Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wycieczka na trójkę.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Wycieczka na trójkę.

Postautor: Dobromił » 2014-04-22, 08:06

Ave o poranku.

Od lat istnieje takie coś jak Wielka Sobota. Dla wyznawców pewnej religi to bardzo ważny dzień. Dla innych dzień jak dzień lub dzień do sensownego zagospodarowania. My ( czyli Prezes i ja ) jako rozsądni gospodarze od kilku lat wykorzystujemy ten dzień na działalność turystyczną. Tym razem zaplanowalismy wyjazd w Tatry. Dojechaliśmy w Beskid Żywiecki. Pogodynka Prezes przewidział mroczną pogodę nad Tatrami. Co prawda nad Beskidami też był mrok ale taki bliższy sercu. I benzynie.

Zaplanowaliśmy wykonanie pętli. W końcu to tereny znane z tradycji katowskich. Pętla żabniczańska. Od sklepu do sklepu. Ruszyliśmy czarnym szlakiem w stonę Schroniska na Boraczej. Dotarliśmy, zostaliśmy przemile obsłużeni ( "Mama, przyszli!!!" ), posiedzielismy tyle co było trzeba i poszlismy dalej. Poszliśmy jak Tęcza na Placu Zbawiciela - zielono, czarno, żółto, zielono dotarlismy do Schroniska na Hali Lipowskiej. Po drodze, na Hali Redykalnej pojawiły się widoki. Na moment. Ogólnie pisząc pogoda była wredna, mroczna, skończyło się na deszczu. Na szlaku mokry, ciężki śnieg wymieszany z błotem. Takie cepowe warunki turystyczne. Na Lipowskiej zostalismy powitani i obsłużeni typowo dla tego miejsca - z kulturą. Nawiązałem dialog z Pnią Gowin, przekazałem Jej pozdrowienia od moich rodziców ( z ojcem znają się od 50 lat ), zjedliśmy pyszne pierogi, pożegnaliśmy się i poszliśmy do Schroniska na Hali Rysianka. Szlismy tam straszliwie długo ale jakoś doszliśmy. Zasiadlismy, pogadaliśmy, zjedliśmy i poszliśmy w mrok. Deszczowy. Zielonym szlakiem i kawałek pozaszlakiem dotarliśmy do miejsca wymarszu. Pętla zacisneła się ...
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 08:21 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-04-22, 08:10

Ha! Mówiłem że będzie dupówa.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-22, 09:16

Milcz Prostaku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2014-04-22, 09:28

ale brzydko... ale śniegu i błota... kara boska za nieświęcenie jajek
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-04-22, 12:46

Podobają mi się czarno-białe zdjęcia.
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-23, 09:24

Kolejnym razem zrobię szare :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
mieciur
Posty: 108
Rejestracja: 2013-07-09, 19:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: mieciur » 2014-04-23, 21:08

Szliśmy z Stokrotką podobną trasą dwa tygodnie wcześniej - tylko my jeszcze pociągnęliśmy na Romankę i dalej czerwonym do czarnego - tyle, że my mieliśmy trasę rozłożoną na 2 dni :)
Ze zdjęć widzę, że pogoda aż tak tragiczna nie była. I chyba na tłumy na szlakach i w schroniskach nie narzekaliście ??

Czy Ty też odniosłeś wrażenie będąc w schronisku na Boraczej, że czas się tam zatrzymał od czasu jak byliśmy tam większym składzie parę lat temu ?? Bo wg mnie nic się tam nie zmieniło :)
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-04-24, 07:05

mieciur pisze:Szliśmy z Stokrotką podobną trasą dwa tygodnie wcześniej

A relacja to gdzie? Bana chcą?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-24, 09:10

mieciur pisze:I chyba na tłumy na szlakach i w schroniskach nie narzekaliście ??


Ja jestem człowiekiem cywilizowanym i obecność innych ludzi nigdy mi nie przeszkadzała.

mieciur pisze:Czy Ty też odniosłeś wrażenie będąc w schronisku na Boraczej, że czas się tam zatrzymał od czasu jak byliśmy tam większym składzie parę lat temu ?? Bo wg mnie nic się tam nie zmieniło


To schronisko się uwstecznia. Jedynym jego plusem jest bardzo niska cena za nocleg. A tak to po prostu co raz gorzej. No i właścicielka kiedyś "doigra się" za swoją "oszczędność".

P.s. Jednak coś się zmieniło Krzysztofie :D Telewizor oddalił się :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-11, 13:40

Postautor: stokrotka » 2014-04-24, 09:45

bton1 pisze:
mieciur pisze:Szliśmy z Stokrotką podobną trasą dwa tygodnie wcześniej

A relacja to gdzie? Bana chcą?


Miałam nakazane napisać relację, ale żywcem nie mam kiedy..
Postaram się poprawić i więcej nie grzeszyć :dev6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości