Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Górki i pagórki

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Górki i pagórki

Postautor: Piotrek » 2015-03-09, 21:21

Wiosenna pogoda w niedzielę i nas wygoniła z domu, na spacerek. Miało być że pojedziemy na Kozią Górkę, potem na Boraczą, przeszło jednak, że na Zagroń.
Pojechaliśmy więc ...do Żabnicy :D A bo ile można łazić w te same miejsca? (stwierdziła moja druga połowa), dzieciaki nigdy nie były na górkach nad Żabnicą a tam fajne schrony sa, okolica ładna i dużo przestrzeni.
To fakt, miejsca urokliwe, z widokami dookoła. Pagóry ciągną się więc można łazić ile się chce. Zaś sama górka nazywa się Bukowina.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest i pierwszy schron który zwie się "Wyrwidąb"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Wiało jak cholera, latawiec za nic nie chciał się utrzymać na niebie i ciągle się miotał zaliczając glebę

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kierunek schron 2 czyli "Wąwóz". Wszystkie 5 schronów w tej okolicy ma nazwy zaczynające się na 'W"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie schron bardziej zeszpecony niż poprzedni, śmieci trochę w środku, ściany popaprane burackimi napisami. Ale i to ponoć ma klimat :rol :D

Obrazek Obrazek

W końcu znalazło się miejsce gdzie wiatr mniej napierał i latawiec mógł pobujać po niebie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

FINE
Obrazek

Zdjęcia -> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/za ... kry032015/
Ostatnio zmieniony 2015-03-09, 21:26 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2015-03-09, 21:28

No to mi pokazałeś te dwa schrony, bo ten przy drodze znam. Dobrze, że jeszcze po drugiej stronie rzeki jest jeden :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-09, 21:58

W sumie tam są dwa (te po drugiej stronie rzeki) ale na jednym stoi obecnie dom :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-09, 23:40

Piotrze, to już wiosennie u was. To dzieci powinny decydować, dokąd macie jechać i nie ważne, że po raz n-ty. Ten "Wyrwidąb" sam się zarwie przy mocniejszym wietrze :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-10, 20:21

Wiosennie jest w niższych partiach, wyżej nadal kupa śniegu, dziś trochę brodziłem w Małym

To dzieci powinny decydować, dokąd macie jechać i nie ważne, że po raz n-ty.

To tak nie działa, przynajmniej u mnie. Dzieciaki chcą iść na wycieczkę i tyle z ich strony informacji, nie określają gdzie :-) Choć zdarza się już czasem, że córa napomknie o jakimś konkretnym miejscu, ale rzadko.
laynn

Postautor: laynn » 2015-03-10, 21:34

Piotrek pisze:W sumie tam są dwa (te po drugiej stronie rzeki) ale na jednym stoi obecnie dom

Tego nie wiedziałem. Po zwiedzeniu F. Wędrowiec spojrzałem na mapę i chcę jeszcze resztę odwiedzić, nawet czytałem o tych fortach, ale jakoś musiało mi pewnie umknąć.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-03-10, 21:56

Śniegu po pachy. :P
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-03-10, 22:52

Czy do tych fortów trudno trafić?
Kiedyś szukałam tych po drodze na Baranią. Wtedy nie wiedzieliśmy, że na jednym stoi dom i krążyliśmy, a tu nic. Chyba ktoś nam w końcu powiedział. Czy ten fort jest "rozpoznawalny", czy stawiając dom przebudowano go?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-11, 19:44

Do tych fortów ze zdjęć powyżej trafić łatwo. Przy drodze do Żabnicy po prawej jest ten znany z ekspozycją i wypicowany, wystarczy od niego drogą iść kilkadziesiąt metrów drogą i odbić w jakąkolwiek uliczkę w lewo pod górę. Uliczkami dojdzie się na rozległe pagórki i tam sobie stoją.
Natomiast te przy szlaku na Baranią co są dwa to obecnie jeden jest już zamknięty, wejścia są zabezpieczone stalowymi płytami a drugi poniżej to ten na którym stoi dom. W sumie to specjalnie się nie przyglądałem (byłem ostatnio w styczniu) ale chyba użyto go jako fundament.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-03-12, 14:13

E no fajne miejsce :) i tak sobie wychodzicie na niedzielny spacer, bajka :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-12, 14:17

Piotrze - straszne postacie widzę na tych zdjęciach ... :o-o
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-12, 14:32

A tak, siostra i szwagier przyszły dołaczyli do wesołej gromadki :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-12, 22:07

Wiolcia pisze:Kiedyś szukałam tych po drodze na Baranią. Wtedy nie wiedzieliśmy, że na jednym stoi dom i krążyliśmy, a tu nic. Chyba ktoś nam w końcu powiedział. Czy ten fort jest "rozpoznawalny", czy stawiając dom przebudowano go?


Fort Wloczega na ktorym stoi dom wyglada tak:

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-13, 07:28

Dzięi za fotę buba :-) Trzeba przyznać, że fundament mają mocny.
Swoją drogą dziwne, że dano pozwolenie na budowę domu na czymś takim. Rozumiem że komuna i rzóżne dziwy się działy (propagandowe jak i urzędnicze) ale żeby aż do takiego stopnia to trochę zaskakujące.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-13, 07:41

Piotrek pisze:że dano pozwolenie


Zdziczały Pracowniku Parku - a czy przypadkiem jeden z bunkrów w Przyborowie nie służy obecnie za kurnik ? :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości