Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Długi weekend w Gdańsku

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-22, 20:29

W takim razie kompromisem mogła by być coroczna impreza nad J.Żywieckim, jakieś fregaty są. Wtedy i koncert szant jest i góry dookoła :)
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-08-28, 11:04

Widzę Gosia, że i Ty od czasu do czasu zmieniasz kierunek na północ ;) A Gdańsk jest rzeczywiście piękny. Kiedyś tam wrócę :)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-08-31, 13:01

Jak się nie ma, co się lubi... Chociaż nie mogę powiedzieć, podobało mi się w tym Gdańsku i nawet żal mi było odjeżdżać, tylko czemu tak rzadko człowiek może gdzieś pojechać ech...
jarek121
Posty: 15
Rejestracja: 2014-07-04, 15:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Postautor: jarek121 » 2014-09-01, 08:07

Witam
Gdańsk to jedno z piękniejszych polskich miast, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak juz było wspomniane oprócz zabytków jest jeszcze park oliwski (chyba najlepiej czerwiec-lipiec gdy wszystko kwitnie) oczywiście z katedrą, jest piękna plaża na Stogach, jak ktos ma ochotę pomyśleć, warto pojechać na Górki Zach i plażą się przejść na Stogi (wbrew pozorom są jeszcze dzikie plaże, gdzie ludzi jest znaczniej mniej). Warto ptasi raj odwiedzić w Sobieszewie i Westerplatte (fajny spacerek wśród drzew, ale w jedną stronę poczytać warto chociaż info na tablicach, by range miejsca zrozumieć). No i to o czym pisala Malgo (bardziej fotografowała), aha i poza tym ta starówka, wieczorek gdy zapada zmrok, knajpki piwko itd. Jest co robic w Gdańsku co najmniej przez tydzień. A gdy nam się znudzi juz to zwiedzanie to jest Szymbark, Gniew, Malbork, Bytów itd w sumie godzinka (max dwie) drogi z Gdańska, ale przy dobrej pogodzie warto i te miejsca zwiedzić.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-09-01, 21:14

jarek121, o paru miejscach nie wiedziałam (Sobieszewo, Szymbark, Gniew, Bytów), słyszałam, że na Stogach jest plaża nudystów ;) Malbork miał być grany podczas tego wyjazdu, ale jednak stwierdziłam, że chce mi się Głównego Miasta i chce mi się morza, żałuję tylko, że do Brzeźna nie dotarłam ;)
jarek121
Posty: 15
Rejestracja: 2014-07-04, 15:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Postautor: jarek121 » 2014-09-02, 15:06

No plaża nudystów jest - może to już nie Stogi, a bardziej Górki Zach ale jest. Poza tym jest znacznie więcej ciekawszych miejsc niż tu wymienione. Wszystko zależy co kogo interesuje. Jedni lubią zabytki i klimatyczne knajpki wieczorem, a inni spacery po morenowych wzgórzach za Gdańskiem. Dla przyjezdnych (że tak nazwę cała grupę) jest sporo atrakcji, by spędzić fajnie urlop.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-09-06, 18:13

jarek121 pisze:Jedni lubią zabytki i klimatyczne knajpki wieczorem, a inni spacery po morenowych wzgórzach za Gdańskiem.

Ja lubię wszystko wymienione, dlatego takie 2,5 dnia to zdecydowanie za mało. Kolejnym miastem, które teraz chcę zwiedzić jest Toruń :) i znów 2-dniowo, weekendowo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości