Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Krakowskie fotografie

Relacje pozagórskie z Polski.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-01-31, 05:00

Nawet Taterki było widać.Nie wypizgało Cię na rowerku?
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2024-03-30, 12:13

Dziś rowerek po Plantach i nad Wisłą przy pięknej, słonecznej i ciepłej sobocie. Sporo kfiotków. Chociaż nie mam stałki, to chyba daję radę ;) Niestety nie udało mi się obczaić żadnych jesiennych kolorków dla Dobromiła.
Jeszcze jedno - przejażdżka była absolutnie na trzeźwo.
Nad Polskę ponoć dociera piasek znad Sahary, chyba było go widać w postaci lekkiej mgiełki na niebie i przytłumionego słońca.

Na Plantach obok Dworca Głównego rosną białe magnolie. W porównaniu do tych z Wawelu mają tę zaletę, że można do nich podejść, tam są ogrodzone i pilnuje ich strażnik. Na Wawelu poniekąd słusznie, boby ludziska zadeptały, za to tu pełen luz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Moście Grunwaldzkim (tym przeznaczonym do wyburzenia) robię z tego samego miejsca dwa zdjęcia z różnym ustawieniem punktu ostrości.

Obrazek

Obrazek

Potem idę nad Wisłę na bulwar pod dawnym Hotelem Forum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-03-30, 12:55

Jakoś nie przepadam za magnoliami, chociaż Cieszyn nimi stoi, ale te białe z twoich zdjęć są bardzo ładne, chyba najbardziej mi się właśnie białe podobają.

Udany spacer :)

Stałki nie masz, ale jakoś se radzisz :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Krakowskie fotografie

Postautor: Sebastian » 2024-08-04, 14:14

Wschód słońca na Zakrzówku

W trybie odpoczynkowym nie wyruszam w niedzielę w góry, choć prognoza jest korzystna, niemniej coś trzeba zrobić, bo od ostatniej wycieczki na Suchą Górę minęło już półtorej miesiąca. Wczoraj mocno padało cały dzień, a niedzielny poranek zapowiada się w prognozie chłodny, ale słoneczny. Pojawia mi się w głowie myśl, że może jakiś wschód słońca z mgiełkami? W końcu nadchodzi już TA PORA ROKU. Wprawdzie na uczonych wykresach meteo mgła poranna w niedzielę pojawia się bardzo skąpa, ale liczę na raczej niezawodną Dolinę Wisły na wysokości Kopca Kościuszki. Jadę na Zakrzówek na wschód słońca, już po raz trzeci.

Mam z tym wyjazdem pewien problem, bo w sobotę wieczorem ogarnia mnie niemoc, ale w rozmowie z Adrianem daje mi on kopa do wyjazdu i bardzo dobrze. Od czego ma się przyjaciół.

Pobudka o 3:30, o 4:30 jestem na miejscu, trzy kwadranse przed wschodem słońca. Od mojej ostatniej wizyty tu sporo się zmieniło, przybyło ścieżek (również na skałkach, na któych się ustawiam), ławeczek, a cała skałka widokowa na górze została wyposażona w ogrodzenie ze stalowych lin, co by nie spaść w dół. Na szczęście można się przecisnąć między rozciągniętymi w poziomie linami i zająć strategiczne miejsce na skalnym cypelku.

Faktycznie mgiełek nie było za wiele, ale w pewnym momencie mgła znad Wisły zasłoniła cały Wawel, by potem pięknie opaść. Było ładnie, choć nierewelacyjnie, poza tym każdy wschód jest trochę inny, nawet widziany z tego samego miejsca. Nawet były niewielkie lasery. Nie żałuję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Krakowskie fotografie

Postautor: Adrian » 2024-08-04, 16:14

Wschód wyszedł bardzo fajnie, w sumie to taki konkretny z mocnymi barwami, nie jakieś tam ledwo wychodzące słońce. :) dobrze mieć takie miejsce !

Każdy ma takie momenty, że potrzebuje kopa na zachętę :D
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Re: Krakowskie fotografie

Postautor: Izabela » 2024-08-04, 18:31

Wschód bardzo dobrze się prezentuje. Piękne połącznie różu, pomarańczowego z dodatkiem czerwieni.
Wyszło na niektórych zdjęciach trochę orientalnie.
Mi się podoba :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Krakowskie fotografie

Postautor: sprocket73 » 2024-08-04, 19:33

Wieże kościoła na tle słońca - bardzo fajne :)
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1267
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re:

Postautor: Coldman » 2024-08-10, 00:18

Sebastian pisze:Dziś rowerek po Plantach i nad Wisłą przy pięknej, słonecznej i ciepłej sobocie. Sporo kfiotków. Chociaż nie mam stałki, to chyba daję radę ;) Niestety nie udało mi się obczaić żadnych jesiennych kolorków dla Dobromiła.
Jeszcze jedno - przejażdżka była absolutnie na trzeźwo.
Nad Polskę ponoć dociera piasek znad Sahary, chyba było go widać w postaci lekkiej mgiełki na niebie i przytłumionego słońca.

Na Plantach obok Dworca Głównego rosną białe magnolie. W porównaniu do tych z Wawelu mają tę zaletę, że można do nich podejść, tam są ogrodzone i pilnuje ich strażnik. Na Wawelu poniekąd słusznie, boby ludziska zadeptały, za to tu pełen luz.

Obrazek

Obrazek




Mam fajne stare wspomnienia z jednej ławeczki w plantach...
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości