Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

8 X 2021 r czyli Z krainy Mgły do Krainy Słońca .Krótko mów

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

8 X 2021 r czyli Z krainy Mgły do Krainy Słońca .Krótko mów

Postautor: Mirek » 2021-10-10, 17:07

Ile razy byłem na Równicy? Nie wiem, po 15 razie przestałem liczyć.Jedno wiem,na szczycie Równicy nie byłem ani razu.I szczerze mówiąc nie ma za bardzo co żałować.A jak już gdzies wczesniej wspominałem że obecnie mam dylemat nie GDZIE (bo w Śląskim praktycznie chyba wszędzie byłem) tyle że JAK. :DD No i wyszperałem że na Równicę jest jeszcze jeden szlak którym nie deptałem,zaczyna się na przystanku Brenna-Skrzyżowanie.
Obrazek

Jak w Andrychowie tak i w Brennej ranek wita mnie mgła.
Obrazek
Po drodze zbieram z trawnika orzechy i znajduję mały wodospad.

Obrazek

Pierwsze 2 km szlaku to asfalt,aż do poczatku żółtego ze Skoczowa.Mijam po drodze mały kamienny ołtarz i krzyż.

Obrazek

Czy ktoś z was zdołał pokonać drogę ze Śląska w ciągu 35 minut Do Warszawy? Bo ja i owszem. :usm

Obrazek
Wreszcie czarny łączy się z zółtym i skręca stromo w las.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mgła tak jak mój oddany towarzysz Harry idzie za mną krok w krok.

Obrazek
Ale z każdym metrem pokonanym w poziomie i pionie słonko coraz śmielej przebija się przez opary mgły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mimo tego dobre samopoczucie mnie nie opuszcza.
Wreszcie docieram dom Krainy Słońca, mgła zostaje z tyłu jak ucięta maczetą.

Obrazek

Obrazek
Stąd na szczyt już blisko.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak jak mówiłem widoki ze szczytu nie powalają, tylko z jednego miejsca coś widać, na dokładkę zwala się wycieczka szkolna w podwójnej obsadzie.

Obrazek
Wybywam pośpiesznie okrężną drogą do Zbójnickiej Chaty by ponownie nie spotkać się z tą grupą,po drodze grupa spacerowiczów bierze mnie za lesniczego , nie wyprowadxam ich z błędu.W chacie tylko kawa ( 8 zł) i wędruje dalej.
Z pod Skibówki i owszem owszem widoczność dobra z pewnymi ograniczeniami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Do Ustronia schodzę czerwonym obok Kamienia Ewagelików.

Obrazek

Obrazek
Trochę się tego zejścia obawiałem, ci którzy tam schodzili wiedzą dlaczego.Mijam bezpiecznie dwurożne i czterokopytne stworzenia by po chwili spacerować deptakiem w Ustroniu .


Obrazek
Na tej trasie kolejowej kursuje komunikacja zastępcza PKP, autobus jest spóźniony o 25 minut i w Skoczowie przesiadka. Tu ku uldze obsługi pociągu wreszcie pakujemy się do pociągu.Dowiaduję się że ów pociąg do Katowic w tymże skoczowie miał 119 minut spóźnienia co mnie absolutnie nie wadziło.Trasa krótka wręcz spacerowa ,raptem 10 km.Taka wręcz podręcznikowa gdy się w domu nie ma co robić tak jak ja. :usm
Polecam.
Ostatnio zmieniony 2021-10-10, 17:09 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-10, 17:30

No i fajnie, takie maszkiecenie szlakowe ...
I jesteś w końcu uśmiechnięty na zdjęciu, nie dziwię się, ja też się cieszyłem tego dnia ze spotkania z mgłą I słońcem :)
Ostatnio zmieniony 2021-10-10, 17:31 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-10-10, 17:40

Ja też zadowolony, wiedziałem że słonko mnie nie opuści na szlaku.Wszak obiecało mi to tak jak na Potrójnej już było. :usm
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-10-10, 17:51

Ciekawie wyszły zdjęcia ,,walki" słońca z chmurami - cały urok jesieni. Dla mnie najładniejszej pory roku w górach. Szlak przez Lipowski Groń ma się rozumieć ?
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-10-10, 18:10

Tak, przez Lipowski Groń.Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem kiedy go mijałem.Jedyne oznaczenie szczytu to Równica.A szczerze mówiąc miałem kłopot z wyborem zdjęć do zamieszczenia ,wiele było robione w krótkich odstępach czasu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-10, 18:25

rochę się tego zejścia obawiałem, ci którzy tam schodzili wiedzą dlaczego.

Masz na myśli, że jest stromo w dół czy jakieś inne paskudztwa?
Bo stromy faktycznie jest.
laynn

Postautor: laynn » 2021-10-10, 18:38

Na Równicy byłem lata temu. Zimą na szczycie.
A na wigilii z jednej pracy, w jednej z tych knajp.

Zdjęcia mgieł, extra!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości