Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Dwa strały w Beskid Mały

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Dwa strały w Beskid Mały

Postautor: Piotrek » 2014-05-09, 23:27

W środę wylądowałem w Lesie -i nie chodzi tu bynajmniej o skupisko drzew :-) -skąd poszedłem sobie przez ładne pola do...lasu. W lesie owym, dzięki namiarom od TatyOjca :ok puściłem się w stronę Groty Komonieckiego i znajdującego się w jej pobliżu wodospadu. Trzeba przyznać miejsce urokliwe, szczególnie sam potok którego dniem sobie szedłem

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później kombinacją różnych ścieżek piąłem się do góry i tu ciekawa sprawa, ze 2 razy zauważyłem na drzewach stare, już słabo widoczne znaki żółte. Stare mapy gdzieś mam ale gdzie nie wiem, pamięć też zawodzi więc może ktoś kojarzy kiedy prowadził szlak z Lasu w kierunku Łamanej Skały?

Na grzbiecie kierunek Gibasy
Obrazek

zahaczając przy okazji o szczyt Łamanej, skoro się napatoczyła po drodze to czemu nie :)
Obrazek
Obrazek

A później już luźnym krokiem w całkiem przyjemnym otoczeniu na Gibasy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pogoda całkiem przyjemna, nie ma co narzekać, widoczki ładne a szlak sielankowy prowadził dalej w stronę Ściszków Gronia
Obrazek
https://lh3.googleusercontent.com/-om8W ... CF9923.JPG
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu znajduje się stanowisko dokumentacyjne czyli Zamczysko, znane chyba wszystkim choćby ze słyszenia. Miejsce ciekawe, warte odwiedzenia, trafić łatwo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze widoczki ze ślicznie położonej wioski Łysiny
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to na tyle z tej przyjemnej środowej przechadzki. Pogoda siadła, spokój, cisza.

W czwartek wyczłapałem się na Hrobaczą Łąke. Dzień już nie taki przyjemny, pogoda zrobiła pochmurna i smętna ale też nie ma co narzekać bo szlak w dużej mierze leśny a las przy takiej pogodzie prezentuje się całkiem ładnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trafił się też wodopój
Obrazek
Obrazek

Na Przełeczy u Panienki rozstaj szlaków, obieram więc kierunek na Kozy. Podłubałem więc w nosie by nawiązać do tematu i ruszyłem w dół. Ogólnie powiało nudą, choć powoli zaczęło pojawiać się na niebie Słońce i jakiś słabe widoki w prześwitach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na skaju Kóz zasięgając języka u miejscowych zrobiłem skok w bok w kierunku tutejszego kamieniołomu. Wielce mi miejscowi pomogli wskazując skrót dzięki czemu nie musiałem nawalać w dół do wsi
Kamieniołom jest wielki :! i robi wrażenie. Kto może niech się przejdzie bo warto zobaczyć. Z Kóz nawet prowadzi jakaś trasa, bo trafiłem na sporadyczne znaki na drzewach (zółty trójkąt) ale nawet bez nic od centrum wsi trafić łatwo. Radzę jednak uważać pod samą ścianą bo ciągle z góry osypują się okruchy i można zaliczyc guza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to by było na tyle.
Zdjęć więcej dla wytrwałych:
Grota-Łamana-Gibasy-Zamczysko->
http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/zamczysko052014/
Hrobacza- Kozy kamieniołom->
http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/hrobacza052014/[/list]
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-05-09, 23:33

Wszystkie trasy doskonale mi znane:) . Znakomite na majowe wycieczki :)
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2014-05-10, 06:53

Piotrek pisze:ze 2 razy zauważyłem na drzewach stare, już słabo widoczne znaki żółte. Stare mapy gdzieś mam ale gdzie nie wiem, pamięć też zawodzi więc może ktoś kojarzy kiedy prowadził szlak z Lasu w kierunku Łamanej Skały?

Nigdy nie prowadził. Przynajmniej szlak wyznakowany przez PTTK Wadowice ("opiekuna" terenu). Ten żółty, którego pozostałości widziałeś to szlak wyznakowany bez wiedzy i zgody PTTK-u przez Gminę Ślemień jakieś 3-4 lata temu. Jak wyznakowali, tak zostało czyli zero konserwacji i odnawiania oznakowań. Drugi (znaki czarne), podobny, prowadził z Koconia do Jaskiń w Czarnych Działach i połączenia ze szlakiem Gibasów-Łysina. W jakim jest stanie obecnie nie wiem, dawno mnie tam nie było.
Ostatnio zmieniony 2014-05-10, 06:54 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-10, 09:05

Zgadza się, w maju ładnie buki się zielenią :-)
darkheush pisze:
Piotrek pisze:ze 2 razy zauważyłem na drzewach stare, już słabo widoczne znaki żółte. Stare mapy gdzieś mam ale gdzie nie wiem, pamięć też zawodzi więc może ktoś kojarzy kiedy prowadził szlak z Lasu w kierunku Łamanej Skały?

Nigdy nie prowadził. Przynajmniej szlak wyznakowany przez PTTK Wadowice ("opiekuna" terenu). Ten żółty, którego pozostałości widziałeś to szlak wyznakowany bez wiedzy i zgody PTTK-u przez Gminę Ślemień jakieś 3-4 lata temu. Jak wyznakowali, tak zostało czyli zero konserwacji i odnawiania oznakowań. Drugi (znaki czarne), podobny, prowadził z Koconia do Jaskiń w Czarnych Działach i połączenia ze szlakiem Gibasów-Łysina. W jakim jest stanie obecnie nie wiem, dawno mnie tam nie było.


W dodatku ten żółty jest malowany tak jak PTTKowski szlak a gdyby to były jakieś kwadraciki to by się samo nasuwało że szlak gminny lub N-ctwa. Troche bez sensu że takie instytucje jak gmina zabierają się za wyznakowania szlaków, nababrają coś na drzewach a potem nikt się tym nie interesuje i tylko zamęt wprowadza.
W dodatku w Lesie przy drodze jest też zaznaczony szlak czarny (taki jak PTTKowski) z tabliczką w kierunku groty i prócz tego jednego oznaczenia przy ulicy nic więcej nie widziałem. No chyba ze jakoś skręcił nagle i poprowadził w inną trasą niż szedłem choć wątpię.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2014-05-11, 09:39

Piotrek pisze:W dodatku w Lesie przy drodze jest też zaznaczony szlak czarny (taki jak PTTKowski) z tabliczką w kierunku groty i prócz tego jednego oznaczenia przy ulicy nic więcej nie widziałem.

A to już jest w ogóle śmiech na sali. Tabliczki w kolorze czarnym, a szlak żółty :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-11, 21:44

I cholera wie czy to ten sam szlak czy ta różne. Szlakowskaz czarnego oraz znak na jego słupku wygląda (wizualnie) na kilkuletni a znów ten żółty w lesie jak by miał z 20 lat bez odświeżania :rol
W rejonie czarnych Działów też mi jakiś czarny mignął przed oczyma, wychodził z lasu (w sensie z drzew) ale jakoś wątpię by to była końcówka tego do groty z Lasu.
No bajzel krótko mówiąc :D
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-05-11, 21:58

Piotrek pisze:I cholera wie czy to ten sam szlak czy ta różne. Szlakowskaz czarnego oraz znak na jego słupku wygląda (wizualnie) na kilkuletni a znów ten żółty w lesie jak by miał z 20 lat bez odświeżania :rol
W rejonie czarnych Działów też mi jakiś czarny mignął przed oczyma, wychodził z lasu (w sensie z drzew) ale jakoś wątpię by to była końcówka tego do groty z Lasu.
No bajzel krótko mówiąc :D
Bajzel, nie bajzel ja tam mogę chodzić z zamkniętymi oczami :lol
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-05-12, 09:36

Piotrek, jeśli piłeś wodę ze źródła maryjnego, idź przebadać krew. Wszak ten ciek daje początek potokowi o wdzięcznej nazwie Czerwonka.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-12, 10:08

:o-o ups, to ciekawe źródełko.
Na szczęście nie piłem, miałem tylko kontakt wizualny.

Bajzel, nie bajzel ja tam mogę chodzić z zamkniętymi oczami :lol

Są takie miejsca, że też mogę ale akurat tam to bym się pogubił opierając na tych oznaczenia :D
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2014-05-13, 09:45

Rzeczywiscie pokombinowałeś ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-13, 19:46

Ważne że dobrze poszło :)
Na Łysinie, tej ładnie i wysoko położonej wiosce gdzie też jest Zamczysko, widziałem kilka działek na sprzedaż. Tam mieć jakąś małą chatkę to było by coś.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości