie? Szukanie na siłę wyższości mapy papierowej nad smartfonową albo nawigacji "ustnej" nad gpsem to jak porównywanie jelenia z kaczką.

Kto chce niech się bawi gpsem, kto nie - niech pyta ludzi na skrzyżowaniach, którędy na Grunwald. Wolność! Pokój!

Jak zawsze w życiu wszystko ma zady I walety. Tyle.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-23, 11:30

bton1 pisze:to jak porównywanie jelenia z kaczką


Przypuszczam ze to temat na dlugie godziny! zarowno pod wzgledem hodowlanym, estetycznym jak i kulinarnym! :P
Ostatnio zmieniony 2015-03-23, 11:30 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-23, 11:31

bton1 pisze:Szukanie na siłę wyższości mapy papierowej nad smartfonową albo nawigacji "ustnej" nad gpsem to jak porównywanie jelenia z kaczką.


Z tego może być dysputa na miarę dysputy pt.: "Co warto mieć - telewizor czy komputer?" :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-23, 11:50

Dobromił pisze:"Co warto mieć - telewizor czy komputer?" :)
Na komputerze można oglądać tv, ale telewizor (smart tv) nie zastąpi komputera, chyba że ktoś korzysta z komputera tylko do oglądania tv i przeglądania neta ...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-23, 11:52

Dobromił pisze:
bton1 pisze:Szukanie na siłę wyższości mapy papierowej nad smartfonową albo nawigacji "ustnej" nad gpsem to jak porównywanie jelenia z kaczką.


Z tego może być dysputa na miarę dysputy pt.: "Co warto mieć - telewizor czy komputer?" :)


Nie, nie, nie.. O kaczce i jeleniu wydaje mi sie ciekawsze! :D To ja zaczne- ja wole jelenia bo po zapeklowaniu na dluzej wystarczy! :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-03-23, 11:53

buba pisze:Czemu zdjecia z relacji cos zezarlo?


Wróciły? Powinny były wrócić. Jeśli nie, to na razie się poddaję!

Coś dziwnego mi się w ogóle podziało z galerią. Nie wyświetla tego albumu w wykazie albumów. Nie potrafię sobie tego teraz naprawić.

Tymczasem w domu jestem tylko przelotem, więc nie czytam na razie nic więcej, a uciekam na Radę Pedagogiczną ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-03-23, 12:00

Jupi, powróciły zdjęcia i widzę, że wiosna też powraca, super :)
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-03-23, 12:39

Dobromił pisze:Z tego może być dysputa na miarę dysputy pt.: "Co warto mieć - telewizor czy komputer?"

Ewentualnie na miarę dysputy pt. "Wokulski - romantyk czy pozytywista"?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości