Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Zima lubi dziecu najbardziej na Świecie :)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Zima lubi dziecu najbardziej na Świecie :)

Postautor: Piotrek » 2015-02-13, 23:19

Z odcinka Szczyrk-Skrzyczne zdjęć nie mam a to z powodu wykorzystania współczesnej techniki czyli kolejki. Nie żeby się zdjęć nie dało zrobić ale w jednej ręce trzymałem dwoje sanek a drugą trzymałem syna który się wiercił koniecznie chcąc zobaczyć jak z tyłu mama jedzie kolejką. Sam też wolałem się nie obracać i patrzeć na to co tam się dzieje wiedząc, iż żona ma lęk wysokości :D
Wypad był typowo saneczkarski w składzie mocnym, bo z kumplem Józkiem i jego synem z którymi sporo się po górkach plączemy.

O ile na dole było szaro od brudnego miejskiego śniegu to już w rejonach podszcztowych i na samej górze moc zimy w pełni :-)

Obrazek
Obrazek

Od czasu do czasu przewalały się chmury i robiło się mrocznie ale to chwilowe braki w odbiorze obrazu. Przeważnie pogoda była piękna, lasy bajeczne a po górach przechadzały się zwały chmur.
Obrazek
Obrazek

W schronisku ludzi moc, same roboty-czyli narciarze. Chodzą w tych butach mechanicznie rozlewając pewnie połowę napojów niesionych na tacach :)
Ale pieczątki klepnęliśmy podczas krótkiego pobytu w tym przybytku
Obrazek

A później już kierunek Małe Skrzyczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I oczywiście zjazdy...
Obrazek

...oraz Śnieżne Wojny

Obrazek

A dookoła bajkowa sceneria
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sama wycieczka pod kątem przejścia to był istny chaos, łaziliśmy tam i z powrotem bo co się jakiś zjazd trafił to trza było wracać by znów zjechać :D No, ale w końcu po to tu trafiliśmy żeby się dobrze bawić a działo się sporo. W zasadzie wszytsko było podporządkowane dzieciakom, gdyby stwierdziły, że nie ruszamy się spod schroniska i tam będą jeździć to tak by było. Na szczęście wzięli pod uwagę też potrzeby swoich zgredów i pochodziliśmy co nieco. A widokowo było pięknie, może brakło trochę dalszych widoków ale za to chmury które przewalały się przez góry robiły niesamowite wrażenie.

Rozczarowany jestem trochę Szczyrkiem. Kiedyś chwaliłem, że miejscowość ciekawie i skutecznie rozwiązała problem z parkowaniem robiąc ciąg parkingów wzdłóż głównej ulicy (wszak miejscowość turystyczna, ludziska przyjeżdżają to gdzieś stanąć muszą) a tu plama na całego. Zimą, gdy ludzi najwięcej bo się narciarze zjeżdżają z połowy Polski to parkingi służą jako miejsca składowania śniegu zgarniętego z ulicy. No totalna porażka :rol

Zdjęcia wszystkie-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/skrzyczne022015/
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2015-02-14, 09:03

Piękna zima. Sama pozjeżdżałabym na sankach :)

A właśnie, bo wszystko ładnie, super wycieczka, bajkowe zdjęcia, a ja pytam "gdzie termos"? :D :lol
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-14, 10:25

Ale impreza! Ale pogoda! Ale skład :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
laynn

Postautor: laynn » 2015-02-14, 10:50

A wiesz, że u nas śniegu ni ma?

Za rok wiem, gdzie córę wziąć w takim wypadku :D
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-02-14, 14:00

Ale dzieciaki miały radochę ! I o to chodzi :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-02-14, 14:24

Iva, termosy były nawet trzy :). W albumie (link na dole relacji) jest nawet jeden -baniak Józka :D - na zdjęciu.
Bton1-skład był reprezentacyjny, można powiedzieć. Pogoda jak widać na fotach bajkowa.
Laynn, polecam taki wypad z córką, wysiłek niewielki używając kolejki a wrażenia ze szczytu i okolicy kapitalne. Parę lat temu latem szliśmy szlakiem z Ostrego, niby miła świadomość że się przeszło ale zimą to bym dzieci nie ciorał po śniegu taki kawał, bo szlak męczacy. Już lepsza była wycieczka gdy na szczyt kolejką myknęliśmy a potem grzbietem przez Malinów do Szczyrku, wolnym tempem kilka godzin w ładnej scenerii. Prawie każde podejście na Skrzyczne jest upierdliwe i dla dzieci nudne.
Basiu, radocha była ogromna i tak ma być :! :-)
laynn

Postautor: laynn » 2015-02-14, 14:41

Piter, ja pewnie następną zimę to w okolicach Rajczy będę siedział, więc wezmę z Ciebie przykład.
michał65
Posty: 12
Rejestracja: 2015-02-12, 10:23
Lokalizacja: Tychy

Postautor: michał65 » 2015-02-14, 15:11

Piotrek pisze:A dookoła bajkowa sceneria


I bajkowo tę zimę pokazałeś. Taką zimę pamięta się z czasów dzieciństwa.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2015-02-14, 16:11

Piotrek, no dobra, niech Ci będzie, ale ja chciałam termos w śniegu :P :lol
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-02-14, 18:14

Mam pytanie. Zjechaliście do siebie czy kolejką?
Skrzyczne jest zimą bajeczne. Polecam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-02-14, 23:31

Kolejką, auta stały w Szczyrku więc nie było wyjścia.
A kiedyś z Żywca do Szczyrku PKSy jeździły, można sobie było zejsć bez stresu prawie do domu :-) Dobre czasy to były.

Iva, będzie w śniegu :) . Mam nadzieję że w góry zawitam zanim śnieg zejdzie :-)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-15, 18:12

Piotrek pisze:Sama wycieczka pod kątem przejścia to był istny chaos, łaziliśmy tam i z powrotem bo co się jakiś zjazd trafił to trza było wracać by znów zjechać :D No, ale w końcu po to tu trafiliśmy żeby się dobrze bawić a działo się sporo. W zasadzie wszytsko było podporządkowane dzieciakom, gdyby stwierdziły, że nie ruszamy się spod schroniska i tam będą jeździć to tak by było.


Taaaaa... Ja pare razy widzialam jak to wyglada! "To wszystko dla dzieci, zeby sie dobrze bawily tak sie poswiecamy....." a potem tatusiowie sie pierwsi pchaja na sanki i najglosniej kwicza z radosci na zjazdach! :P :D
Ostatnio zmieniony 2015-02-15, 18:14 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-02-15, 20:05

Nie zaprzeczam, trochę sobie też pośmigałem :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-16, 08:48

O Ty Szujo. Byłem tego dnia na Szyndzielni, Klimczoku i Błatniej.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-02-16, 21:03

Jak mniemam też użyłeś współczesnej techniki do pokonania różnicy wzniesień :? :)
Ostatnio zmieniony 2015-02-17, 19:52 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości